Kulak Çınlaması Mide Bulantısı Yapar Mı ?

Kulak Çınlaması Mide Bulantısı Yapar Mı ?
8 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 295 kez okundu.

Kulak çınlaması mide bulantısı yapar mı ? Özellikle de çok kafein tüketen kişilerde baş dönmesi ve kulak çınlaması gibi sorunlar sıkça görülebilir ve bu belirtiler kimi zaman endişe verici boyutta olabilir. Kafeinin vücut ve zihin üzerinde pek çok etkisi vardır. Baş dönmesi ve kulak çınlaması gibi sorunlar daha çok kafeine karşı yaşanan alerjik sorunlardan ötürü meydana gelir. Bu nedenle her şeyin dozunda tüketilmesi gerekir. Bu gibi sorunlar yaşandığında acil bir durum yaşanmaması için doktor çeşitli tıbbı önlemler alabilir. Normal sağlıklı bir insanın günde 1,600 mg’den fazla bilerek ya da bilmeyerek kafein tüketmemesi gerekir. Tükettiği zaman kulak çınlaması ve baş dönmesi sorunu aynı anda ortaya çıkabilir. Şiddetli vakalarda kas spazmı ve kalp atışı düzensizliği görülebilir.

Baş dönmesine bağlı olarak kulak çınlaması kimi zaman mide bulantısı da yapabilir. Fakat her kulak çınlaması mide bulantısı oluşturmaz. Kulak çınlamasına bağlı mide bulantısının baş sebepleri, alerjik reaksiyonlar, aşırı doz kafein, baş dönmesi ve kulak çınlamasıdır. Alerjinin diğer belirtileri arasında ise, şiddetli kaşınma, şişme, düşük tansiyon, uyumada zorluk, yüksek ateş ve kas sorunları da yer alır.

Kulağım çınlıyor midem bulanıyor diyorsanız bu durum basınç değişikliği sebebi ile de meydana gelebilir. Aynı zamanda damar sistemindeki ve solunum yollarındaki bozukluklar da kimi zaman kulak çınlamasına neden olabilir. Kulak çınlaması, normalde baş dönmesi ya da mide bulantısı yapmaz. Bunu yapması için bunun yanında başka reaksiyonların da gelişmiş olması gerekir. Uzun süreli bir sorun yaşadığınız zaman bu konu ile ilgili uzman bir doktor görüşü almanız gerekebilir.

Kulak çınlaması mide bulantısı yapar mı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git