Kulağa Kaçan Su Nasıl Çıkarılır ?

Kulağa Kaçan Su Nasıl Çıkarılır ?
24 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 567 kez okundu.

Yüzücü kulağı olarak da bilinen kulağa su kaçma durumu oldukça ağrılı ve sıkıntılı bir durumdur. Kulağa suyun kaçtığını saatler sonrasında tam olarak anlarız ve bu durumdan bir an önce kurtulmaya çalışırız. Suyun kulak içerisinde kaldığı sürece kulak içerisinde tahrişe ve iltihaplı durumlara sebep olur. Sizler için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç yöntem yazacağız ve böylelikle kulağınızın içerisindeki suyun çıkmasını sağlamış olursunuz.

Beyaz Sirke ve Alkol Yöntemi 

Eşit miktarlarda beyaz sirke ve alkolü karıştırın ve kulağınıza damlatın daha sonrasında ise kulağınızı aşağı doğru eğmelisiniz. Böylelikle suyun kulağınızdan çıkmasına yardımcı olmakla beraber kulak içerisinde oluşacak enfeksiyonun da önüne geçmiş olacaksınız. Kulak içerisinde kir biriktirdiği için sirke bu kiri temizler ve böylece kulak içerisinde suyu tutacak kir kalmayacaktır. Alkol ise kulak içerisindeki suyun buhar olmasını sağlar. Şayet ki kulak zarınızın delindiğinden şüphe duyuyorsanız bu yönteme başvurmayın ve derhal bir hekimle iletişime geçin.

El Vakumu Yöntemi 

Su kaçmış kulağınızı aşağı doğru eğin ve temiz olan avuç içinizi kulağınız kapatacak şekilde koyun. Sonrasında ise elinizi kulağınızın içine doğru bastırın ve hemen çekin. Böylelikle kulağınızda yaratığınız basınçla su kulağınızdan çıkacaktır. Şayet ki kısa tırnaklarınız var ise aynı işlemi parmaklarınızla da uygulayabilirsiniz.

Saç Kurutma Makinesi Yöntemi 

Çok olmamakla beraber bazen işe yarayan bu yöntemi de uygulayabilirsiniz. 30 cmlik mesafeden saç kurutma makinenizi kulağınıza doğru tutun fakat saç kurutma makineniz en düşük ayarda ve en düşük ısı da olmasına dikkat edin. Böylece saç kurutma makineniz kulağınızın içerisindeki suyun buhar olmasına sebep olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git