Kova ve Yay Burç Uyumu

Kova ve Yay Burç Uyumu
11 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 384 kez okundu.

Kova burcu ve yay burcu uyumu nasıldır ? Kova ve yay uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kova Burcu ile Yay Burcu Uyumu

Koskocaman dünya içerisinde bir oraya bir buraya sürüklenip duruyoruz ve bu kalabalık içerisindeki trilyonlarca insandan sadece biriyiz. Hayalleri, inançları, idealleri olan trilyonda bir olarak başka hayalleri, inançları, idealleri farklı olan trilyonda bir ile karşılaşıp ona aşık olmayı başarıyoruz. Ve yine bu trilyonlarca insan arasında burçlara inanan kimseler isek, hemen karşımızdakinin burcunu öğrenmek istiyoruz. Peki benzer burçtan olmak? İki maceraperest burcun yan yana geldiğini düşünebiliyor musunuz? Kova burcu kadınının ve yay burcu erkeğinin ve yahut kova burcu erkeğinin ve yay burcu kadınının uyumlu bir hayat sürme olasılığı nedir?

Bilgili ama ukala… Filozof ama kesinlikle ağırbaşlı değil; Kova burcu. Zodyak içerisinde son sıralarda, Oğlak burcunun hemen ardından gelmekte olup, en garip burçlardan biri olarak anılmasının yanı sıra dâhilerin burcu olarak da geçer. Özgürlüğüne düşkün bir burç olması nedeni ile Oğlak, Boğa gibi burçlarla olan ilişkilerinde sıkıntılar yaşar. Hava grubu (İkizler- Terazi – Kova) burçlarındandır ve bundan dolayı sabırsızdır. Bir eyi çok çabuk elde etmek istediği gibi ondan çok çabuk bir şekilde bıkabilir. Hava grubu burçlarının ne yapacağını nereye gideceğini kestiremez, zapt edemez ve uyduramazsınız. Bir sabah uyanıp “Hadi Uganda’ya gidelim” diyebilirler. Ancak hava grubu burçları oldukça yaratıcıdır. Ve kova burcu yaratıcılık konusunda sınırlarını oldukça genişletmiş bir burçtur. Kovalar asla sıradan olmazlar. Onlar ya sanatçı ya da bilim insanıdır. Ve onların hayatlarının amacı insanlara yardımcı olmaktır. Bir yandan insanlardan uzak durmak da isteyebilir.

Meraklı, bencil, iyimser, zeki, özgürlükçü, kuşkucu; yay burcu. Zodyak içerisindeki nadir çift karakterli burçlardan birisidir. Olaylar karşısında verecekleri tepkiler buna göre değişiklik gösterebilir. Yeni insanlardan yeni şeyler öğrenmeye bayılır. Sırt çantasını alıp dünya turuna çıkmak idealleri arasındadır. Yalnızlıktan pek haz almadığından mütevellit bu yolculukta yanına bir arkadaş isteyecektir. Spor yapmak gibi entelektüel hobiler edinirler ki bu kova burcunun dikkatini çekecektir. Mizah duygusu gelişmiş bu enerji dolu insanlar girdikleri ortamda dikkat çekerler ve ilgi odağı olabilirler. Ancak ortamda bir de kova burcu bulunuyorsa bu ikilinin sohbeti asıl odak noktası olacaktır. İki burçta ikna edicilikleri ve tartışma yetenekleriyle yarışabilir niteliktedirler. Yay burcu kimseler hayatta büyük adımlar atabilecek, iyi yerlere gelebilecek kimselerdir ancak kova burcunun aksine dünyayı değiştirme gibi idealleri yoktur. Ateş grubu (Koç – Aslan – Yay) burçlarından olması nedeniyle egoist tavırlar sergileyebilir. Ateş grubu burçları çevrelerine hükmetmek isteyen burçlardır. Kesinlikle diktatör olamayacak kadar iyimser ama sözlerini geçirmek isteyecek kadar hakimdirler.

Kova ve Yay Aşk Uyumu

Peki, kova yay aşk uyumu nasıl ?

Bu başlık altında ilk önce yay burcu insanının nasıl kişiliklerden hoşlandığına bakalım. En önemlisi özgürlüğünün kısıtlanmamasıdır. Ancak bu ilgisiz kalmak olarak anlaşılmamalıdır. Yay burcu kimseler daima ona ayak uydurabilecek insanlarla birlikte olurlar. Örneğin bir sanat galerisinde tüm şıklığıyla yayında boy gösterebilecek partnerler isterler. Yay burcu kimseler ilgi alanları konusunda eşleriyle derin konuşmalar da yapabilmelidirler. Ayrıca hareketli, renkli ancak hayatında bir denge kurabilmiş kimseler ilgilerini çeker.

Şimdi de kova burcu insanının nasıl kişilerden hoşlandığına bakalım. Kova burçları içinde en önemli husus özgürlükleridir. Bu insanlar özgürlüklerine kafayı takmışlardır. Onların gerçekten yakın erkek/kız kankaları olabilir ve kankalarını sevgilisiyle tanıştırmak, hoş bir arkadaş ortamı kurmak isteyebilirler. Karşısındaki kişinin ona saygı duymasını bekler. Saygılı, bilgili ve nazik insanlar daima dikkatini çeker. Kendine güveni, merakı ve kişisel uğraşları olan kişilerle yakından ilgilenir ve arkadaşlık kurar. Kova burcu için önemli olan sevgiliden önce arkadaş olmaktır ve arkadaş olabildiği kişilerle bir ömür geçirebilir.

Kova burcu insanının ve yay burcu insanının karşı taraftan beklentileri birbiriyle uyuşmaktadır. Her şeyden daha önemlisi arkadaş olarak birlikte eğlencenin zirvesine çıkabilirler. Bu birbirlerine daha çok bağlanmalarını sağlayacaktır. İlişkilerinde birbirlerinin özgürlüklerini kısıtlamayacaklar ve zaman içinde beraber özgürleşen harika bir çift olacaklardır. Diğer insanların kova ve yay çiftini karavanlarıyla dünya tutu yaparken görmesi olasıdır.

Aslında iki burç insanları da bağlanmaktan korkarlar. Ancak bağlanmayı düşünmeden başlayacak kova – yay dostluğunun sıcak bir aşk ilişkisine dönüşmesi işten bile değildir. İlişkileri boyunca yay burcunun egoist tavırları kova burcunun diline takabilir ancak kavgaları dahi dostça atışmalar şeklinde olacaktır. Kova burcunun dobra tavırları ise yay burcunun egosunu zedeleyerek kalbini kırabilir. Bundan dolayı ilişki içerisinde kova burcunun daha sakin konuşmayı öğrenmesi gerekir. Bu ilişkinin mutlu sonla neticelenmesi için yay burcunun öğrenmesi gereken şey ise, kova burcuna emir vermemesi olacaktır. Emirler yerine teklifler kalp kazanır.

Kova ve Yay Evlilik Uyumu

Peki, kova yay evlilik uyumu nasıl ?

Kova burcu ve yay burcu aşk hayatlarında başarılı olsalar da evlilik flört döneminden daha farklıdır ve daha fazlasıdır. Daha çok sorumluluk gerektirir. Kova burcu evliliğinde bekarken yaptığı planlarını bozmayacaktır. Aynı şey yay burcu içinde geçerlidir. Kova burcu evin içerisinde lider olma çabası içerisinde olmadığı gibi eşini de lider olarak görmez. Çünkü evin içerisinde bir hiyerarşi kurmaktan sakınır. Onun evliliği demokratik olmalıdır. Değişkendir. Eşi için gerekirse maçta coşan harbi kanka olabilir. Ancak evde yalnız kalabileceği zamanlara ihtiyacı vardır. Yay burcu ise yalnızlıktan hiç haz etmemekle birlikte sürekli kova burcu eşiyle muhabbet etmek isteyecektir.

Yay burcunun kova burcu eşinin yalnızlık zamanlarına saygı duyması gerektiği gibi, kova burcunun da yay burcunun enerjik tavırlarına büyük bir istekle katılması gerekir. Kova aşk ve evlilik ilişkisinde koşulsuz sadakat ister. Yay burcu ise sadakat konusunda çok güvenilir olmasa da, aşkını kaybetmek istemediğinden dolayı sadık olacaktır. Zor zamanlar geçirdiğinde eşinin desteğine fazlaca ihtiyaç duyar ve bu şefkat evine daha çok bağlanmasına sebep olur. Evliliklerinde diğer burçlarla yapacakları herhangi bir evlilikten daha başarılı olacaklardır.

Kova ve Yay Cinsel Uyumu

Peki, kova yay cinsel uyumu nasıl ?

İkisi de toplumun kapalı olduğu birçok konuya açık olan kişiliktedirler. Daima ve her konuda ilginç fikirleri vardır. Yatak odaları oldukça renkli olacaktır. Cinsel anlamda herhangi bir sorun yaşamayacaklardır. Cinsel fantezileriyle renklenebilecek tek yer yatak odaları da değildir. İkisinin de bu konular da sınırı yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git