Kova ve İkizler Burç Uyumu

Kova ve İkizler Burç Uyumu
11 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 256 kez okundu.

Kova burcu ve ikizler burcu uyumu nasıldır ? Kova ve ikizler uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kova Burcu ile İkizler Burcu Uyumu

Kova ve ikizler burçlarının tesiri altında doğan kişilerin yaşamlarında bazen yolları kesişmekte. Ve bu yolların başında ise aşk yer almaktadır. Her iki burcun birbirine karşı sevgisi, tavrı, tutkusu ve idealleri elbette ki farklılık gösterebilir. Fakat bu farklılıkların avantaja çevrilmesi için burçlardan yardım alınabilir. Bu burçlardan birine sahipseniz ve partneriniz diğer guruptan ise daha bilinçli adımlar ile aşkınızı daha verimli yaşayabilirsiniz. Bunun için öncelik olarak her iki burcu da kendi içinde değerlendirerek uyumlarını belirlemek gerekir.

İlk olarak kova burcu tesiri altında doğan kişilerin karakteristik özelliklerini anlatalım. Kova burcu zekanın ve sağduyunun burcudur. Vefa, fedakarlıklar, merhamet, duygusallık fakat tüm bunların gizlenildiği bir burçtur. Sert ve soğuk bir duruş ile bu hoş özellikler gizlenmektedir. Ve bunun da tek nedeni güçlü bir duruş sergilemek. Duygusallığın bilinmesini zaaf olarak gördüğünden bunu pek belli etmezler. Sadece onları tanıyanlar sempatik, içten, neşe dolu vb gibi kavramlar kullanır. Onları tanımayanlar çoğunlukla önyargılara dayanarak onları samimiyetsiz ve soğuk bulurlar. Hatta bazıları onları kendini beğenmiş , kibirli olarak tanırlar. Oysaki tanıştıktan sonra :” İyi biriymişsin, düşündüğüm gibi değilmişsin.” Gibi ifadeler kullanırlar. Ve işin tuhafı, tüm kovalar bu cümleleri sıklıkla duyduğundan hiç şaşırmazlar.

Bu burcun etkisi altındaki erkekler , kadınlarına göre daha sert ve maço bir görüntüye sahiptir. Dediğim dedik, sağlam bir duruşu olan, çok fazla konuşmayan, ağır başlı, eğlence şekli kendine has, yetenekli, şaşırtıcı özellikleri olan bireylerdir. Kova kadını ise ev işlerine yatkın, önceden öğrenmese bile el lezzeti olan, tasarruflu, gezmeyi ve eğlenmeyi seven, sohbet etmeyi seven, duygusal, zor aşık olan, tatminkar, insanları kendince deneyen bir yapıya sahiptir. Size şakayla söylediği bir cümle, sizin ona cevabınız bile onun sizi denediği bir yol olabilir. Ve basit bir cevabınız onun sizin hakkınızda kesin yargılara ulaşmasını sağlayabilir. Ön yargıları, sezgileri ile ortaya çıkıp asla yanıltmazlar. Eğer biriyle alakalı bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, kova kadınının sezgilerine güvenebilirsiniz.

Kova burcu dışında bilmemiz gereken diğer burç ise ikizler burcudur. Kararsızlık ve şeytan tüyü özellikleri en ayırıcı tanımları olsa gerek. Asla net değillerdir. Ne aşk hayatında ne de gündelik yaşamlarında. Aynı anda birkaç ruh halini beraber yaşayabilme gibi ender rastlanan bir özellikleri bulunmaktadır. Sizi hem sevebilir hem sevmeyebilir. Ve bu tamamen kararsızlıklarından meydana gelmektedir. Ne istediklerini tam olarak ifade edemeyip bilemezler. Daha iyisi çıkar mı acaba karşıma ? Bu düşünce daima kafalarında yer alır. Ve bu özellik daha çok erkeklerinde görülmektedir. Eğer bir ikizler erkeği ile ilişki yaşıyor iseniz, onun biraz olgun olması gerekir. Eğer 26 yaşından küçük ise ilişki sallantıda olabilir. Ama dış dünyayı gören, daha iyisi düşüncesini barındırmayan ikizler burcu erkeği, genellikle 26 yaşından sonra ciddi ilişkilere yelken açar.

Çok iyi yalan söyleme özellikleri olan ikizler erkeği, tatlı dilli olduğundan istediği her şeyi yaptırabilme gücüne sahiptir. Ve eğer gerçekten severse , sevginin en güzelini partnerine hissettirir. Tutkulu ve eğlenceli bir partner olur. Gelecek hayalleri kurmanıza sebep birçok neden verir. Asla kimseyi kandırmaz. Kelime oyunlarını çok iyi yaptığı için bunu size mutlaka söyler. Örneğin beni seviyor musun? Diye sorarsınız, eğer seviyorsa net bir ifade ile söyler ve bundan çekinmez. Ama sevmiyor ise , sevmeseydim niye yanında olayım, sevmesem şöyle böyle olmazdı gibi geçiştirme dolu cümleler kurar. İkizler burcu kadını ise çılgın ve muzip halleri ile akılda kalır. Sevimli ve çekiciliği aynı anda barındırırlar. Bu nedenle girdikleri ortamda hemen dikkatleri üzerine çeker. Kadınsı, seksi ve cilveli yapısı olduğundan eşleri tarafından oldukça sevilirler.

Kova ve İkizler Aşk Uyumu

Peki, kova ikizler aşk uyumu nasıl ?

İşte bu iki farklı burcun uyumu biraz değişik. Yer yer uyumsuzluk görünse de, çoğu kişide büyük bir uyum gözlenmiştir. Uyumun olduğu kişilerin, yükselenlerinden ötürü uyumlu olduğu düşünülmektedir. İkizler erkeği ile kova kadını çatışma ile geçen bir ilişki hayatı yaşarlar. Kova kadını daima ikizlerin etkisi altında olduğundan söz dinleyen , uslu ve hanım hanımcık bir kadın olur bu ilişkide. İkizler erkeği ise kısıtlayan, kıskanan ve çapkınlıkları ile ilişkide minik çaplı sarsıntılar yaratmaktadır. Ve bu zamanla ilişkiye zarar verdiğinden , kovanın kendi hayatına devam etmesi ile sona erer. İkizler erkeği, ben yerde kalmam, her türlü yalnız kalmam, kimse vazgeçilmez değildir düşüncesi ile kendini avutur. Kendilerine de fazla güvendikleri için de bunu başarırlar. Ama hayatlarının belli dönemlerinde eskiyi yad ederler. Ve keşkeleri en çok olan burçtur. Ama asla bunu belli etmezler. Güçlü bir duruşları bulunur.

İkizler kadını ile kova erkeği ise nadiren uyum göstermekte. Kuralları ve geleneksel bir yapısı olan kova erkeği, çizgisinin dışına çıkıldığı zaman, kendinden ödün vermekten ise ayrılmayı tercih ederler. Ve bu ayrılıkların çoğu severek olan ayrılıklardır. Koşullar, çevre, yaşam şekli, aileler, düşünce tarzı veya kültür gibi engellerin aşılamaması gibi durumlarda meydana gelmektedir. Ve çoğu zaman kovanın , ikizler kadınını hayatı boyunca anımsaması ile devam eder.

Her iki tarafta gururlu ve güçlü bir yapıya sahip olduğundan, tutkular ile bir araya gelinir fakat sevgi ile sona erer. Bazı durumlarda nadiren de olsa şiddetli kavgaların olduğu ayrılıklar da gözlenmektedir. Bunların büyük bir çoğunluğu uzun yıllar boyu beraber olan çiftlerde görülmektedir. Özetle uyumları mümkün fakat iyi bir tanıma evresi geçirilir ve sağlıklı adımlar atılır ise. Eğer karakteristik özellikler törpülenip anlayış sağlanmaz ise yukarıda değinilen tüm sorunların yaşanması kaçınılmaz olur. Özetle her iki tarafın anlayışı ile uyum mümkündür.

Kova ve İkizler Evlilik Uyumu

Peki, kova ikizler evlilik uyumu nasıl ?

Genel olarak bu iki burçta özgürlüklerine düşkün ve kısıtlamalardan hoşlanmamaktadır. Değişik yerler görmekten ve farklı insanlar tanımaktan hoşlanırlar. Kova burcu genelde duygusal , dost canlısı ve zekidir. Kendisine benzer özelliklere sahip olan ikizler burcu konuşkan, dışa dönük ve seve can tavırlarıyla göze çarpar. Bu yüzden birbirlerinin bireysel özgürlüklerine ayak uyduracaklardır. İsmi gibi çift karakterli ikizler ilişkilerinin insanı değildir. Birçok ruh halini beraber yaşayan bu burç ne istediğini tam olarak ifade edememektedir. Bu yüzden ikizleri kendisine aşık edecek kişiden onu çeken büyük bir şey olmalıdır. Kovanın soğuk ve ilgisiz tavrı ikizler tarafından ilgi çekici bulunur. Her ortama uyum sağlayabilen ama pekte ilişkilerin insanı olmayan kova burcu ikizlerin çekimine kapılabilir. Onun ruh halimdeki değişimleri anlayarak nasıl davranması gerektiğini belirleyebilir. Bu ikili birbirlerini anlayarak birbirlerinin bireysel özgürlüklerine ayak uyduracaklardır. Bu ikili tutkulu bir ilişkiye sahip olacaktırlar. İkisi de entelektüel olan bu çift birlikte güzel uyum yakalayacaklardır. Bu ikili İkisi de pek evlilik burcu değildir. Evlenmeleri uzun zaman alabilir.

Eşlerine sadıktır ve onların yaşamlarında kısıtlamalar yapmaz. Evlilik boyunca kendini güvende hissetmek ister. Kendini tekrarlayan bir ilişki istemez sürekli yenilik arayışındadır. Bu yüzden kendisini kısıtlayan ve kurallar koyan bir ilişki onlar için problem yaratır. Özgürlüğüne düşkün olan bu burç sürekli aynı kişiyle zaman geçirmekten hoşlanmaz sürekli onunla olan bir eş ilişkilerini etkileyebilir. İkizlerin canlı, dışa dönük ve sosyalleşmeye arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sevmesi onların ilişkilerinde kova için istediği özgürlüğü yakalamasını sağlayabilir. Aynı zamanda ikizlerin aşktan uzak oluşu ilişkide ciddiyet arayan kova için problem oluşturabilir. Kova için özgürlükçü olmasına rağmen ilişki de ciddiyet istemektedir. İkizleri en iyi anlayacak ve onunla güzel bir uyum yakalayabilecek burçta kovadır. Kova kadını ile ikizler erkeği arasında ilişki genelde çatışmalar geçer. Kova kadın erkeğinden üzerinde aktif rol oynamasını ister. İkizler erkeği de evlikte rolleri üstüne alır. Zamanla kurulan bu baskı kova kadını için ağır geldiğinde ilkinin boşanmasıyla son bulur.

Kova erkeği ve ikizler kadını arasında kovanın kurallara ve geleneklere bağlı oluşu ikizler kadının ne karda sevse de ayrılmasına sebep olabilir. Genelde severek ayrılan burçlarda ayrılıklarında dış etmenler etkili olmaktadır. Bu yüzden evlenmeden önce bir birlerini iyice tanımalıdırlar. Kova ve ikizlerin evlilikleri genel olarak mutlulukla son bulur. Bu ikili genel anlamda birbirini tamamlayan ve ilişkilerinde eğlencenin, yeniliklerin ve değişimle gelen mutluluğun eksik olmadığı bir yaşama sahip olurlar. Kişisel olarak farklılıklarından kaynaklanan zıtlıkları yoksa genel olarak uyumlu bir çifttir.

Kova ve İkizler Cinsel Uyumu

Peki, kova ikizler cinsel uyumu nasıl ?

Kova burcu (20 Ocak- 18 Şubat) için cinsellik bayanı da erkeği de olsa özgürlüğüne düşkün olarak bilinirler. Tek eşe bağlanması biraz mümkün olmayan kovalar biraz uçarı kaçarıdır. Bağımsızlığına oldukça düşkün bundan dolayı kendini tamamen partnerine bırakmaz, açılamaz, bırakamaz. Cinsel hayatta değişik fantezilere, farklı alışkanlıklara, davranışlara sahip bir burçtur. Cinsel anlamda adım atabilmesi uyarılabilmesine bağlıdır. Tıpkı oğlaklar gibi.
Sabit niteliklidir kova cinsellik konusunda da yavaştır. Tadını çıkara çıkara yapmaya bayılır ama olmazsa olmazı değildir. Aslında müthiş bir erkek burcu değil mi ? Zaten kendisini beyniyle, düşünceleriyle özdeşleştiren ve bireysellikten oldukça uzak bir karaktere sahip olan kova durgunluğu sever. Cinsellikte partnerini düşünür, eşitlik olsun ister ve eşitlik ilklerine göre davranır.

Kova kadını olsun erkeği olsun her ikisi de cinselliğe ilk adımı atmaktan hiç çekinmezler. Ama sonraki davranışlarını karşıdakine göre ayarlarlar kovaya bu konu da ikizler gibi balık gibi kendini heyecanın kollarına bırakan burçlar olmalıdır. Bu durumda ikizler burcuyla müthiş bir uyum sağlayacaklardır. Bu eşitlikçi yapısı, partnerin ihtiyaçlarına arzularına karşı duyarlılık da geliştirmesine ve düşünceli bir eş olmasına yardım eder. Sadece bedenle ilgilenen, düşüncelerine, zekâsına ve kapasitesine önem vermeyen bir partner ile kovanın tek geceden fazlasını yaşaması mümkün değildir aksi kovayı rencide eder ki kova buna izin vermez. Soğuk durmasına rağmen, yeterince uyarıldığı zaman kova, ateşli bir âşık halini alır.

İkizler (21 Mayıs – 21 Haziran) burcu, değişken bir karaktere sahiptir. Karşısındakine her birlikteliklerinde sanki başka biriyle oluyormuş hissi verir. Bu da kovanın tek eşe bağlı kalamamasını dizginler. İkizler insan ilişkilerinde çok başarılı olup, kolayca arkadaşlık kurabilmesine rağmen, özel ilişkilerin sürekli olanından kaçar. Kaçamazsa boğulur. İkizler ile kova arasında ikisinde de bir bağımsızlık var fakat ikizler kadın olduğunda ne kadar bağımsız olsa da kovanın bağımsızlığı ikizleri üzebilir. İkizler tek gecelik aşklara çok yatkındır. Kendisi kendini dizginleyemediği gibi, bir başkasının da üzerinde kontrol kurmasına dayanamaz ve izin vermez bu da kova burcuyla mükemmel bir uyum yapıyor ki kova partnerine istediğini verebilecek bir burçtur. Cinsellik yaşanırken ikizler yine susmaz. Anlatmayı konuşmayı seven ikizler kovanın soğukluğunu bir anda sıcacık yapacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git