Kova ve Başak Burç Uyumu

Kova ve Başak Burç Uyumu
11 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 359 kez okundu.

Kova burcu ve başak burcu uyumu nasıldır ? Kova ve başak uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kova Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Bu iki burcun geçinmesinde cinsiyetlerin ne olduğu da önemli bir faktördür ama öncelikle genel hatlarıyla değinelim… Kova burcu ve başak burcu arasında çoğu zaman tam bir uyum beklenemez. Birbirlerine çok zıt oldukları söylenmese de anlaşabilecek uyumda da değillerdir. Kova burcu özgürlüğüne düşkün, oldukça zeki, yaratıcı ve dizginlenemeyen, dolayısıyla kendi doğrularına sıkı sıkıya bağlı bir burçtur. Genellikle başkalarının söylediği bilgilerden çok kendi araştırıp öğrenmeyi sever ve öğrendikten sonra da yeni bilgilere kapanır. İstediği şeyi elde etmek için oldukça çalışkan olan kova burcu işine gelmeyen hiçbir durumda sorumluluk sahibi olmaz ve kendi bildiğini okur. Tembel olmaya yatkındır. Sadece çok sevdiği işleri yaparken çalışkan ve azimlidir.

Başak burcu ise sorumluluklarına sıkı sıkıya bağlı, disiplinli ve oldukça çalışkandır. Gecenin bir vakti aklına eser ve sıcak yatağından kalkıp tamamlayamadığı bir işi tamamlamak için uğraşabilir. Bu ister mesleğiyle ilgili, ister eviyle ilgili, ister hobisiyle ilgili bir iş olsun, fark etmez. Başak burcu yarım bırakmaktan hiç hoşlanmaz. Ayrıca ilişkilerinde de kıskançtır. Karşı taraftan da kendisi gibi sorumluluk sahibi olmasını bekler.

Kova ve Başak Evlilik Uyumu

Peki, kova başak evlilik uyumu nasıl ?

Başak burcu ve kova burcu arasında bir ilişki başladığında çoğu zaman tartışmalar olmaktadır. Beraber çok iyi vakit geçirip eğlenseler de bu arkadaşlık ilişkisi ne zaman ki aşka dönüşür o zaman sıkıntılar başlar. Beraber geçirdikleri ve eğlendikleri vakit giderek her ikisi için de külfet olmaya başlar. Zira tartışacak bir durum her zaman yaratabilirler. Beraber bir evin sorumluluğunu alırlarsa daha da sorunlu bir ilişki olur. Evlilik hayatı bu iki burca göre değildir. Başak burcu kova burcunun özgürlüğüne düşkünlüğüne karşı çıkar ve kendisi kadar sorumluluk almasını isterken, kova burcu da kısıtlanmaktan, kıskanılmaktan hiç hoşlanmaz. Eğer her iki burç da fedakârlık yapacak kadar çok âşıksa ve birbirlerine saygı duyuyorlarsa ancak o zaman ilişkileri yürüyebilir. İkilinin cinsel hayatları ise ilişkilerine nazaran oldukça iyidir. Birbirlerinin dilinden anlarlar ve her iki burç da istediği şeyi rahatlıkla beyan edebileceğinden yatak odaları anlaşabilecekleri en iyi yer olur.

Kova erkeği ve başak kadını söz konusuysa ilişkinin yürümesi oldukça zordur hatta imkansızdır. Başak burcunun detaycı ve kıskanç özellikleri zaten çoğu erkeği sıkabilecekken, özgürlüğüne oldukça düşkün kova erkeğinin altından kalkabileceği bir durum değildir. Kova erkeği mutfakta eşine yardım etmedikçe başak kadını kızar ve sözünü sakınmaz. Başak kadını evleneceği erkeğin tam bir hayat eşi olmasını, her konuda yan yana olmayı beklerken kova erkeği bu kadar yan yana olmayı istemeyeceği gibi aynı sorumlulukları da paylaşmaz ve sorun çıkar. Her iki burç da sözünü asla sakınma ve çoğu zaman kırıcı olurlar. Her ikisi de kendi doğrularından emindir ve kendilerinin haklı olduğuna sonuna kadar güvenirler. Böylece en ufak konularda tartışma yaşanır ve ilişki her ikisi için de çekilmez hâle gelir.

Kova kadını ile başak erkeği arasında ise hemen hemen daha uyumlu bir ilişki gözlenebilir. Başak burcu erkeği en ince ayrıntısına kadar kova burcu kadınını inceler ve zekasına, yaratıcılığına, akılcılığına hayran kalır. Her ne kadar günlük hayatta çekingen gibi görünse de başak burcu erkeği aşk hayatında çok daha girişken davranır ve kova burcu kadını onu bu konuda etkilemeyi başarır. Başak burcu erkeği gezmeyi sevmese de aşkı için fedakârlık yapmaya hazırdır ve kova burcu kadınıyla gezer. Kova burcu kadını ise başak burcu erkeğinin detaycılığı hariç pek çok tutumunu görmezden gelebilir ve her ikisinin de görmezden gelebilecekleri takdirde mutlu olacakları bir ilişkileri olur.

Kova ve Başak Aşk Uyumu

Peki, kova başak aşk uyumu nasıl ?

Kova burcu hava grubundandır ve bu gruptan olan burçlar abartılı şekilde gösterilen duygulardan kaçarlar. Başak burcu ise toprak grubundandır. Bu iki grup birbirine ateş ve su gibi zıttır. Başak burcu duygularını abartılı olarak göstermekten çekinmez. Çünkü olduğu gibi görünür ve onun mizacında duygusallık vardır. Bir şeyi sevdiği zaman sonsuz bir adanmışlıkla ve bağlılıkla sever. Bir şeyi sevmediği zaman da adeta ondan nefret eder. Dolayısıyla kova burcuna eğer aşıksa bunu göstermekten kaçınmaz. Kova burcu ise böyle bir duygu yoğunluğu karşısında ne yapacağını bilemediğinden şaşkına döner. Bu yoğun hisler hoşuna gidecek bile olsa abartılı olduğundan itici de gelebilir. Başak burcu da karşısında soğuk nevale gibi görünen kova burcuna bir anlam veremez. Sevildiğinin kendisinin gösterdiği gibi gösterilmesini ister. Fakat bu kova burcuna göre bir şey değildir.

Başak burcunun titizliği, ince eleyip sık dokuması, müze gibi olan hayatı, sıradan ilişkilerinde soğuk ve duygusuz görünmesi, eleştirmekten çekinmemesi ile kova burcunun daha enerjik ve rahat hareketleri, arkadaş canlısı olması, başak burcu gibi titiz olmaması ve daha geniş çizgilere sahi olması en büyük zıtlıklarıdır. Kısacası başak burcu ile kova burcu uyumu oldukça zor görünmektedir. İkisinin de kendilerine göre bir hayat tarzı vardır ve bu tarzlar arasında aşılması güç zıtlıklar, uyumsuzluklar vardır. Kimi zaman ev işleri, kimi zaman meslek hayatları, kimi zaman da dostlukları ilişkilerine zarar verebilir çünkü her ikisi de bildiğini okuyan burçlardır.

Kova ve Başak Cinsel Uyumu

Peki, kova başak cinsel uyumu nasıl ?

Fedakarlık yapmadıkları sürece anlaşmazlık çıkması kaçınılmaz olur. Gel gelelim evlendikleri takdirde sudan sebeplerle tartışsalar bile muhtemelen anlaşmazlık yatak odasında son bulacaktır. Çünkü her ikisi de ilişkilerindeki pürüzleri aşklarının ve hormonlarının gücüyle çözebilecek yapıdadırlar. Bu konuda uyumlu ve mutludurlar. İlişkileri arkadaşlık boyutundaysa da eğlenir ve keyifli vakit geçirirler fakat ne zaman ki beraber bir sorumluluk alırlarsa o zaman her şey zorlaşır ve ilişkileri uçuruma sürüklenir.

Kova burcu ve başak burcu uyumu nasıldır ? Peki, kova başak uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git