Kova ve Aslan Burç Uyumu

Kova ve Aslan Burç Uyumu
9 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 33 kez okundu.

Kova burcu ve aslan burcu uyumu nasıldır ? Kova ve aslan uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kova Burcu ile Aslan Burcu Uyumu

Asaletin ve zekanın burcu olan kova, akıl ve cesaretin burcu olan aslan ile farklı bir uyuma sahiptir. Bu iki burcun birbirine uyumu, karşılıklı olarak daha kaliteli bir yaşamın sağlanmasını sağlar. Fakat her ikisinin de kendine has ayırıcı özellikleri bulunmaktadır. Farklılık gösteren özelliklerin ise tamamen yükselenden ötürü ortaya çıktığı savunulmaktadır. Peki bu iki burcun uyumu nasıldır? Bu soruya cevap verebilmek için ayrı ayrı her iki burcu da ele almak gerekir. Öncelikle kova burcu insanına değinmeli.

Kova Burcu Özellikleri

Kova kadını duygusallığını zirvede yaşar, fakat bunu bir zaaf olarak değerlendirdiği için asla bunu göstermez. Tüm yakın çevresi tarafından sevilip sayılır ve deli dolu şen şakrak bir şekilde yaşar. Ama hiç tanımadığı, sevdiği insanların olmadığı bir ortamda tamamen kabuğuna çekilir, soğuk bir görüntüye bürünür. Onlar için en sık kullanılan cümle;” Seni zamanında hiç sevmezdim, ama şuan ayrı.” cümlesidir. Kova kadınına karşı çoğunlukla ön yargılı yaklaşılır. Tüm bunların dışında fedakar insan, kavramı sadece onlar için söylenmektedir. Ailesine düşkün ve vefalı kimselerdir. Sinirlenince gözü hiçbir şeyi görmez fakat bir o kadar da merhamet doludurlar.

Kova erkeği ise kadınından farklı olarak daha özgüveni yüksek kişilerdir. İşlerinde, hayatlarında daima yükselmeyi ve dikkat çekmeyi severler. Şeytan tüyü taşıdıklarından, girdikleri ortamda hemen sevilirler. İlişkide güven ve sadakat onlar için sevgiden daha önemlidir. Bunlara ek olarak anneye düşkün, zor seven, şehvetli bir aşk yaşayan kimseler kova erkeğidir.

Aslan Burcu Özellikleri

Aslanları anlatacak olursak eğer, aslan burcu kadını ve erkeği birbirinden tamamen farklı bir yapıya sahip bireylerdir. Aslan kadını çok iyi bir dinleyicidir fakat konu kendi derdi ise nadiren bunu dile getirirler. Dile getirebilmesi için, sizinle çok yakın bir bağ kurmuş olması gerekir. Sizden güven almadığı müddetçe aslan kadını hakkında asla bir bilgiye sahip olamazsınız. Kendi müsaade etmedikçe bu, sizin için oldukça zordur. Ailesine bağlı, özgüveni yüksek, kıskançlık duygusunu fazlasıyla barındıran kimselerdir. Büyük bir çoğunluğu çocukluk aşkı, iş veya sınıf arkadaşı ile evlenmektedir. Önceden tanıyıp bildikleri kimseler, onlar için yeni tanıdıkları kişilerden daha öndedir. Birini tanımak için çaba göstermeyi sevmezler. Daha çok karşıdaki çabalayıp kendini tanıtmalı .Ancak o şekilde sizi hayatına alabilir. Genel itibariyle üşengeç bir yapıya sahiptir fakat zeki oldukları için pratik zekaları ile her işin altından kalkarlar.

Aslan erkeği, kadınına göre daha sert bir yapıya sahiptir. Maço tavırları ile tanınan kimselerin çoğu aslan burcuna sahip bireylerdir. Kabuğu sert fakat bir o kadar da duygusal kişilerdir. Çapkın olarak tanınabilir fakat bu onların arayışlarından ötürü oluşur. Doğru kadını hayatları boyunca ararlar. Bu onları çapkın kılsa da özü itibariyle aşkı ararlar. Ve asla yılmazlar. Aslan erkeği de kadını gibi aileye düşkündür. İnatçı, öz güveni yüksek kibirli kimselerdir. Bulundukları nokta ne olursa olsun daima en yüksekte olmak onların istediği olur. Ama rahata olan düşkünleri yüzünden sırf uğraşmamak için bulundukları pozisyonu korumak onlar için yeterli olabilmektedir.

Kova ve Aslan Aşk Uyumu

Peki, kova aslan aşk uyumu nasıl ?

İşte bu iki burcun birbirine uyumu gayet mümkün fakat birbirinin bam teline dokunmadıkları müddetçe. Aslan erkeği ile kova kadını beraber olacak ise iki de özgüven konusunu karşılıklı olarak abartmamalı. Her iki tarafta ilişkide baskın olmayı isteyeceği için kova kadınının bu konuda geri adım atması gerekir. Kova burcu kadını söylenmeyi sevmez, sorunu yaşandığı an çözmek onun için en önemli olan şeydir. Fakat aslan erkeği içine atar. Alttan alıyor dediğiniz şeyi içine atıp uzun zaman sonra bunu istemeden de olsa yüzünüze vurabilir. Bu nedenden dolayı kova kadını, söz konusu baskın olmak veya hatayı kabul etmemek olduğunda geri adım atması gerekir. Yoksa aralarında sorun oluşabilir ve buda ilişkiyi olumsuz etkileyebilir. Eğer aslan kadını ile kova erkeği beraberlik yaşayacak ise, bu diğerine oranla daha mümkün. Zıt yapı sinyalleri veren aslan erkeği ile kova kadınına nazaran, daha büyük bir gözle görülür şekilde fark edilmektedir.

Kova erkeği sahiplenen, fedakâr, ileri görüşlü, daima B planı olan, geleceğe yatırım yapan, yarınını düşünen tam bir ev erkeğidir. Bu yüzden içine kapanık, eğlenceli fakat sadece sevdiği kişilere bu yanını gösteren, sevimli, anaç, inatçı ve egolu aslan kadını ile mükemmel bir uyum gösterir. Bu demek değildir ki sorunsuz yüzde yüz bir uyum görülecek. Aksine , yaşanan sorun ve tartışmalar ile güçlenen bir ilişki meydana gelir. Bu ilişki çoğu ilişkiden farklı olarak tartışma ve atışmaların zevkli olmasını sağlar. Ve bu uyum tamamen benzer özelliklerin, benzer olmayan özellikler ile çatışması ile pekişir.

Özet olarak aslan ve kova arasında asla olmazsa olmaz denilecek noktalar yoktur. Sadece her iki burcun kendi hassas noktaları bulunmaktadır. Birbirinin hassasiyet gösterdiği konulara karşı saygı göstermesi gerekir. Geri adım atmak asla size kendinizi kötü hissettirmemeli. Her iki taraf için de zor olan bir durumdur bu. Ama ilişkinizin uzun sürmesini istiyorsanız bu gibi ufak fedakarlıklar yapabilirsiniz. Anlayış göstermeniz, tartışmalarda çok yükseliş göstermemeniz, ilişkinizi olumlu yönde etkileyecektir. Bu özellik her iki burç için ortak olan bir durum olduğu için her iki tarafın da buna dikkat etmesi ile uyum etkisini arttıracaktır.

Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ailedir. Her iki taraf için aile ilk sırada yer almaktadır. Kavga esnasında aileye yanlışlıkla taş atılması ciddi sorunlar doğurabilir. Asla aslan kadını, kova erkeğini kendisi ve annesi arasında bir seçime zorlamamalıdır. Bu olduğu takdirde seçimin bir önemi kalmaz, sizin değeriniz onun için aşağı çekilmiş olur. Kuralcı ve baskın kova erkeği, akılcı ve kıskanç aslan kadınının uyumu ancak bu gibi ince nüanslar dikkate alındığı zaman mümkün olabilir.

Kova burcu ve aslan burcu uyumu nasıldır ? Peki, kova aslan uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git