Kova Burcu Erkeği Aşk Hayatı

08.07.2020
Kova Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Hümanist ve iyimserlik kova erkeğinin yaşam felsefesidir. Hayata rasyonel olarak katkıda bulunmayı tercih eder. Kendine has yaşam tarzı ile başkalarına saçma sapan gelen, fikirleri uygulamaktan çekinmez. Mesafeli, soğuk ve kendini beğenmiş görünüşünün altında son derece insancıl ve esprili biridir. Onun farklı ve esprili yapısı, karşı cinsi kolaylıkla etkisi altına alacaktır. Dostluklara önem verir ve flört etmekten hoşlanır.

Kovanın bir ilişkiye girmesi için belli yöntemlere başvurmaya ihtiyacı yoktur. Etkili konuşma tarzı onun bu konuda en büyük silahıdır. Kova burcu erkeği aşk hayatı içerisinde başkalarının fikirlerine saygılı, eleştirilere açık, esnek ve tolerans sahibidir. Savunması gereken durumlarda da bilinçli ve düşünerek hareket eder. Duygudan yoksun değilse de kıskanç bir yapısı yoktur.

Koç Burcu Erkeği Aşk Hayatı Nasıldır?

Aşık Olursa, Yapar veya Değişir Diye Umuyorsanız Üzülürsünüz

Kova erkeği birine güvenmek ve ilişkisini geliştirmek için zamana ihtiyaç duyar. İlişkide, ufak tefek şeylerin büyütülmesinden, yanlışların durmadan yüzüne vurulmasından hoşlanmaz. Zamanı tartışarak, eleştirilerle, kıskançlık ve talepkar tavırlarla geçirmek ona göre değildir. Bu tarz davranışlar karşısında, kendini mutsuz hissettiğinde uzaklaşır. Karşısında akıllı ve akılcı bir kadın görmek ister. Söz vermeyi sevmez, verdiği sözü de mutlaka yerine getirir. Kişiliğini tamamen ortaya koyması, kendini olduğu gibi teslim etmesi mümkün olmaz.

Akıllı ve Akılcı

Kova erkeğinin aradığı kadında onun gibi akıllı hareket eden, beraberken gelişime açık, yeniliklere yelken açabilecek cesarete sahip, abartmayan, hoşgörülü bir eş arayışındadır. Güvenilir, bir arkadaştan beklediğiniz her şeyi onda bulabilirsiniz, ama ilişkide beklentileriniz konusunda sizi yanıltabilir. Onun rahat ve size karşı olan tavırlarını yanlış yorumlamayın. O herkese aynı davranır ve herkes onun arkadaşıdır.

Duygularını Gizler

Eğer duygularını sizden saklıyor ve hoşlanmıyormuş gibi davranıyorsa, aslında bu onun oltaya takıldığının bir göstergesidir. Başkalarının duygularını anlamaya çalışmasına rağmen, kendi duygularını gizleme eğilimindedir. Ne istediği ve niyeti konusunda karışık ruh halinde iken, sizin yanlış düşündüğünüzü gösterebilmek ve yanıldığınızı söylerken yüzünüzün şeklini görmek için kendi duygularını gizler. Enteresan yöntemlerle tecrübe etme eğilimi vardır. Tepkileri ise büyük bir dikkate gözlemler ve inceler. Fakat bilmediği, bazen ondan da akıllı biri çıkıp onun aldatılacak olmasıdır. Kova için herkes özeldir ve belli ölçüde değer verir. O yüzden herkese eşit mesafededir. Zodyakın etkisinde olan çok az kova erkeği bencil ve basittir.

Keşfedilmeye Değer Olmalı

Doğuştan araştırmacı olan kova için araştırmaya değer şeyler ilgisi çeker ve ona ulaşana kadar uğraş verir. Entrikalar kova erkeğini çekmek için iyi bir formül olabilir. Ona keşfedilmeye değer olduğunuzu hissettirin. Merak uyandırmak için Onu umursamaz tavır takınmaktan çekinmeyin, sizi çözmesi fırsat tanıyın ve biraz gizemli olun.

Onu Görmezden Gelin

İnsanın ruhuna dokunacak kadar kibar ve akli selim biri gibi görünen kova için bu fırtına öncesi sessizlik gibi olabilir. Eğer kendini kullanılmış ve istismara uğramış hissederse, o kibar adamın tüm cazibesi gidip diğer yüzünü görmenize neden olacaktır. Ayakları yere basan, kendine güvenen, mızmızlanmayan, göz yaşlarının ardına gizlenmeyen, kadınlardan hoşlanır. Özellikle onun bu uçan kaçan tavırlarını fazla kafaya takmayan, görmezden gelen bir kadına hayranlığı bir kat daha artacaktır.

Güvenilmez Olduğunuzu Kanıtlamak İster

Sadakatsizlik ona göre değildir. Sırf cinsellik için fiziki bir ilişki içinde olmak istemez. Çok nadiren fiziki bir sadakatsizliği söz konusu olur. Sırf onu çekmek için bu tarz oyunlar onun için uygun değildir. Size güvenilmez olduğunuzu kanıtlayana kadar güvenir. Yersiz kuşkularla hareket etmez, kıskanç biri değildir.

Nefes Almasına İzin Verin

Zaman zaman kendi ile baş başa kalmak isteyebilir. Böyle anlarda zorlayarak onu uzaklaştırmayın. Her insanın nefes almaya ihtiyacı olabilir, anlatmak istersen ben buradayım demen onu mutlu edecektir. Ruhsal halinden çıkıp o enerjik doğasına döndüğünde size gelip bahsedecektir.


Koç Burcu Erkeğine Nasıl Davranılmalı?

Geleneksel yöntemler, kova erkeği için uygun olmadığı gibi o türünün son örneğidir. Onu etkilemek, farkında olmasını sağlamak hatta sizin için kalbinin atmasını istiyorsanız, sıradan taktikleri bir kenarı bırakmakla başlayın.

Baş Arkadaşı Ol

Sıradan biri olmadığı için kimseye benzemeyen tavırları ile çevresinde hemen kendini belli eden biridir. Aşk hayatının kısıtlayıcı ve sorumluluk yükü getirdiğine aldırış etmez, bunu reddeder. Sahiplenme ve sahiplenilme istemez. Arkadaş olarak birlikte hareket etmeyi ister. Hatta en yakın arkadaşı biraz rahatsa içindeki tutkuyu da ortaya çıkartır.

Esprili Ol

Akıllı olduğu kadar da esprili biri olmanız, afrodizyak etkisi yapacaktır. Oldukça zeki ve iyi bir dinleyici olan kova erkeği için dikkatli hareket etmek gerekir. Dünya ve insanlar hakkında ilginç gelen bir konuda inandıklarınızı veya düşündüklerinizi paylaşın ve onun ne söyleyeceğini dinleyin. Tatlı bir tartışma ortamı yaratın ve açık olun.

Barışçıl Ol

Son derece pozitif enerji taşırlar, keşfetmeyi ve yeniliklere son derece açıktır. Geniş bir arkadaş çevresi vardır ve kimse için arkadaşlarından vazgeçmek istemez. Kıskançlık krizlerine girmek, tartışmak, kavga etmekten hoşlanmaz. Onun kısıtlanmayacağını kabul ederek, ilişkisinin sonsuza kadar özgürce yaşayacağına inanmak ister.

Dert Ortağı Değil Yoldaşı Ol

Korunup kollanmak, sizi sarıp sarmalamasını beklemeyin. Üzüldüğünüzde koşup omzunda ağlayacağınız bir omuz için yanlış insan. Onun gibi keşfetmeye ve eylemlere omuz omuza katılmayı göze almalısınız. Çünkü onunla katılacağınız eylem ve mitingler sizin hayatınızın en özel paylaşımları arasında olacak.

Sürprizlere Hazır Ol

Evet sürpriz yapmayı çok sever. Fakat bu sürprizler kapınıza gelen bir çiçek, balkon altında yapılan seranatlar gibi düşünmeyin. Çat kapı evinize gelerek o günün kritiğini kıvrak mizah anlayışı ile yapar. Buradaki sürpriz de kova erkeğinin tam da kendisi oluyor.

Anormal Lezzetlerle Doyur

Bildik yemekleri sever fakat değişik çeşnilerle lezzetlendirilmiş, farklı konsepte hazırlanmış ve kabak çanağında dere otlu tavuk gibi değişik isimler almış yemeklere ayrı bir ilgi duyar. Keşfetme dürtüsünü bu şekilde pekiştirir ve yemeğe balıklama atlayacaktır. Yemekte yaşanan bu dürtü farklı konularda da size rehberlik etsin.

Kolay Lokma Olma

Kova burcu erkeği için bedensel zevklerin ötesinde bir kadında aradığı en önemli etken bilgi birikimi ve akıllı olmasıdır. Kolay erişilen birine ilgi duymayacağı gibi kaçacaktır. Onun için onu zorlayacak kadar akıllı olmanız ve kolay elde edemeyeceğini bilmesi, onun gözünde sizi çekici yapacaktır. Keşfe çıktığında daha önce iniş yapmadığı ve hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadığı bir gezegen gibi ilgisini çekecek ve heyecanlanmasına sebep olacaktır.

Stilinle Diğerlerinden Ayrıl

Kova erkeğini etkilemek için son derece şık ve modern giyiminiz onun bırakın dikkatini çekmeyi sizi fark bile etmemesine neden olacaktır. Farklı takılar, kaliteli fakat, gösterişten uzak bilindik tarzın dışında, sıradan olmayan kıyafetler ile kendi tarzınızı yaratmanız dikkatinden kaçmayacaktır. Sıra dışı olayım derken yoldan da çıkmayın.

Yalandan Nefret Eder

Genellikle açık sözlü kişilerdir ve sezgileri de oldukça kuvvetlidir. Bu nedenle ona yalan söylemekten kaçının. Dürüst olmanız onun güvenini kazanmanızda oldukça etkili olacaktır.

Onaylanmak ve Önemsendiğini Bilmek İster

Hava grubu mensubudur ve zeki olduğu kadar, fikirlerini karşısındakine benimsetmeye çalışır. Onunla sohbet ederken iyi bir dinleyici olun ve fikirlerine saygı duyduğunuzu ve önemsediğinizi belli edin. Bu tavrınız onun memnun olmasına neden olacaktır.

Bilmediğin Konuda Tartışma

Bilgisi konusunda kendine güvenen, her türlü konuda fikir sahibi olan ve kendini geliştirmek için okuyan araştıran biridir. Ona ukalalık yapmak ve bilgisini hafife almak, onu çileden çıkartmaya yetecektir. Bu konuda onunla polimiğe girmekten sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Onunla sohbet ederken aklını takdir etmek ve bilgisinden faydalanmak doğru yol olacaktır. Her konuda da onu onaylamaktan ve emme basma tulumba gibi kafa sallamakta onun hoşuna gitmeyecektir. Karşısında kendi gibi bilgili, entelektüel ve konuşabileceği birini ister.

Kavga Etmekten Kaçın

Tartışmaktan korkmaz hatta en büyük eylemlerde en önde yer alır. Ama bu onun hayat görüşü. Sosyal hayatında ise oldukça sakin ve hoşgörülü biridir. Sırf onu küçük duruma düşürmek ben haklıyımı göstermek için tartışmak hatta kavga etmek, kıskançlık krizine girmek, istediğin bir şeyin yapılmasını talep etmek gibi konularda kavgadan kaçınmalıdır.

Göz Yaşı ve Duygusal Triplerden Kaçın

En nefret ettiği şeylerden biride sulu gözlü ve romantik kişiler. Mantığın her zaman insanlar için doğru bir karar mekanizması olduğunu, duygusal davranarak boşuna acı çektiklerini düşünür. Duygusuz biri değildir ama duyguların kendini yönetmesine izin vermez, bu konuda da oldukça başarılıdır.

Kıskançlık Krizlerini Kontrol Et

Kıskançlık konusunda oldukça mantıksal yaklaşımda bulunur. Onun için kıskançlık basit ve uğraşmaya değmeyen bir durumdur. Hayatına alacağı kadını da bildiğinden dolayı kıskanmasına bir neden yoktur. Kıskançlık yaparak harcanacak zamanı mutlu olmak için harcamaktan yanadır.

Aklında şüphe ile yaşayıp kendi kendini yemektense karşısındakine açık yüreklilikle sorarak içini rahatlatmayı ister. Kıskançlıkta da duygularından ziyade mantığı ile hareket ederek yersiz tartışmalara izin vermez.

Giyim şekli, sosyal ortamlar onun kıskanması için bir gerekçe değildir. Onu kıskandırmanın tek yolu başka bir erkekle samimi ve ilgili bir erkeğin varlığından kıskançlık duyar. Bu durumda bile kırmadan, dökmeden, kıskandığı konu hakkında bilgi vererek mesafenin korunması için ricada bulunur ve konuyu kapatır.

Hayal Kırıklığını İfade Edemezler

Hayal kırıklığı yaşadıklarında bu durumu nasıl dile getireceklerini bilemezler. Üzüntülerini ifade edecek sözlerde tecrübeli değildir. O nedenle incindiklerinde ve sinirlendiklerinde sessizleşirler. Ona ne yaptığınızı veya neye kızdığını hatırlamasanız da size küserek trip atacaktır.

Kova erkeğine meydan okumak incinmesine, sinirlenmesine, tahrik olmasına neden olabilir. Ayrıca aşağıda sıralanan maddelerde olduğu gibi davranmak onun kırılmasına, uzaklaşmasına hatta sizi terk etmesine neden olabilir.

 • Zamansız ve gereksiz yere yüzleşmeye kalkışmak
 • Hislerinizi değerlendirmesine onay vermek
 • Yapmak istediği şeylere izin vermemek
 • Nefes almasına izin vermemek, yaşam alanına karışmak
 • Onu olduğu gibi kabul etmeyip, değiştirmeye çalışmak
 • Neden bahsettiğini bilmemek ve ve tepki vermek
 • Belli kurallar koymak ve uymasını talep etmek
 • Bireysel düşünmek ve bencil olmak, açgözlü davranmak, nezaketi elden bırakmak ve kaba davranmak.

Size neden sessizleşip tavır yaptığını bilmiyorsanız, sakin bir şekilde buna nasıl sebep olduğunuzu bilmediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Konu hakkında tartışmaktan kaçınmayacak hatta mutlu olacaktır. Hatanızı anlayıp özür dilemeniz gerektiğinde, sadece üzgün olduğunuzu söylemek onun için yeterli olmayabilir.

Özür Dilemeniz Gerekirse

 • Kendini topraklayarak negatif enerjiden arının.
 • Ona karşı dürüst ve samimi olun.
 • Duygusal olma ve gözyaşlarını belli etme.
 • Savunmaya geçmesine ve tartışmasına izin verme.
 • Söyleyeceğiniz de inandırıcı, doğal ve mantıklı olun.
 • Hatanızı veya yaptığınız kusuru kabul edin, gerekçesi için kısa bir açıklama yapın.
 • Konu üzerine konuşmaya hazır olun.
 • Yeniden denemeye hazır olun.
 • Verdiğiniz hasarı onarmak için fikirlere açık olun.
 • Kaçmak veya hava almak istiyorsa, sözünüz bitmeden buna izin vermeyin.

Kendinizi ifade ettikten sonra kendi ile kalması için ona zaman tanıyın. Sözlerinizi, fikirlerinizi, özrünüzü sindirmesi ve kendince analiz etmesine gerektiğini bilin. Düşünse bile özrünüzü de, sizi de kabul etmeyeceğini göze alın.

Hayat Arkadaşı Özür Dilerse

Hata yaptığınızda gözlerinizi kapatarak hiçbir şey söylememekten kaçınmanız gerekir. Ona samimi ve içten olursanız, özrünüzün kabulü için şanslı olursunuz. Sakin bir tavırla hatanı kabul et ve nedenini açıklayarak, amacının ona zarar vermek, incitmek olmadığını söyle. Sakin bir tavırla ve uzlaşmacı yaklaşmanız kalbini yumuşatır.

Aşıklar Özür Dilerse

Eşine karşı gösterdiği toleransı sevgilisine göstermeyebilir. Bu nedenle özür dilemekte, özrün kabulü de daha zor olacaktır. Sevdiği kişinin özrü karşısında kararsız kalabilir ve düşünmeye ihtiyaç duyabilir. Ya da sinirlerine hakim olamayıp o an sizden ayrılabilir.

Bu nedenle, aradan zaman geçmeden ve dikkatinin dağılmayacağı bir anda, onu arayarak büyük bir samimiyet ve içtenlikle ondan özür dile. Ondan özür dilemek için, yukarıda listelenen tüm talimatlara uygun hareket etmeniz gerekir.

Aradığınızda veya yüz yüze geldiğinizde, özrünüzü kabul etmiyor ve konuşmaktan kaçıyorsa, ona onun için değerli olduğunu ve eskisi gibi arkadaşı olmak istediğinizi söyleyin. Ya da hayatından seni çıkartmak istiyorsa kabul et ve her zaman onu özleyeceğini söyle. Her türlü yolu denedin daha çok üstüne gitmek, duygusallaşmak onu daha çok sinirlendirip kaçıracaktır. Bundan sonrasına o karar verecek.

İyi Arkadaşlar

Arkadaş grubu içinde biri çizgiyi aşıp sınırlarını zorlamasına sinirlenecektir. Eğer uzun zamandır arkadaşı ise onu terk etmez, bir müddet sonra sakinleşir ve en kısa sürede uzlaşır. Arkadaşları onun için önemli ve vazgeçilmez kişilerdir. Eğer kırıcı olduğunuzun farkındaysanız ona onu özlediğinizi hatanızı telafi etmek istediğinizi ve özrünüzü kabul etmesini söyleyin. Bir müddet trip atacaktır ama sizden vazgeçmeyecektir.


Koç Burcu Erkeği Nasıl Aşık Edilir?

Dürüst Ol

Bir yere bağlı kalmak ve özgürlüğünün kısıtlanmasını istemez, oldukça ukala biridir. Onu etkilemek için oldukça dikkatli ve akıllı olmanız gerekir. Onu ürkütmeden yaklaş ve duygularını belli etme. Duygularını kova erkeğinin çözmesi için fırsat tanı, fakat kaş yapayım derken göz çıkartma, her şey dozunda güzel. Kendine yalan söylenmesinden hoşlanmaz, ona dürüst olman etkilenmesine sebep olur.

Fark Yarat

Kalabalık içinde farkını yansıtan orijinal kişiler kovanın dikkatini çeker. Ona herkesten farklı olduğunuzu, sürü psikolojisi içinde hareket etmediğinizi göstermeniz gerekir. Kişiliğinizi ortaya koyarken aşırılıktan kaçının, trendleri takip etseniz de kendi stilinizi yaratın, herkes gibi olmayın. Sizin bu tarzınız onun dikkatini çekip, heyecanlanmasına neden olacaktır. Kova erkeğinin hayatına giren özel kadınlar, hep arkadaşları arasından çıkmaktadır. Ona kendinizi tanıtma şansını dikkatli kullanın. Onun sizi güzel sözlerle etkileyip elde etmesine izin vermeyin, biraz peşinizden koşmasını sağlayın. Birlikten olduktan sonra sizi hayatının merkezine koymayacağı gibi istediği zaman gelip, istediği zaman giden biri haline gelecektir. Bu da sizin için sonu hüsran olacaktır. Onun hazır olup duygularını hissettirene kadar sabırlı olun.

Tehdit Olmadığını Hissettir

Onun dikkatini çekip peşinizde pervane olmaya başlamışken kıskançlık ve özgürlüğünü tehdit edecek davranışlardan kaçının. Sizi kendine tehdit olarak görmesi uzaklaşması için yetecektir. Ayrıca onu zor duruma sokmak, zorlamak ve hesap sormak ona yapılacak en büyük hatalı davranışlar olup bunca zaman boşuna uğraşmış olmanıza neden olacaktır.

Onu kıskandırmaya çalışmak pek işe yaramayacaktır. Hayatınıza karışmak istemez, sizi başka bir erkek ile görse bile karışmaz, kıskançlık yapmaz, fakat sizden uzaklaşabilir. Kısıtlanmayı sevmez kendi nasıl davranıyorsa sizinde aynı şekilde davranmanızı ister.

Akıllı Davran ve Fikrin Olsun

Onu etkilemek için sabırlı ve akıllı olmanız gerekiyor. Duygularınızı ona açıkça ifade etmeniz onu korkutabilir. Bağlanmaktan korkar ve iç yüzünü kimseye göstermek istemez. Kıskanç ve sulu göz biri iseniz yol yakınken ondan uzaklaşmanız yerinde olur. Yada ona bu yönlerinizi göstermeden hareket etmeniz gerekir. Duygularını anlamanız için bile olsa duygusal konuşmalardan ziyade akılcı ve iyi fikir sahibi olduğunuz konuları konuşun. Fiziksel uyum kadar zihinsel uyumda arar. Bilmediğiniz konularda fikir sahibi değilseniz konuşup kendinizi rezil etmeyin fakat onun yanında cahil de görünmemek için her şeye evet demeyin. Bu durumda onu sıkacaktır. Cesur, inandığını savunan ve ayakları üzerinde duran, öz güveni gelişmiş kadınları sever.

Gizemli Bir Tarafın Olsun

Monotonluktan hoşlanmaz, hayatında aksiyon ve heyecan arayışı içindedir. İlişkiniz içinde aynı şey geçerlidir. Sıkılmasına izin vermeden ilgisini farklı noktalara çekmeniz yerinde bir davranış olur. Ayrıca kendinizle ilgili her şeyi ortaya dökmeyin. Okunacak bir kitap gibi sayfa sayfa ilerlemesine izin verin. Merak onun göbek adı, size karşı ilgisini ve heyecanını korumuş olursunuz. Onu fethetmek kadar elde de tutmak oldukça zor olacaktır. Konuşkan, heyecanlı, zeki ve kültürlü olduğunuzu, sosyal hayata ve yeni ortamlara kolayca uyum sağladığınızı, tatilden beklentileriniz konusundaki fikirlerinizle onu şaşırtın.

Ayrılık Acısı

Enteresan olduğu kadar, aşk hayatı konusunda insanın başına gelebilecek özel bir deneyimdir. İlişkisi sürerken ayrılık yaşamakta, yaşatmakta istemez. Ayrılmak zorunda kaldıysa içtenlikle, konuşarak düşüncelerini ve duygularını anlatır. Ayrılık acısını siz nasıl çekersiniz bilinmez ama kova erkeği moralini düzeltecek teselli bulacak birçok arkadaşa sahip. Onlarla birlikte zaman geçirerek bu acıyı hafifletecektir. Ne kadar acısını geçirse bile sizi asla unutmayacak ve onda derin izler bırakacağınız bir gerçek.

Olana ölene çare yok diye düşünerek ardınızdan acı çekmek yerine duygularını düşünselleştirip, dışa vurarak duygularını daha derine taşımadığı için haklı olduğuna inanır ve yeni sevgili bulmak için dostları ile birlikte zaman geçirir.


Koç Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Aktif  Yaşam Sürdürün

Çevresinde birçok insan bulunan ve sosyal hayatı geniş biri olan kova erkeğinin, özgür ruhlu ve umursamaz tavırları, onun kendini koruma ve insanları eleme yöntemidir. Önemsediği ve değer verdiği kişilere ve hayatını birlikte geçirmek istediği kadına karşı o kadarda bencil davranmayacaktır. Fakat iyi bir seçim yapmak içinde acele davranmak gibi bir derdi de yoktur. Dünden hevesli, kendini hemen sunan, aklı bir karış havada, uçarı, ilişkinin adını koymak isteyen bir kadın ona cazip gelmeyecektir. Geleceği planlamak ve aranızda yaşananlara bir isimlerden yerine anın tadını çıkartın.

Sakin ve Tartışmadan Uzak Ol

Duygusal konular ve sahiplenme onda ters etki yaratacağı gibi, tartışarak istediğinizi yaptıracağınız biri değildir. Tartışmayı uzatmak kovayı çileden çıkartıp, ilişkiniz tamiri imkansız bir hal alır, başlamadan biter.

Ona eğlenceli ve heyecan tutkunu, çözmesi zor gizemli biri olduğunuzu gösterdiğinizde size bağlanmasına neden olacaktır. Onun için ciddi bir ilişki hayatı her yönü ile paylaşmak, birbirine köle olmak değildir.

Saygı Öncelikli Tercihidir

Bir çekimin farkındasınız ve inatlaşır duygularınızı ona itiraf etmezseniz, sabırlı olup onun size açılmasını beklemek zorunda kalacağınız bir gerçek. Reddedilme korkusundan harekete geçmek istemese de partnerini mutlu etmek için elinden gelen her şeyi de yapar. Dayanamayıp önce siz ilgilenir ve itiraf ederseniz bundan mutluluk duyar ve size aşık olduğunu daha kolay anlayabilirsiniz.

Partnerinin kendi gibi zeki, sevecen, hoşgörülü, mantıklı, çalışkan, ayakları üzerinde duran, neşeli olduğu kadarda güler yüzlü olmasını ister. İlişkisinde önceliği saygı olup, sevgi ondan sonra gelmektedir.

Samimiyet İster

Bir kadından, doğal olması kadar samimiyette bekler. Gülümsemenin olumlu gücüne inanır ve orada aradığı kadının doğruluğunu bulacağını bilir. Duygularını gizleme konusunda ketum olmasının altında, hayalindeki kadına olan özlemi yatmaktadır. Sonsuz güven ve sadakat beklentisi içindedir. Bu konuda inandığı kadın onun hayatını birleştirip aile olmayı isteyeceği kişi olacaktır.

Sevdiği kadına kalbini açıp her konuda anlayışla yaklaşır ve kendi kararları içinde aynı anlayışı bekler. Sevdiği kadının hayallerini gerçekleştirmek için hayatına müdahil olur ve bunu onun iyiliği için yaptığının bilinmesini ve kolaylık göstermesini ister. Partnerinin ondan sevgi beklediğinin bilincindedir. Bunun için elinden geleni yapar ve sevgisini esirgemez. Kendide tam bir sevgi arsızı olup, partnerinin sevgi ve ilgisi ile beslenir.

İdeal Bir Kadın Tipi İster

Uçuk kaçık kadınlardan pek hoşlanmayan, ne kadar ayakları yere basan, kendi özgür iradesi olan birini tercih etse de, ideal bir kadınla birlikte olmak ister. Fazlasını beklemez ama eksikte olsun istemez. Çirkef ve kavgacı biri onu çileden çıkartır ve kesinlikle mesafeli davranır. Kendi her ortama girer çıkar ve herkesle uyum sağlayarak iletişim kurabilir insancıldır. Partnerinin de kibirli ve burnu havada olsun istemez, bu tarz kadınlarla uğraşmadığı gibi sevgisini de hak etmeyeceğine inanır. Hümanist biri olduğu için sevgiye ve sevginin gücüne inanır. Sevgiye bu kadar değer veren kova burcu erkeği, başkasını sevmeyen kendisini sevmeyeceğine inanır.


Koç Burcu Erkeği Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Arkadaş Buluşmalarına Sensiz Katılmıyorsa

Kova erkeğinin arkadaş konusunda bir sıkıntısı yoktur. Her kesimden bir çok arkadaşı vardır. Oyun oynadığı, sohbet ettiği, eğlendiği, yardım dernekleri, eylem arkadaşları ve bilim konularında dünyayı kurtaran entel arkadaşları saymakla bitmez. Arkadaşları ile birlikte iken sen pekte umurunda olmazsın. Ama elinden tutup senide yanında götürüyorsa ilişki boyutunda sizi sınıf atlamışsınız demektir.

Son Kararı Sana Bırakıyorsa

Kibirli yanı genelde zekasından kaynaklanır, son sözü o söyler ve sözünün üstüne söz söylensin istemez. Özgürlüğüne kısıtlama getirilsin istemez, kendini bu konuda tehdit edilmiş hissederse kaçar. Eğer sizden fikir almak isterse ciddiyetini anlamak için önce bir şaşırın sonra ipleri elinize alın. Tercihleri size bırakıyorsa ve bir sorun yaşamıyor yaptığınız tercihler için tepki vermiyorsa aşk kovanın kalbine girmiş demektir.

Aranızdan Mesafeleri Kaldırıyorsa

Ne kadar çok arkadaşı olursa olsun hep bir mesafesi vardır ve onu korur. Kendi alanına kolay kolay kimsenin girmesine izin vermez. Aradaki mesafeyi kaldırmış elini kolunu sallaya sallaya girip çıkabiliyorsan, umursamanın ötesinde seviyordur.

Senin İçin Kendi Bildiğinden Şaşıyorsa

Taviz vermediği ilkeleri vardır. Sorgulanmasına bile tahammülü yoktur. Otoriteye karşı bile kafa tutan tavrını senin için farklı bir perspektiften bakmaya uğraşıyor ve sorguluyorsa doğru bildiğinden taviz vermeye bile kalkıyorsa sevgisinden deli divane olmuş demektir.

En Önemlisi İlişkinin Adını Koyuyorsa

Genelde ilişkiye adını koymayan çalışan kişiler kova erkeğinin eski arkadaşları olmuştur. Uzun süren flört döneminde arkadaş gibi hareket eden, el ele dolaşmayıp yan yana yürüyen, sevgilim sınıfına geçememiş, hep arkadaş kaldığınız kova erkeği biz artık sevgiliyiz diyebiliyor, ilişkinizin adını koymuşsa bu iş nikah masasında bitecektir.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.