Kova Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Kova Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?
15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 433 kez okundu.

Kova burcu çocuğu okul hayatı nasıl olur ? Bu burç çocuğu, özgür bir yapıya sahiptir. Doğumundan yetişkin olduğu evrelere kadar her zaman özgür olarak yaşamak isterler. Bu okul hayatlarında da geçerlidir. Okul hayatlarında afacan halleriyle öğretmenlerini oldukça yorarlar. Fakat fazla zeki olmaları onların ortamda en büyük ilgiyi toplamalarına neden olur.

Kova burcu çocuğu, diğer çocuklardan çok farklı olarak ders çalışırlar. Ders çalışırken bile kendilerine özgür bir yaşam alanı oluştururlar. Onları kasan bir durum olduğunda asla çalışamazlar. Bu çalışma şartları çocukların anne ve babalarını hayrete düşürür. Hatta çoğu anne ve baba bu duruma müdahale etmeye kalkışarak çocuklarını bunaltırlar. Çünkü bu çocuklar yapmak istediklerini yapamadıkları zaman huylarını inada bırakıp denilen yapmayan çocuklardır. Ya onların yaptıklarına saygı gösterip uzaktan onları seyretmelisiniz, yada onları uygun bir dille uyarıp cümlelerinizin mantığını kavratmaya çalışmalısınız.

Aynı zamanda kova burcu çocuğu arkadaşlarına çok değer verirler. Daha okul çağında başlayan bu huyları onuda arkadaşları tarafından çok sevilmesini sağlar. Takıntılı bir çocuktur bu çocuklar her detaya çok fazla önem verir ve düşünürler. Bir o kadarda arkadaşları için her şeyi yapıp onları mutlu etmeye razıdırlar. Bazı zamanlarda kendi sorunlarından çok arkadaşlarının sorunlarını düşünürler. Onların mutlu olduklarını gördüklerinde daha da mutlu olurlar.

Kova burcu çocukları her zaman elektronik aletleri kurcalamayı çok severler. Gerek evlerinde gerekse okullarında daha çok kendilerinin uğraşabildiği uğraşlarla ilgilenirler. Özellikle ilk okul zamanlarında bilgisayar dersleri en sevdikleri derslerin en başında yer almaktadır. Lise zamanların bakıldığı zaman laboratuvar ortamında yapılan çalışmalar bu çocukların oldukça dikkatini çekmektedir.

Eğitim hayatlarında onların özgürlüğüne saygı gösterdiğiniz sürece onların başarılarına bolca şahitlik edebileceğinizi söyleyebiliriz. Onlara saygı gösterin ve desteğinizi eksik etmeyin. Göreceksiniz bu dahiler çok başarılı olacak.

Kova burcu çocukları geleceğin dahi çocukları arasında yer almaktadır. Hatta şuan bile minik dahi olarak bile adlandırılabilirler. Oldukça sosyal olmayı seven bu burç çocukları aynı zamanda son derece meraklı bir yapıya da sahiptir. Bu çocuklar değişik düşüncelere sahiptir ve bu durumu hayatlarında da sergilemeyi başarırlar. Özgürlük onlar için hayatın en kısa tanımıdır ve onların her şeyleridir. O yüzden dolayı her yaptıkları harekette özgürlüğü simgeleyerek yol alırlar. Okul hayatı boyunca ders çalışırken bile kendilerine özgür bir çalışma ortamı oluştururlar. Eğer ki böyle bir ortam hazırlamaz iseler hiç bir şekilde ders çalışmayı kabul etmezler.

Bu çocuklar kendi düşüncelerine çok önem verirler ve düşüncelerini hayata geçirmekten asla vazgeçmezler. Bu sebepten dolayıda hayaller onlar içi gereksiz şeylerdir ve boş hayaller kurmaktan nefret ederler.

Kova burcu çocuğu, okul hayatları boyunca daha çok mantıksal şeyler içeren veya sayısal şeyler içeren dallara yönelirler. Bu çocuklar daha çok matematik, mühendislik veya bilgisayar gibi bölümlerde yeteneklerini gösterebilirler. Aynı zamanda bu burç çocukları bazen dengesiz hareketler yani kimsenin tahmin edemeyeceği hareketler sergileyebilirler. Bu durumu okul hayatında bile gösterebilmektedir. Mesela birkaç yıl boyunca başarısız bir eğitim sergileyip karnelerinde kırıklarla karşınıza gelebilirken, bir sene sonra oldukça büyük bir başarı sergileyip taktir veya teşekkür gibi bir belgeyi de elinize verebilmektedir. Bu durum başlarda kendini ders pek vermeyip olayı anlamak istemediğinin fakat daha sonradan olayı kavramak istediğinin ve bunu çok iyi bir şekilde başardığının bir göstergesidir.

Aynı zamanda bu çocuklar arkadaş kelimesine çok değer verdikleri için arkadaşlarını el üstünde tutarlar ve ne kadar küçük yaşta olurlarsa olsalar bile dostluk kelimesini sonuna kadar yaşamayı hedef bilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git