Kot Pantolon Kokusu Nasıl Giderilir ?

Kot Pantolon Kokusu Nasıl Giderilir ?
19 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 632 kez okundu.

Kot pantolonlar hayatımızın hemen her yerinde yer alır. Bizim için vazgeçilmez olan kot pantolonların ne yazık ki bazen kötü kokuları olabilir. Bu kokular bazen kumaşın kendi kokusu olabiliyorken bazen de üretici firmanın depolarda uzun süre bekletmesinden kaynaklanan kokular olabilir. Pek çok kişi ise bu kokulardan rahatsız olur. Hele ki koku konusunda çok hassas biriyseniz bu sizin için bir işkence haline dönüşebilir. Peki, bu kokular nasıl engellenebilir ? Bunun için birkaç etkili yöntem elbet de mevcut.

Kot Pantolon Kokusuna Ne İyi Gelir ?

Yumuşatıcı

Her şeyden önce iyi bir deterjan ve iyi bir yumuşatıcı kullanmak oldukça önemlidir. Yumuşatıcılar gerçekten hayatımızda önemli birer kurtarıcı olarak yer alıyor. Kullandığınız yumuşatıcı markasının iyi bir marka olmasına dikkat etmelisiniz ve sizin hoşunuza giden bir koku olmasını ise göz ardı etmemelisiniz. Neticede giyecek olan sizlersiniz ve giydiğiniz kıyafette sizi rahatsız eden bir kokunun olması o kıyafeti bir işkence haline dönüştürecektir. Burada dikkatli olmanız gereken bir konu herhangi bir deterjana ya da bir kokuya alerjiniz olmaması konusunda bilgili olmanızdır.

Sirke

Diğer bir yol ise daha doğal. Sirkeli suda pantolonunuzu bekletebilir ve gerçekten etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Sirkenin birçok faydası var ve özellikle temizlik konularında oldukça etkili. İşlemin uygulanış şekli ile oldukça basit. Bir araya getirdiğiniz kötü kokuya sahip olan kotlarınızı bir litrelik sirke ile ovmanız. Bunun için çok fazla bir güç uygulamanız ise gerekmiyor. Kötü kokuya sahip olan tüm kotların hem iç hem de dış kısımlarını ovmayı ise ihmal etmeyin. Bu işlemi uyguladıktan sonra ise kötü kokuya sahip kotlarınızı geniş bir leğene koyarak üstüne bir litre daha sirke eklemeniz ve geceden sabaha kadar bekletmeniz gerekiyor. Sonrasında ise her zamanki gibi makineye atabilir ve kotlarınızı yıkayabilirsiniz. Göreceksiniz ki o kötü kokudan eser kalmamış ve artık kotlarınız mis gibi kokuyor.

Yeni Alınan Kot Nasıl Yıkanır ?

Eğer yeni aldığınız bir kot kötü kokuya sahipse hemen değiştirmek zorunda değilsiniz. Makinenizde düşük derecelerde üst üste yıkamanız sonucunda kokunun gittiğini fark edeceksiniz. Fakat bu yöntemi eski kotlarınızda denemeniz çok tavsiye edilmiyor. Zira, eski kotlarınızın rengi solmuş ise üst üste yıkamak daha da soldurabilir.

Son olarak ise kotlarınızı bir gece hem deterjan hem de yumuşatıcı koyduğunuz sıcak suda bekleterek olumlu bir sonuç elde edebilirsiniz. Bir gece beklettikten sonra deterjanın ve yumuşatıcının kokusunun zaten sindiğini göreceksiniz. Ek olarak makineye atmanız ve iyice temizlenmesi ise sizin faydanıza olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git