Kösem Sultan Dizisi Ne Zaman Başlayacak ?

Kösem Sultan Dizisi Ne Zaman Başlayacak ?
13 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 838 kez okundu.

Kösem sultan dizisi ne zaman başlayacak, başlıyor ? Kösem Sultan 1590 yılında doğmuş olduğu rivayet edilmekte. Osmanlı imparatorluğunda devlet ve saray işlerinde etkin rol oynamış. Valide ve Haseki Sultan Osmanlı padişahlarından Birinci Ahmed’in eşi, Birinci İbrahim ve Dördüncü Murad’ın annesi. Tarihimizdeki en güçlü kadın sultanlarından bir tanesi. Kösem Sultanın yaşamı tiyatro oyunlarına, romanlara, opera ve son olarak da dizlere konu olmakta. Kösem sultan; Sahibet-ül Makam, Valide-i Kebire lakaplarıyla anılmaktadır. Kösem Sultan oğulları Birinci İbrahim ve Dördüncü Murad ile torunu Dördüncü Mehmed dönemlerinde uzun süre devlet yönetiminde önemli roller oynamıştır. Bosna beylerbeyi tarafından İstanbul’a kızlarağası olarak tayin edildiği rivayet edilmekte. Osmanlı tarihinde ilk öldürülen kadın sultandır.

Kösem Sultan Dizisi Ne Zaman Başlıyor ?

kösem sultan dizisi ne zaman başlayacak

Kösem sultan dizisi ne zaman başlıyor, başlayacak ? Neredeyse 1 yıl önce tanıtım filmi yayınlanan dizi herkesin ilgi odağı konumunda yer almakta. Muhteşem Yüzyıl’ın devamı niteliğinde olan Kösem Sultan dizisinin 1 ekim de ekranlarda yer alması bekleniliyor. Kösem Sultan dizisinin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili merakların sona ermesi ile beraber Kösem Sultan rolünü kimin canlandıracağı ise diğer bir merak konusu. Uzun süre ekranlarda gözükmeyen güzel ve yetenekli oyuncu Beren Saat dizide Kösem Sultanı canlandıracak. Dizi uzun süre Star ekranlarında olacak.

Dizinin çekimleri ilk olarak Yunanistan’da başlayacak. Kösem sultan dizisi 15. Y.y’da Osmanlı devletinde büyük rol edinen Haseki Sultan Mahpeyker Kösem Valide Sultan’ın saraydaki entrika ve oyunlarını ekrana getirecek. Dizinin genç yüzü belli olmakla birlikte genç oyuncunun kimliği sır gibi saklanmakta.

Eylül ayında ekranlarda olması beklenen dizi kesinlikle 1 ekim Perşembe akşamı yayınlanacak. Dizinin ilk bölümlerinde haseki sultanın çocukluk yılları yayınlanacağından dolayı beren saat 9. Bölümden itibaren diziye dahil olacak. Kösem sultan dizisinin herkesi etkisi altına alacağı ise şimdiden belli oldu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git