Koltuk Altında Kızarıklık Neden Olur ?

Koltuk Altında Kızarıklık Neden Olur ?
10 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.503 kez okundu.

Koltuk altında yaşanan kızarıklık çok yaygın bir cilt sorunu haline gelmektedir ve birçok nedenden kaynaklı olarak görülmektedir. Şimdi sizlerle koltuk altında kızarıklık neden olur?  Nasıl tedavi edilebilir hep birlikte bakalım.

koltuk-alti-kizarmasi-nedenleri

Koltuk Altında Kızarıklık Neden Olur ?

Koltuk altında yaşanan kaşıntının en bilindik nedenleri arasında günlük hayatta karşıladığımız sıkıntılar olabileceği gibi yaşanan streste koltuk altında kaşıntıya neden olmaktadır. Bazen koltuk altında yaşanan kaşıntı tıbbı olarak tedavisi yoktur. İşte bu yüzden bizler koltuk altında yaşanan kaşıntınım çözümü için nedenini bilmek zorundayız. Bu nedenler arasında ise, koltuk altımızın temiz olmamasıdır. Çünkü koltuk altı terleme sonucu bazı bakteriler kaşıntıya neden olur. Bu da koltuk altında kızarıklık ve kaşıntı sorunun oluşmasına neden olmaktadır. Bu durumda her gün alınan duş sonucu koltuk altı temizlenmiş olur bu da kaşıntı sorununu ortadan kaldırmaktadır. Bazen temizlik soncuda koltuk altında kaşıntı sorunu yaşanmaktadır. Örneğin kozmetikçilerden alınan deodorantlar, kremler, parfümler ve duş şampuanları koltuk altı kısmında tahrişe neden olur. Bu durumda kaşıntı sorunu ortaya çıkar. Kandida mantarı vücutta yaşayan bir mantar çeşididir. Bu mantar insan vücudun zayıflaması durumunda özellikle terleme bezinin çok salgılandığı vücut yerlerinde ortaya çıkmaktadır. Bu durumda bu mantar koltuk altı bölgesinde kaşıntı sorunun yaşanmasına neden olur.

koltuk-alti-neden-kizarir

Koltuk altında yaşanan aşırı terlemede koltuk altında kaşıntı sorunun yaşanmasına neden olur. Giydiğimiz elbiseler bazen kalite farkından dolayı koltuk altında kaşıntı sorunun yaşanmasına neden olur. Bu kaşıntı sadece giyilen kalitesiz elbiseler ile değil ayrıca çok sıcak havalarda da kaşıntı problemi ortaya çıkmaktadır. Ter sedef hastalığı da gene kapalı alanlarda kaşıntıya neden olmaktadır. Kapalı alandan kastımız ise bikini bölgesi, koltuk altı gibi yerlerdir. Peki, koltuk altı kızarıklığı nedenlerini yazdık. Bu sorunla baş edebilmek için ne yapmalıymışız hep birlikte bakalım. İlk başta nedeni bilinen bir sorunun çözümünün çok basit olacağını bilerek hareket edelim. Özel olarak üretilen mantar sabunlar, kremler koltuk altı kaşıntısı ile baş edebilecek olan tedavi süreci içinde yer alabilir. Her gün alına duşta aşırı terlemeyi önleyeceği gibi, bakteri oluşumuna da engel olacaktır. Son olarak ise yapılabilecek tedavi yöntemi ise, sedef hastalığıyla mücadele etmektedir.

Koltuk altında kızarıklık neden olur ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git