Koltuk Altı Tüyü Alma Yöntemleri

Koltuk Altı Tüyü Alma Yöntemleri
16 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 25 kez okundu.

Koltuk altı tüyü alma yöntemleri nelerdir ? Koltuk altı tüylerini almak için kullanılabilecek birçok farklı yöntem vardır. Ancak unutulmaması gereken her insanın kendine özgü bir derisinin ve cilt yapısının bulunduğu ve bu nedenle her insana uygun olan tüy alma yönteminin farklı olacağıdır. Kendinize en uygun tüylerden kurtulma çözümünü bulmak için bir kaç defa deneme yanılma şeklinde ilerlemeniz gerekebilir. Tercih ettiğiniz yöntemin doğru olduğunu anlamanız için bir kaç ipucunu değerlendirebilirsiniz. Bu kriterler, tüylerin alımı sırasında canınızın çok yanmaması, tüy alma işleminden sonra kızarıklık ve ağrının çok uzun sürmemesi, döküntü ya da kabartı oluşmaması ve tüylerin tamamen alınması ve uzun bir süre boyunca yeniden çıkmaması şeklinde sayılabilir. En sık kullanılan koltuk altı tüylerinden kurtulma yöntemi tüy dökücü kremlerdir. Hem acı duyulmaması hem de ağdaya kıyasla daha kolay uygulanması bu konuda tüy döken kremleri öne çıkarır.

Koltuk altı düz bir yüzey olmadığı için bu bölgeye ağda yapmak çok zordur. Hem de diğer bölgelere göre ağrı duyusu çok fazladır. Tüy dökücü kremler birçok defa alerjik reaksiyon gelişmesine neden olabilir. Bu nedenle kullanacağınız kremin markasına çok dikkat etmeniz gerekir. Önce kolunuzun üzerindeki ufak bir yere kremi uygulayıp alerjik reaksiyon yaşanıp yaşanmadığına bakmanız, eğer sıkıntı olmadıysa koltuk altınıza uygulamanız önerilir.

Öte yandan ağda ile alınan tüyler çok daha uzun süre boyunca yeniden çıkmaz çünkü daha kökten alınmışlardır. Bu nedenle ağrı hissetmenize rağmen ağda ile bu tüyleri almayı da tercih edebilirsiniz. Ayrıca koltuk altının kararması ve ya kızarıklık ve iz kalması durumları da ağda ile alınan tüylerde daha az yaşanmaktadır. Öte yandan kendi kendinize koltuk altınıza ağda yapmanız da oldukça zor olduğu için bunu bir kuaförde yaptırmanız tavsiye edilir.

Koltuk altı tüyü alma yöntemleri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git