Koltuk Altı Tüylerini Azaltma Yöntemleri

Koltuk Altı Tüylerini Azaltma Yöntemleri
16 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 26 kez okundu.

Koltuk altı tüylerini azaltma yöntemleri nelerdir ? Koltuk altı bölgesi insan vücudunun en önemli noktalarından biridir. Nabız kontrolü bile alınan bu bölge, giyim tarzı ile oldukça göz önünde bulunur. Askılı elbiseler, kısa tişörtler, bikini, mayo derken yaz kış görünen bir yerdir. Bu nedenle dışarıdan bakılınca göze hoş gelmesi ve itici durmaması gerekir. Özellikle koltuk altı tüylerinin özenle alınması ve bölgenin estetik görünmesi gerekir. Çünkü tüy alma işlemi aldıktan sonra bölgede minik kılların kalması veya yolunmuş hissi yaratacak gözenekli cilt hoş bir görüntü sağlamaz. Koltuk altı bölgesi en sık terleyen bölgelerin başında gelir. Gün içinde birçok insan ile temas halinde olduğumuzu göz önüne alırsak, hijyeni önemli bir hal alıyor. Kim ister ki ter kokmayı?

Tabi ki de hiç kimse. Tere neden olan en önemli etken ise bölgenin tüylerinden arınmaması. Koltuk altı bölgesi temizlenirken, ağda, çam sakızı gibi tüy azaltıcı yöntemler denenmeli. Tüyler inceltip azaltıldıkça, tüyleri alınan bölge daha pürüzsüz ve yumuşacık görünür. Çam sakızı hem tüylerin geç çıkmasını hem de ince çıkmasını sağlar. Ayrıca ucuz bir yoldur.

Ağda ise yıllardır kullanılan en etkili yöntemdir. Sıcak, soğuk ve ılık olmak üzere birçok çeşidi vardır. Uygulama alanı oldukça geniştir. Ve tüylerin 1 aya kadar çıkmaması ve çıkınca çok ince çıkması söz konusu. Koltuk altı çabuk kararan bir bölge olduğu için ağda veya benzeri bir işlem sonrası beyazlatıcı ürünler kullanılmalı. Bunun için en etkili ve doğal yöntem ise limon. Tüy alma işlemi bittikten sonra bölgeye limon sürülmesi hem kararmayı önleyecek hem de içerisindeki asit nedeni ile tüyleri azaltır. Nane yağı ise bir diğer etkili yöntem. Nane yağı yakıcı bir etkisi olduğundan sürüldüğü bölge tüy çıkışını azaltır. Yalnız cildi tahriş edebileceği için dikkatli kullanılması gerekir.

Koltuk altı tüylerini azaltma yöntemleri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git