Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Azalır?

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Azalır?
16 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 31 kez okundu.

Koltuk altı tüyleri nasıl azalır ? Bayanların en şikayetçi olduğu konulardan bir tanesi de tüyler… Koltuk altı tüyleri nasıl azaltılır? Özellikle yazın koltuk altı bezleri terledikçe çok çabuk uzayan tüyler başımızın belası durumundadır. Soğuk ağda tercihlerinizden olabilir. Bunun için biraz fazla zaman harcayabilirsiniz fakat yaptıkça eliniz alışacak ve daha pratik almaya başlayabilirsiniz. Damar sorunu problemi olan bayanlar mutlaka soğuk ağda yöntemini uygulamalıdır. Üç haftaya kadar tüylerinizden kurtulmuş olursunuz.

Soğuk ağdaya başlamadan önce mutlaka cildiniz temiz ve kuru olmasına özen gösterin. Ağdayı tüylerinizin çıkış yönünün ters yönüne doğru sürün ve yine o yönden çekmeniz gerekir buna dikkat etmezseniz tam almaz ve kıllarınız kopabilir. Sıcak ağda diğer yöntemlerden bir tanesidir; tüylerin kökünden alınmasına yardımcı olur Çünkü sıcaklık gözenekleri açar. Ağdayı ısıttıktan sonra biraz bekletin kaynak olması yakabilir.

Önce cildinizin temiz olmasına ve kuru olmasına önem verin. Tüylerinizin çıkış yönünün aksine doğru sürün ve aynı yönde yeniden çekin sıcak ağdayı ince bir tabaka olarak sürmeye özen gösterin. Ağdanın üzerine basacağınız bez esnek olmamalıdır bezin temiz olması gerekir hijyen önemli detaydır. Damar sorunu olan kişiler sıcak ağda dan uzak kalmaları gerekir çünkü damarı genişletir sıcaklık. Ağda bittikten sonra ağda parçacıkları kaldıysa ağda sonrası yağı ile cildinize sürün yaklaşık olarak iki hafta boyunca tüyleriniz yavaşça çıkar.

Evde hazırlayacağınız ılık ağda ile de kol altı tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Jilet ve tüy dökücülerden uzak durun çünkü onlar daha çok tüy çıkmasına ve daha sert çıkmasına neden olur. Ben kökten kurtulmak isterim derseniz de epilasyon lazer yöntemi ile bu tüylerinizden kurtulup rahat bir nefes alabilirsiniz. Güzellik salonuna gidip kurtulmaya ne dersiniz hanımlar haydi…

Koltuk altı tüyleri nasıl azalır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git