Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınmalı?

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınmalı?
15 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 22 kez okundu.

Koltuk altı tüyleri nasıl alınmalı ? Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde tüylenme olduğu gibi koltuk altında tüylenme meydana gelebiliyor. Koltuk altı tüylenmesi diğer tüylenme çeşitlerine daha çekilmez bir hali vardır. Özellikle sıcak aylarda koltuk altında biraz tüylenme varsa. Belki de yanınıza yaklaşılmayacak derece kokmaya başlayabilirsiniz. Ya da tersi olabilir yani kış aylarında, evlerdeki aşırı ısıtmalar sayesinde de terleyebilirsiniz. Bunun yanında giydiğin kıyafetlerde de gene aşırı tüylenmeden dolayı rahatsız hissedebilirsiniz.

Koltuk altı alma yöntemleri aynı zamanda bir temizleme biçimidir. Vücut temizliğidir. Bunun yanında vücut bakımıdır. Koltuk altı tüyleri için çeşitli koltuk altı tüy alma yöntemleri vardır. Bu tüy alma yöntemlerinin başında soğuk veya sıcak ağda bantları vardı. Eğer koltuk altı tüyünüzü soğuk ağda bantlarıyla almak istiyorsanız tercihiniz bu yöntem ise koltuk altı yapısı ile diğer tüy çıkan bölgelere göre farklıdır.

Koltuk altına yapıştıracağınız ağda bandını yukarıdan aşağı doğru yapıştırdıktan yaklaşık beş-on saniye sonra çektikten sonra koltuk altı tüylerinizin hepsinin temizlendiğini göremezsiniz. Yukarıdan aşağıya doğru yapıştırdığınız ağda bandını yukarıdan aşağı çekerseniz. Üsteki tüyleriniz alınmış olur. Ama alt kısımdaki tüylerinizin kaldığını göreceksiniz. Bu yüzden ağda bandını yapıştırdıktan sonra bu sefer aşağıdan yukarı doğru çekmeniz. Alt taraftaki tüylerinde temizlendiğini göreceksiniz.

Koltuk altı tüyleri maalesef böyle almakla da bitmiyor. Sağ ve sol taraf da kalan tüylerinde kaldığını göreceksiniz. Bu sefer ağda bandını dikey değil yatay bir şekilde de yapıştırmalısınız. Sağdaki tüyleri almak istiyorsanız soldan hızlıca çekmelisiniz. Bu yöntem çok canınızı yakacaktır ama bütün koltuk altı tüylerinizden kurtulmanıza değecektir. Sağdaki tüyleri çektikten sonra soldaki tüyler sonra gene yatay bir şekilde yapıştıracağınız ağda bandıyla, bu sefer sağ taraftan bandınızı hızlıca çekmelisiniz. Bu yöntem ile sol taraftaki tüylerinizin de hepsinin temizlendiğini fark edeceksiniz.

Koltuk altı tüyleri nasıl alınmalı ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git