Koltuk Altı Ağdası Nasıl Yapılır?

Koltuk Altı Ağdası Nasıl Yapılır?
16 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 63 kez okundu.

Koltuk altı ağdası nasıl yapılır ? Koltuk ağdası yapmak için ilk önce teninizi tahriş etmeyen, size en uygun olan ağda markasını bulmanız gerekir. Bunun için farklı markaları bir kaç kere denemeniz gerekir. Ağda alırken ağda sonrası yağı ve ağda çekme kağıdını da almayı unutmamalısınız. Tüyleriniz çok kısa ve ya çok uzunken ağda yapmak zordur, elinizle hissedilen uzunluğa geldiği zaman ağda yapmak en ideali olacaktır. Koltuk altınızı önce iyice silin. Ter ya da ıslaklık kalmasın. Bir kere su ile silip sonra bir havlu ile iyice kurulayın. Ardından elinizle tüyleri tek bir yöne doğru yatırın. Bu yön tüylerinizin doğal uzama yönü olmalıdır. Daha sonra ağdayı bir tahta çubuk ya da eliniz yardımı ile tüylerin üzerini tamamen kaplayacak şekilde yayın. Eğer pişirilen ağdalardan değil de paketli ve hazır satılan ağdalardan kullanıyorsanız da, ağda kağıdını tüylere tamamen yapıştırın.

Koltuk altı dümdüz olmayan bir yüzey olduğu için ağda işleminin en zor kısmı burası olacaktır. Kolunuzu başınızın üstüne doğru iyice germeli ve bu şekilde ağdanızı uygulamalısınız. Daha sonra kolunuzun duruşunu hiç bozmadan yaklaşık bir dakika bekleyin. Bu bekleme süresi markadan markaya değişebilir. Aldığınız ürünün kullanma talimatını iyice okuyarak bekleme sürenizi tayin edebilirsiniz. Ardından tek bir hamle ile ağdayı çekin.

Çekme yönünüz tüylerinizin uzama yönünün tam tersi olmalıdır. Yani en başta ağdayı sürdüğünüz yönün tam tersi yönde ağdayı çekmelisiniz. Bu sırada ağrı duymanız çok normaldir, koltuk altı vücudun hassas yerlerinden biridir. İşlem bitince koltuk altınızı tahriş, şişlik ya da kanama var mı diye kontrol edin. Daha sonra ağda sonrası yağı yavaş ve nazik hareketlerle sürün ve masaj yapar gibi ovuşturun. Yağı hemen silmeyin, bir süre koltuk altınızda kalsın. Biraz bekledikten sonra su ile yıkayabilirsiniz.

Koltuk altı ağdası nasıl yapılır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git