Kol Tüylerini Seyreltmenin Yolları

Kol Tüylerini Seyreltmenin Yolları
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 56 kez okundu.

Kol tüylerini seyreltmenin yolları nelerdir ? Öncelikle bazı hususlara dikkat etmek gerekir.  Jilet kullanmamaya özen göstermeyin çünkü jilet tüyleri daha da arttırır. Tüy dökücü kremleri kullanmakta tüylerin daha sonra çıkışında artmasına ve daha kalın çıkmasına neden olur. Hormonal bir bozukluğun olup olmadığını bilmek de önemlidir bunun için mutlaka öncelikle bir doktora gitmelisiniz. Kol tüylerinizi alırken sir ağda kullanabilirsiniz. Tüy azaltmak için etkili yöntem lazer yöntemidir öncelikle tüyleri azaltır sonrasında da tamamen kurtulmanıza yardımcı olur. Birçok kişinin tespitine göre sakızın da tüyleri azalttığı bilinir. Şekersiz sakız ile tüylerinizi alabilirsiniz. Çünkü sakız tüyü kökten alıp kırmadığı için tüyü azaltır ve uzun süre çıkmasını önler. Aynı şekilde eldivenle tüyleri almakta tüyleri azaltan yöntemlerden bir tanesidir.

Kol tüylerini almak için birçok yöntem vardır bunlar da biri krem ile tüy almadır bir tanesi de ağda ile almadır. Yapılan ağdanın kalitesi ve alma şekli de çok önemlidir. Bazen ağda tahriş edebilir ve kızarıklık yapabilir. Ağda yapılmadan önce bebek pudrası kullanılırsa hem acınızı azaltır hem de ağda sonrası kızarma, sivilce gibi oluşumların azalmasına yardımcı olur.

Acısız olsun diye kol tüylerini dökücü krem kullanmak kolaydır fakat tüylerin azalmasından çok artmasına neden olduğu için kullanılmasını tavsiye etmiyorum Epilasyon aleti ile alırken de buz torbası kullanırsanız daha az acı hissedersiniz. Çünkü soğuk acıyı azaltır. Bayanlar biraz zorlu işler olsa güzellik için malum bunlarla uğraşmak zorundayız 🙂

Kol tüylerini seyreltmenin yolları nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git