Kol Tüylerini Azaltma Yöntemleri

Kol Tüylerini Azaltma Yöntemleri
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 16 kez okundu.

Kol tüylerini azaltma yöntemleri nelerdir ? İnsan vücudunun çeşitli yerlerinde tüyler çıkmaktadır. Çoğu zaman bu tüyler bizleri rahatsız etmekte ve sinirlendirmektedir. Halbuki çıkan bu tüyler, insan vücudunun sağlıklı olduğuna dair bir göstergedir. Ama bıraktım gösterge çoğu zaman göz zevkini bozmakta ve insanların dış görünüşü hakkında olumsuz bir imaj oluşturmaktadır. Elbette ki çevremize ailemize karşı güzel ve etkili görünmek isteriz. Ve güzel ve iyi gözükmek için vücudumuzdaki bazı olumsuzlukları ortanca kaldırmaya çalışırız.

Vücudumuzda ilk başta ve gözümüze çarpan şey vücuttaki tüylenmedir. Vücudumuzun çeşitli yerlerinde tüylenme meydana gelir. Meydana gelen bu tüylenmelerden birinde kollarında tüylenmesidir. Özellikle hanımlar da oluşan kol tüylenmeleri, hanımların morallerini bozmakla birlikte kıyafet seçimlerini de bir hayli etkilemektedir.

Kolsuz abiye tercih etmek isteyecek bayanlar, kol tüylenmesi sorunu yüzünden uzun kollu bir abiyeyi tercih etmek durumunda kalabilirler. Kol tüylerinden kurtulmanın ve onları azaltmanın çeşitli yöntemleri vardır. Kol tüylerinden uzun vadede kurtulmak istiyorsanız, jilet kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü jilet hiçbir şekilde tüyleri kökünden almadığı için gene tüyleriniz derginizin altında kalacaktır. Kol tüylerinden kurtulmak istiyorsanız, kıl köklerini kökünden çekecek ya da kökünü yakabilecek, yöntemler seçmelisiniz kendinize. Kıl köklerini kökünden sökecek yöntemlerden ilk akla gelen sıcak veya soğuk ağda bantlarıdır. Bu bantlar sayesinde kıl köklerini kökünden çekebilirsiniz. Aynı zaman da uzun vadede kol tüylerinden kurtulabilirsiniz.

Bir diğer kol tüylerinden kurtulma yöntemi ise elektrikli ya da şarjlı epilasyon aletleriyle kol tüyleriniz alabilirsiniz. Kol tüylerinden uzun vadede kurtulmak için bitkisel yöntemler de vardır bunlardan biri, kahve telvesiyle karbonat karışımıdır. Eğer vücudunuz küçük bir alana bu karışımı kullanmak istiyorsanız. Bir tatlı kaşığı kahve telvesiyle bir buçuk tatlı kaşığı karbonat işinizi görecektir. Bu iki karşımıza sorunlu bölgeye sürün yirmi dakika bekleyin, tüy köklerini uyararak onların ileri ki zamanlarda onların çıkmasını engelleyecektir. Bu karışımı kolunuza sürdükten sonra ve beklemenin ardından yıkayın ve hafta da bir kez bu uygulamayı tekrar ediniz.

Kol tüylerini azaltma yöntemleri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git