Kol Tüylerine Doğal Çözüm Önerileri

Kol Tüylerine Doğal Çözüm Önerileri
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 24 kez okundu.

Kol tüylerine doğal çözüm önerileri nelerdir ? Tüy konusu kadınların en çok canını sıkan konulardan biri haline gelmiştir. Geçmişten günümüze tüy problemi, kadınların en çok uğraştığı ve her türlü yöntemi denemeye hazır olduğu konulardan biridir. Ergenlik döneminden de önce başlayan kıl, tüy çıkması, belli olmaya başladığı zaman daha çok can sıkmaya başlar. Etraftaki insanların her birinden farklı bir yöntem fikri ortaya çıkar. Lazer yöntemi, ağda ya da sir ağda, jilet, ip ile alma gibi birden çok yöntem sunulur. Günümüzde ise en fazla tercih edilen lazer yöntemidir. Bekar ve hamile olanlara çok tavsiye edilmese de çoğu kadın bu yöntemi uygulamakta…

Bitkisel ya da doğal çözüm önerileri de var elbette… Fakat bilinmesi gereken en önemli şey, her insanın farklı bir vücut tipi olduğu ve etki düzeyinin farklı olduğudur. Öncelikle en iyi bilinen yöntemlerden biri, epilasyon sonrası limon ve tuz sürmektir. Bu yöntem kıl köklerini yakarak azalmasını sağlamaktadır. Bunun haricinde ise çok bilinen ve evde kolayca uygulayabileceğiniz bir kaç öneri daha bulunmaktadır.

İlk olarak, şeker, bal, limon suyu, un malzemelerinin hepsinden birer çay kaşığı karıştırıp su ekleyin. Daha sonra bu karışımı tüy olan bölgeye sürüp bekleyin. Biraz acılı bir yöntemdir fakat doğaldır. Daha sonra çekin. Bu yöntemi kullanacaksanız tüylerinizin çok uzamaması gerekir. Sarımsak ve soğan maskesi de oldukça bilinen ve yaygın bir tariftir. Bir soğanı yanacak kadar pişirin ve sarımsağı da üzerine rendeleyin. Aktardan alacağınız siyah merhemi de bu karışıma katın. Tüylü bölgeye sürüp yaklaşık yarım saat bekleyin. Bu maskeyi de bir hafta uygulayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ise vücudunuzun alerji olmamasıdır. Her hangi bir maddeye alerji tepki gösterdiğini gözlemlediğiniz zaman derhal doktora başvurmalısınız.

Kol tüylerine doğal çözüm önerileri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git