Kol Tüyleri Nasıl Yok Edilir?

Kol Tüyleri Nasıl Yok Edilir?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 24 kez okundu.

Kol tüyleri nasıl yok edilir ? Bayanlar dış görünümlerine önem verdikleri gibi vücut bakım ve temizliğine de önem vermektedirler. Bu vücut bakım ve temizliği yalnızca banyoda duş almaktan ibaret değildir. Bayanların temizliği bacaklarından başlayarak vücutlarının hangi bölgesin de bir tüylenme var ise buradaki tüylerin alınmasıdır. Kısacası tüy alma işlemi kişisine göre ayak parmaklarından başlayıp, kaşlara kadar uzanan bir arınma işlemi diyebiliriz.

Bayanlar genel de bacak tüylerini almaya alışmışlardır. Fakat kol tüyleri bazen onlara külfet olabiliyor. Bazı bayanlar ise çıkan kol tüylerinden hiç rahatsız olmuyorlar ve almıyorlar. Genelde kol tüylerinden rahatsız olmayan, bayan grubu kol tüylerinin seyrek ve az çıkan kişiler olmasıdır. Kol tüylerinin böyle az ve seyrek çıkması onları rahatsız etmemektedir. Ama bir de kol tüyleri çok çıkan bir grup vardır. Ve bu kişilerin kol tüyleri gür ve çok çıkar. Kol tüyleri böylesine çok çıkan insanlar elbise seçimlerinde ise kendi isteklerinde kısıtlamaya giderler.

Kolları açık kıyafetler seçmek isterken, böyle durumlar yüzünden daha uzun kollu tercihleri yaparlar. Bu gibi durumlardan kurtulmak isteyen kişilerin ise tüylerini almaktan başka çareleri yoktur. Kol tüylerini almak isteyen kişiler, kol tüylerinin alınması için en acısız en külfetsiz şekilde alabilmeleri için bazı yöntemler ararlar.

Bu yöntemlerden biri tüylerin epilasyon tüy dökücü kremleriyle halledebilirsiniz. Banyodan sonra kullanacağınız bu tür kremlerle kol tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Banyonun ardından kremi sürdükten sonra bir on-on beş dakika beklemeniz gerekir. Bu bekleyiş içerisinde, bu süreyi uzun tutarsanız, vücudunuz da bir yanma meydana gelebilir. Bu yanmaya mahal vermemek için kremi sürdükten sonra dakikaları fazla uzatıp beklemeye başlamanız canınızı yakabilir. On-on beş dakika kollarınız da bekleyen kremi bir tıraş jiletiyle ya da bir plastik spatula yardımıyla sıyırmanız kol tüylerinden kurtulmanız da işe yarayacaktır.

Kol tüyleri nasıl yok edilir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git