Kol Tüyleri Nasıl İnceltilir?

Kol Tüyleri Nasıl İnceltilir?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 79 kez okundu.

Kol tüyleri nasıl inceltilir ? Kol tüyleri bayanlar için çok can sıkıcı ve stres yapıcı bir durumdur. Bundan dolayı birçok yöntem kullanılır fakat şunu unutmayın ki kullandığınız yöntem çok ama çok önemlidir. Eğer istediğiniz amaca ulaşmak istiyorsanız sizin için doğru olan yöntemleri kullanmalısınız. Cilt yapınıza, vücudunuzda hormon yapısına, tüylerinizin sıklığına vb. noktalara çok dikkat edin ve cildinize en uygun yöntemi kullanın. Şimdi sizler ile kol tüylerinin nasıl inceltilebileceğini paylaşacağız. Elbette birbirinden farklı birçok yöntem vardır fakat sizlerle en etkili yolları paylaşacağız. Öncelikle kol tüylerinizin incelmesini istiyorsanız yapmamanız gereken bazı hassas noktaları sizler ile paylaşalım. Tüy dökücü krem ve jilet bıçaklarını kesinlikle hayatınızdan çıkartmalısınız çünkü bu yöntemler maalesef tüylerin daha gür, daha sık ve daha kalın telli çıkmasına neden olmaktadır. Lazer epilasyon etkili bir yöntemdir.

Aynı şekilde ağda kullanmak kol tüylerini %70 oranında inceltir ve uzun zaman kullanıldığı takdirde kıllarını çok az çıkmasına, daha seyrek olmasına sebep olur. Ağda kullanırken kıllarınızın çıkış yönünü muhakkak tespit etmelisiniz ve kılların çıkış yönünden bitiş yönüne doğru ağdayı uygulamalısınız. Bu şekilde tüyler kökten çekilmiş olur ve devamlı kullanıldığı zaman tüylerin inceldiği görülür.

Bir diğer yöntem de elektrikli epilasyon aleti kullanmaktır. Bu yöntemde tüyleri kökten alır ve zamanla incelmesini ve daha uzun sürede çıkmasını sağlar. Elektrikli epilasyon kullanacaksınız kollarında batık tüy varsa muhakkak batıklar çıkarılmalı ve o şekilde uygulanmalıdır. Son olarak etkili bir yöntemi daha paylaşacağız. Beyaz eldiven (hastane eldiveni) ; bu eldivenle kollarınızda ki tüyleri üçer beşer alın ve devamlı bu yöntemi kullanın. Bu yöntem pek bilinmeyen ve etkili bir yöntemdir zamanla tüyleri inceltir ve tüylerin daha seyrek çıkmasını sağlar. Tüylerinizin incelmesini istiyorsanız jilet bıçaklarından ve tüy dökücü kremlerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Sağlıklı yaşam dileklerimle…

Kol tüyleri nasıl inceltilir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git