Kol Tüyleri Nasıl Dökülür?

Kol Tüyleri Nasıl Dökülür?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 73 kez okundu.

Kol tüyleri nasıl dökülür ? Baş belamız istenmeyen tüyler. Herkesin neredeyse ortak problemi olan bu tüylerle başımız her zaman dertte. Kollarda, sırtta, bacaklarda, göbekte, bikini bölgesinde, koltuk altlarında, dudak bölgesinde, yüzümüzde sürekli bununla savaşıyoruz. Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de bazı bölgelerdeki tüyler oldukça rahatsız edici. Özellikle kadınlar için kollarındaki istenmeyen tüyler kötü bir izlenime neden oluyor. Ve bu tüyler aynı zamanda terlemeyi arttırdığı için kötü koku sorununa sebep olmakta. İnsan ilişkilerinde de önemli rol oynayan tüylerden kurtulmanın birçok yöntemi var. Ama her zaman öncelik vermemiz gerekenlerin başında bitkisel yöntemler geliyor. Çünkü böylelikle cildimizin yıpranmasını ve tahriş olmasını engellemiş oluruz.

Bitkisel yöntemler ile birlikte bu işi daha ucuz şekilde halletmekte mümkün. Aynı zamanda ağrı ve acıya karşı hassasiyetiniz de bulunuyorsa kesinlikle bitkisel yöntemlerden şaşmamalısınız. Zamanla görülen etki ile istenmeyen bölgelerdeki tüylerin azalmasını ve daha sonrasında tamamen yok olmasını sağlıyor. Tüy dökülmeleri için kullanılan yöntemler arasında en zararsız olan bitkisel yöntemleri, vücudunuzun en hassas bölgelerinde bile kullanabilirsiniz. Kullanımı kolay olan bu yöntemler size zamanda kazandırıyor. Dikkat edilmesi gereken tek şey, düzenli olarak kullanmaktır. Ancak bu şekilde en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

Tüy Dökücü Krem

Eczane ürünlerini tercih etmelisiniz. Tüy dökücü kremler tüylerin azalmasına yardımcı olmaz fakat cilt tahrişini önler.

Bitkisel Krem

İçerisinde biyoaktif maddeler bulunduran bitkilerden oluşan kremi temizlenen kol bölgesine uyguluyoruz. Bunu her tüy uzamasından sonra yinelerseniz daha verimli sonuç aldığınızı göreceksiniz.

Sir ağda

Pudra sürdükten sonra uygularsanız cildinizin tahriş olmasını engellersiniz. Ama bu kesin çözüm değildir. Tüyleriniz aynı şekilde uzamaya devam edecektir.

Limon

1 adet limonun suyunu sıktıktan sonra içerisine 3 kaşık tuz ekleyin. Ağda ile temizlenen kol bölgenize uygulayın. Bu yöntem tüylerin zamanla azalmasına yardımcı olacaktır.

Ama unutmayın ki cildi besleyen minerallerden yapılan doğal krem ile cildiniz daha sağlıklı olur. ve daha kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.  Diğer yöntemler ile hem kesin sonuca ulaşamayabilir hem de acı ve ağrı durumlarını yaşamanız söz konusu olabilir.

Kol tüyleri nasıl dökülür ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git