Kol Tüyleri Nasıl Azalır ?

Kol Tüyleri Nasıl Azalır ?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 22 kez okundu.

Kol tüyleri nasıl azalır ? Tüyler biz kadınların en çok dert yandığı konudur.  Vücudumuzun her yerinde bulunan vücudu korumak başta olmak üzere, deriyi serin tutma ve ısı kaybını önlemeyi sağlayan tüyler tabi ki gereksiz değil. Lakin kadınlarda tüyler itici görünür ve pek yakıştırılmaz. Çünkü kadın kelimesi; zarafet, güzellik, alımlı olmak, bakımlı kelimeleri ile özdeşleşmiş ve ayrılması mümkün olmayan bir hal almıştır.

Bir kadının teni tamamen özel olmalı, erkeği çağrıştıran bir öğe barındırmamalı, pürüzsüz, kadifemsi bir yumuşaklık, ışıldayan, diri ve canlı bir tene sahip olmalı. İşte ne yazık ki bu estetik varlığı tüyler bozuyor. Hele ki kollarda bulunan tüyler daha itici görünmekte. Öyle ki hoş bir izlenim oluşturmak için takılan takıları gölgede bırakır, aksine can sıkıcı bir duruma sebebiyet verir koldaki tüyler. Her kadının düzenli olarak uyguladığı bir tüy alma işlemi vardır.

Ağda, jilet, lazer, epilasyon gibi birçok seçenek arasından cildine en uygun olanı kullanmalı kişi. Zaten deneme yanılma yolu ile uyguladığı birçok işlem sonucu vücut yapısına en uygun olanını bulmuştur. Tüylerden tamamen kurtulmak pek mümkün bir durum olmasa da tüyleri %90 a kadar azaltmak mümkün. Tabi herhangi bir sağlık sorununuz yok ise. Bazen tüylerin çokluğu hormonal bir bozukluk sonucu olabilir ve kurtulması pek mümkün olmayabilir. Ancak doktor eşliğinde kontrol altına alınabilir. Bu durum ortadan kalkınca tüyleri azaltma işlemi yapılabilir. Bu yöntemler arasında en başarılı görülen lazer epilasyon. Tüyleri kökünden yakarak tekrar çıkmasını engeller. Bu sık tüyleri olan bireyler için ideal bir yol. Eğer kollarınız seyrek tüylü ise birkaç kez yapılacak sir ağda, kol tüylerini köreltebilir. Bunun yanında karınca yağı ve yumurtasının içerdiği asitler dolayısı ile tüyleri yok ettiği söylenir. Ağda işleminden sonra bölgeye sürülmesi sonuç verebilir.

Kol tüyleri nasıl azalır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git