Kol Tüyleri Nasıl Alınmalı?

Kol Tüyleri Nasıl Alınmalı?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 56 kez okundu.

Kol tüyleri nasıl alınmalı ? Kol tüylerini almak için en iyi yöntem ağdadır. Kollar vücudun diğer bölgelerine kıyasla ağda yapıldığı zaman daha az acırlar. Özellikle koltuk altı ya da bikini bölgesine göre çok daha az acı hissedilir. Bu nedenle mümkün olduğunca ağda yapılarak bu tüylerin temizlenmesi tavsiye edilir. Sir ağda yerine klasik ağdalar kullanılmalıdır, sir ağdalar çok sıcakken uygulandıkları için derinize zarar verebilirler. Eğer kol kıllarınız çok fazla ise ya da acı eşiğiniz çok düşük olduğu için ağda yapamıyorsanız, ağda yerine tüy dökücü krem de tercih edilebilir. Ancak ağda tüy miktarını azaltırken ve daha uzun süre çıkmamalarını sağlarken tüy dökücü kremin bu özelliği olmadığı unutulmamalıdır. Ağda ile alınan tüyler ortalama bir hafta tekrar uzamazken tüy dökücü krem ile bu süre üç ila dört gün arasında olur.

Ağda yapılırken ince bir şekilde tüy bölgesine uygulanmalı ve hızlıca çekilmelidir. Çekme yönü tüylerin uzama yönünün tersine olmalıdır. Tüy dökücü krem koldaki tüyler üzerine ince bir tabaka şeklinde sürülüp markasına göre bir süre beklenir. Genellikle beş dakikadan fazla beklenmemesi tavsiye edilir. Ardından ılık su ile krem tamamen gidecek yıkanır. Yıkama suyu soğuk olursa tüylerin bir kısmı alınmaz, çok sıcak olursa da deriniz tahriş olabilir.

Tüy dökücü krem eğer kıl kökleriniz çok sertse ve tüyleriniz çok siyahsa işe yaramayabilir, bu durumda yine ağda kullanılması tavsiye edilir. Kol tüylerini almak için kesinlikle jilet kullanılmamalıdır. Jilet hem tüylerin çok hızlı çıkmasına hem de sayılarının çoğalmasına neden olur. Ayrıca çıkan tüyler daha sert ve diken diken olur, sakala benzer. Bu olduktan sonra geri dönüşü çok zor olur ve her gün kol tüylerinizi jilet ile tıraş etmeniz gerekir.

Kol tüyleri nasıl alınmalı ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git