Kol Ağdası Nasıl Yapılır ?

Kol Ağdası Nasıl Yapılır ?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 27 kez okundu.

Kol ağdası nasıl yapılır ? Kadınların kıl sorunu yaşadığı bölgelerden biride kol kıllarıdır. Kollarda bulunan kılların alındıktan sonra tekrar gözükmeyecek şekilde alınması gerekmektedir. Kol kılları bayanlar için sorun teşkil etmektedir. Hele ki beyaz tenli bayanlarda hoş gözükmemektedir. Bu nedenle bayanlar kol kıllarını almak istemektedir. Evde ağda ile kol kıllarınızı kolaylıkla alabilirsiniz. Aynı zamanda uzun bir süre rahat edersiniz.

Kollarınızı almadan önce sabunla güzelce yıkayarak temizliğinin sağlanması gerekmektedir. Temizlediğiniz kollarınızı kuruladıktan sonra ağda sonrası kızarıklık, tahriş ve sivilce gibi problemler yaşamamak için pudra sürülmelidir. Kolunuzun her yerini pudra ile korumaya aldıktan sonra ılık olan ağda ıspatula yardımı ile kolunuza sürmeniz gerekmektedir. Ancak ağdanın ılık olması şarttır. Isı olarak yüksek olur ise teninizin yanmasına yada kararmasına sebep olabilir. Ağdayı ince bir tabaka olarak sürmenizde oldukça önemlidir. Kalın olarak sürülen ağda çekim esnasında etinizi çekeceğinden morarmalara sebep olabilir. Ayrıca sürme esnasında kılların yönüne doğru sürmeniz gerekmektedir ki kıllara ağda yapışabilmesi açısından önemlidir.

Kısacası ılık ve ince tabaka olarak sürülen ağdanın üzerine ağda bezi yapıştırılır. Acısını bir kez yaşamak adına kullanılan kocaman bezler sıkıntı yaşamanıza sebep olabilir. Çünkü kolunuzun her bölümü aynı hassaslıkta ve kıl yönleriniz aynı doğrultuda değildir. Bu nedenle küçük bez parçaları tercih etmeniz önemlidir. Yapıştırılan bez kıllarınızın tam tersi yönünde çekilmelidir. Aksi taktirde kıllarınızı kırar ve teninizi tahriş eder. Kıllarınızın tam tersi yönde çektikten sonra tamamdır. Burada dikkat etmeniz gereken kıllarınızın tam tersi yönde ve bir kerede çekiyor olmanızdır. Ağda ile almış olduğunuz kıllarınızın doğru teknik ile tamamlarsanız iki ay süre ile çıkmadığını göreceksiniz. Buda hem sağlık açısından hem de rahatlık açısından sizin için doğru bir tercih olacaktır. Bayanlar kol bakımlarına da dikkat etmelidir. Sağlıkla kalın.

Kol ağdası nasıl yapılır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git