Köfte Kaç Dakikada Pişer ?

Köfte Kaç Dakikada Pişer ?
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 655 kez okundu.

Köfte kaç dakikada pişer ? Mutfaklarımızın vazgeçilmezi olan köfte masalarımızda hiç eksik olmaz. Hem pratik hem lezzetli olması ise gönüllerimizin sultanı olmasını sağlar. Aynı zamanda tek bir çeşitle kalmayıp bir çok çeşidiyle kendini dahada anlamlı kılmayı başarmıştır.

Köfte zor zamanlarımızda hemen kızartma şeklinde yapılarak hayatımızı pratiğe dönüştürürken, çorbalarımızın içinde yuvarlak toplar halinde bulunarak da çorbamıza lezzet vermeyi de başarır. Tabi ki sadece bu kadar az özelliklere sahip değildir köfteler, birçok çeşitleriyle değişik lezzet yapılarını oluştururlar. Gerek kızarması gerek sulu topları gerekse rosto ile masamızın bir numaralı misafiri olarak baş köşede yer alırlar.

Kızartma yapıyorsak eğer tavamız iyice kızdıktan sonra içine eklenen köfteler yaklaşık 10 dakika sonra kızmış bir halde olacaktırlar. Burada tavuk veya et olarak kullandığınız kıymanın süreleri aynıdır. Köftenin pişip pişmediğini ona bakarken çok rahat anlayacaksınızdır.

Eğer ki sulu köfte yapıyorsak, hazırladığımız köfteleri suya attıktan 20-25 dakika sonra piştiğini göreceğiz. Buruda köftenin iyice piştiğine dikkat etmenizde fayda var.

Rosto köfte ise yapımı en uzun süren köfte çeşididir. 180 derecelik bir fırında yaklaşık 2 saat veya biraz daha fazla sürebilir. Eğer ki fırın yerine davul kullanıyorsanız yaklaşık bir saat içinde pişecektir. Hepinize afiyet olsun…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git