Kocamla Geçinemiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Kocamla Geçinemiyorum, Ne Yapmalıyım ?
6 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 686 kez okundu.

Evlilik, zor bir müessesedir. Evlenmek kolaydır. Fakat evliliği yürütmek o kadar kolay değildir. Hem kadın hem de erkek fedakarlık yapmak zorundadır. Eğer erkeklere kalırsa herkes boşanır. İtiraf etmeliyiz ki erkekler, kadınlar kadar fedakarlık yapmazlar. Bu yüzden burada iş, kadına düşüyor. Erkekler, evlilikte her zaman eşlerini mükemmel görmek isterler. Hep fit ve hep bakımlı. Çoğu kadının buna zamanı olmaz bile. Çoğu kadın boşandıktan sonra kendine bakmaya başlar. Öncelikle kendinizi keşfedin. Onunla anlaşmadan önce kendinize bir bakın. Ne eksik ? Sorun bende mi ? Bende mi ? Onda mı ?

Öncelikle eşiniz sizi nasıl görmek istiyor ? Sportif mi, klasik mi, eğlenceli mi, çekici bir kadın mı yoksa cool bir kadın mı ? Tarzınızı değiştirerek başlayabilirsiniz. Bu şekilde yapmanız sizin mücadele verdiğinizi gösterecektir. Ve her erkek üstüne düşülmesini ve önemsendiğini bilmek ister. Saç renginizi hatta saç boyunuzu bile değiştirin. Sadece makyaj yapmak ve boyanmak değil. Üzerinizdeki yorgunluğu atın. Güçsüz savaşamazsınız. Unutmayın ! Bir erkeği boş bırakırsanız her şey yapar.  Spora başlayın. Ve bitki çaylarından da yardım alarak biraz sakinleşin. Kavga anında erkeğin üzerine çok bağırmayın. Çünkü; erkekler, bundan hoşlanmaz. Boş bir zamanını bulunca elinizden kaçacaktır. Bu yüzden üzerine çok gitmeyin.

kocanızla geçinemiyorsunuz

Daha çok arayı düzeltmeye çalışın. Onu da ikna edin. Güzelce konuşun . Ve ona kendinizi dinletin. Gözlerinin içine bakarak konuşun. Sizi ne kadar sevdiğini hatırlatın ona. Eski günlerinizi mesela . Birlikte vakit geçirin. Spor yapmak, film izlemek ya da dans etmek gibi aktiviteler uygulayın. Kınayarak konuşmayın. Sen naptın ki? Sen kimsin? Sen bu zamana kadar neye yaradın ? Gibi sözleri konuşmayın. Bu erkeğin gururuna dokunacaktır. Erkek eve geldiğinde onu mutlu bir şekilde karşılayın. Nasılsın ? Günün  nasıl  geçti ? vs. gibi sorular sorun. Onu küçümseyecek şakalar yapmayın. Bu iki taraf içinde geçerlidir. Genellikle erkekler, kadınların kilosuna çok  takılırlar.

Nedense hepsinde ince beden takıntısı vardır. Bu yüzden de eşlerinin kilosuna çok takılırlar. Alttan  almaya çalışın. Ve fazla kilolarınızdan kurtularak onları şaşırtın. Ya da kilo vermeyin, ona bu halinizle dalga geçmemesi hakkında uyarıda bulunun. Erkekler ise eşlerine iltifat etmeliler. Birçok erkek bunu yapmaz ve hep maç izlemeyi tercih ederler. Bunu yapmayın. Karınızla anlaşmak istiyorsanız onu ne kadar çok sevdiğinizi ve ona ne kadar değer verdiğinizi ona hissettirin. Bağırmak yerine her zaman güzel sözler kullanın. Ona hediyeler alın. Mutlu etmeye çalışın. Eğer bu şekilde yaparsanız eşinizle mutlu bir beraberliğiniz olur. Çünkü; her kadın eşi tarafından sevilmek ister. Kadınlar, sevgiye daha muhtaçtır. Kendinize bir bakın. Zamanınızı nerde harcıyorsunuz diye. Maç izlemeye biraz ara verirseniz hiç bir problem kalmayacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git