Koç ve Yengeç Burç Uyumu

Koç ve Yengeç Burç Uyumu
9 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 176 kez okundu.

Koç burcu ve yengeç burcu uyumu nasıldır ? Koç ve yengeç uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Koç Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Baharın gelişi ile birlikte dünyaya gözlerini açan 21 Mart- 20 Nisan doğumlu koç burçları ile yazın sakin, nazlı ve ılımlı burcu olan 23 Haziran ile 22 Temmuz arasında dünyaya gelen yengeç burçları arasında ki uyum hakkında ayrıntılı bilgi sağlayacağız. Bu iki burç, burç grupları arasında birbirlerine zıt karakter gösterseler de zıt kutuplarının birbirini çekmesi ve her iki tarafın eksikliklerinin birleşerek karşılıklı olarak tamamlanması gerçeği vardır. Bu nedenle iki burç için uyumsuz demek kesinlikle imkansız bir yorumdur. Koç burcu ile yengeç burcu uyumuna bir yüzdelik dilim verecek olursak iki burcun uyumu %90 oranındadır. Aşk ilişkileri %85, evlilik %89, cinsellik ise %95 oranında bir uyum yakalamaktadır. Bu oranlar dahilinde baktığımızda genel uyum oldukça yüksektir. Uyumun oranlarını açıkladıktan sonra ikilinin ayrıntılı olarak uyumlarından bahsedebiliriz.

 

Koç ve Yengeç Aşk Uyumu

Peki, koç yengeç aşk uyumu nasıl ?

Koç burcu ile yengeç burçlarına karakter noktasında farklılıklar görebiliriz. Yengeç burçları daha içe dönük bir yapıda iken koç burçları için bunu söylemek pek mümkün değildir, çünkü koç burcu erkekleri en çok dışa dönük halleri ile bilinir. Bu noktada karakter farklılıkları ikiliyi aşk noktasında bir araya getirebilir. İkilinin zıt yönleri ilk dönemler için sorun gibi görünse de zaman içinde bu uyumsuzluklar bir uyum yakalayacaktır. Eğer koç erkeği inat ve dik kafalı yönlerini törpüleyerek yengeç burcuna yönelir, yengeç burcu da içe dönük tavrından vazgeçerek içini koç burcu erkeğine-kadınına açar ise zıtlıklar büyük bir uyum yakalayacak ve iki burç büyük bir aşka adını altın harflerle yazdıracaktır. Yengeç burcu erkeği- kadını burçlar arasında en hassas en nazik ve en kırılgan burçtur. Enlerin burcu olan bu burcu koç gibi dışa dönük ve bir nevi biraz umursamaz olan koç burcu erkeğinin anlaması oldukça güç olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki aşk önünde engel yoktur. Koç burcu erkeği-kadını yengeç burcu kadınına-erkeğine karşı romantik ve anlayışlı yaklaşması halinde arada hiçbir sorun kalmayacaktır.

Koç ve Yengeç Evlilik Uyumu

Peki, koç yengeç evlilik uyumu nasıl ?

Bu evlilikte dışarıdan bakıldığında tüm evi koç burcu erkeği yönetiyor gibi görülür. Aslında durum tam olarak böyle değildir. Her zaman için yengeç burçları yönetiliyor gibi görünse de asıl yönetim onların elindedir ve evliliğin gizli yönetenleri yengeç burçlarıdır. Yengeç burçları yoğun bir duygu seli yaşadıkları için koç burcu erkeklerini hemen yörüngesine almayı başarır. Bu sayede koç erkeği çok kısa zaman içinde yengeç burcuna güvenir. Koç burçlarının da tek kadın-tek erkek felsefesi sayesinde yengeç burçları da koç burçlarına karşı güven duyar. Bu evlilikte güven her zaman için ön plandadır ve iki tarafından birbirlerine karşı güveni kolay kolay sarsılmaz. Bu ikili tanışmanın çok kısa zaman sonrasında evliliğe adım atabilecek bir potansiyeldedir.

Her zaman için romantik ve tutkulu olan yengeç burçları koç burçlarının kısa zaman içinde etkisini çeker. Her zaman baş olmayı ve korkusuzca ilerlemeyi kendine görev edinen koç burçları da yengeç burçlarının bir hayli dikkatini çeker ve ikili aradıkları huzuru, mutluluğu, aşkı birbirlerinde bulurlar. Evlilik içinde koç burcu erkeği dengeleyici bir tavır izlemelidir. Çünkü yengeç burçları çok kırılgan bir yapıya sahiptir ve her zaman için ilgi bekler. Koç burcu bu ilgiyi gösterdiği sürece sorunsuz bir evlilik devam edecektir. Yengeç burcu kadını ve erkeği evine son derece düşkündür. Evcimen yapıda olan yengeçler tam ideal bir anne, baba ve eş olurlar. Bu noktada her zaman uyumlu ve ılımlı tavırları vardır. Koç burcu erkekleri dışa dönük tavırlarından vazgeçtikleri zaman düzenli ve güzel bir evlilik yaşanacaktır.

Koç ve Yengeç Cinsel Uyumu

Peki, koç yengeç cinsel uyumu nasıl ?

Tüm burçlar arasında zıt gibi görünseler de cinsel noktada iki tarafın birbirine büyük bir çekimi bulunur. Cinsel yönden arzularını bastırmayan koç burcu ve yengeç burcu ilişkide güzel bir birliktelik yaşar. Cinselliğe her zaman duygusallık ile yaklaşan yengeç burcu karşısından tüm duygularını açık eden koç burcuna karşı gelemez. İkili büyük bir arzu ile bir araya gelir. Cinsel yönden hem koç burcu hem de yengeç burcu birbirlerini tatmin edecek düzeydedir ve bu sayede uzun bir birliktelik geçirebilirler. İkili hem duyguları hem de arzuları ile birbirlerine yaklaştıkları için uyum oldukça fazladır. Duygularını iki tarafın bastırmaması gerekmektedir.

Koç ve Yengeç Arkadaşlık Uyumu

Peki, koç yengeç arkadaşlık uyumu nasıl ?

İlişki noktasında zıt yönler birbirine çekse de arkadaşlık konusunda bunu söylemek pek mümkün değildir. Belirli bir dönem için ikili iyi bir arkadaşlık sürdürse de yengecin içe dönük tavrı, koç burcunun inatçı tutumları sebebi ile arkadaşlık ve dostluk bağları zedelenir. Yengeç burçları kırgınlıklarını belli etse dahi koç burcu bunun farkına varmaz ve belirli bir dönemin sonunda yengeç burçları kırgınlıklarını da yanına alarak arkadaşlık bağlarını koparma yoluna başvurur.

Biri baharın diğeri ise yazın başlangıcının temsilcisi olan burçlar birbirlerine zıt ve farklı karakterde olsalar dahi büyük aşklar yaşayabilmektedirler. Bununla birlikte evlilik noktasında da ikili mutlu huzurlu ve güven içinde bir evlilik sürdürebilmektedirler. Ancak arkadaşlık konusu koç burcu ve yengeç burcu arasında pek mümkün olmaz. Bununla birlikte şunu söylemek gerekiyor ki eğer iki tarafta sivri yönlerini törpüleme yoluna gider ve anlayış çerçevesinde birbirlerine yaklaşırlarsa sorun ortadan kalkacak ve yengeç burcu ile koç burcu uyumu yakalayacaktır. Bu noktada arkadaşlık kurabilmeleri için çaba sarf etmeleri gerektiğini söylemek mümkündür. İki tarafında birbiri ile anlaşmaması için bir sebep olmadığı gibi anlaşmak için birçok noktaları vardır.

Koç burcu ve yengeç burcu uyumu nasıldır ? Peki, koç yengeç uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git