Koç ve Yay Burç Uyumu

Koç ve Yay Burç Uyumu
9 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 200 kez okundu.

Koç burcu ve yay burcu uyumu nasıldır ? Koç ve yay uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Koç Burcu ile Yay Burcu Uyumu

Koç ve yay kendine has özellikleri olan, birbirine benzeyen fakat zor olan iki karakterdir. Koç burcu insanı inatçı, mükemmelliyetçi, detaycı, her şeyi kafasına takabilen, ailesine düşkün, sevecen, esprili, dost canlısı, sivri dilli, sözünü sakınmayan, eleştirel bir bakış açısına sahip bireylerdir. Yay burcu ise, çabuk bıkan, çabalamaktan hoşlanmayan, her şeyin hazır olarak ona sunulmasını isteyen, özü itibariyle kıskanç bir mizaca sahip olup bunun farkında olmayan, tartışmacı, kendine gereksiz bir özgüveni olan, gülümseyerek etrafındaki insanları samimi tavırları ile etkileyen, dost canlısı fakat kendi çıkarlarını önde tutan bir karaktere sahiptir. Her iki burcun beraberliğinden uyumun çıkıp çıkmayacağını her iki burcun da cinsiyetlerini ayrı ayrı araştırıp karşılaştırma yapmak gerekir.

Yay kadını cüretkar, cesur, konuşkan, samimi, dost canlısı, işini bilen, şansını kendi yaratan, güzel olan ve ilgi gören her şeyi kıskanabilen, baskın olma gayesi olan, ben bilirim merkezli cümleler kuran, seviyeli arkadaşlıklar kuran fakat flört etmekten haz alan bireyler iken, yay erkeği, hareketli, gezmekten, eğlenmekten hoşlanan, cömert ve bu hususta fazlasıyla savurgan, düşünceli, kültürlü, bilgi edinmeyi,kitap okumayı seven, açık alanlarda dolaşmaktan, vakit geçirmekten hoşlanan entelektüel bireylerdir.

 

Diğer burcumuz olan koç erkeği ise mükemmelliyetçi, en ince detayına kadar partnerine dikkat eden fakat önemsemiyor gibi yapan, hafızası fazlasıyla kuvvetli, annesine düşkün, duygusal, duygularını dile dökemeyen, hassas, tutkulu, güçlü bir duruşu olan bir yapıya sahip iken, koç kadını ortam içinde etkili konuşması ile dikkatleri üzerine çeken, gizemli tavırları olan, net, dürüstlükten yana olan, ikna kabiliyeti yüksek, girişimci, herkesten farklı bir tarzı olan, idealist, sempatik, konuşkan, sevecen, kemikli bir yapısı olan fakat narin ve zarif bir görüntü sergileyen bireylerdir. Kafalarına koyduklarını mutlaka yapan, hırslı ve inatçı kadınlardır. Tok gözlü, sevecen, sevdikleri zaman itaatkar ve partnerinin çıkarlarına göre yaşayan bir kadın olur.

Koç ve Yay Aşk Uyumu

Peki, koç yay aşk uyumu nasıl ?

Sevgili olan taraflar koç erkeği ile yay kadını ise, kontrol Koç’un elinde olur. Ve her iki burç sadece çok iyi arkadaş olabilirler. Sevgili olarak fazlasıyla sorun yaşayıp aşkları bitme noktasına gelir. Koç erkeği gerçek anlamda tanınmadığı sürece çok zor bir partner olurlar. Onları anlamak oldukça zordur. Sadece duygularını değil, isteklerini de ifade etmeyen, sizin anlamanızı bekleyen bir karaktere sahiptir. Bunun için onlarla uzun süre vakit geçirmeniz gerekir. Ayrıca koç erkeği, genellikle arkadaşları veya akraba çevresinden kişiler ile evlenir. Bunu asla istemezler fakat ilişkilerinde nadiren mutluluğu yakalarlar. Ve bunun da nedeni kendileridir. İlişkide iletişim gerekir. Fakat partnerini bundan mahrum bırakır. Bu da zamanla ayrılığı doğurur.

 

Koç erkeği eleştiri yapma, zor beğenme, inatçılık ve ilgisiz tavrı ile yay kadınının kendisiyle kavga etmesini sağlar. Yay kadını güzellikle söylemez. Sizin anlamanız için çemkirir, surat asar, hayat enerjinizi emer daha sonra anlamamakta ısrar ederseniz büyük bir tartışma ile bunu dile getirir. Bu huyu yay için dezavantaj olup, koçun gözünde basitleşmesine yol açabilir. Koç sesini asla yükseltmez, onun tavırları sinir bozar genelde, yay kadını da ilişkide baskın olmayı, erkeğinin onun istediği gibi olmasını, ailesi ve çevresi tarafından ilişkisinin takdir görmesini ve kıskanılmasını ister. Kısaca dışarıdan müthiş bir çift gibi olmak ister. Fakat bu istekler koç için sahte ve yapmacık gelir. Bu nedenle kısa süreli ve bol tartışmalı bir ilişki yaşanır. Özet olarak aşk uyumları oldukça zayıftır. Nadiren bir araya gelseler de bu tamamen yükselenlerin ve eskiden kalma bir tanışıklık var ise onların etkisidir.

Eğer koç kadını ile yay erkeği sevgili olacak ise, aşk uyumları daha mümkündür denilebilir. Koç kadın gezmeyi, ilgi görmeyi, dikkat çekmeyi, kültürlü olmayı ve farklı olmayı sever. Yay erkeği de ondan aşağı kalmadan, aynı şekilde gezmeyi, hayatına renk katmayı, dünyayı dolaşmayı seven, maceracı, uyumlu ve sempatik bireylerdir. Her iki taraf da özgürlüğüne düşkün özü itibariyle zarif kişiler olduğundan gayet olumlu bir ilişki yaşarlar. Lakin onları dışarıdan görenler, onları sevgili değil dost sanırlar. İki sevgilinin paylaştığı sevişme, öpüşme, sarılma gibi tensel temaslar çok nadiren meydana gelir. Sadece sosyal ortam ve yarın ne yapalım sohbeti edilir. Beraber vakit geçirmekten hoşlanan fakat duygusallığın sorgulandığı bir aşk hikayesi yaşarlar. Çok coşkulu bir araya gelirler fakat iki arkadaş kalalım diyerek ayrılırlar. Beraber devam edebilmeleri için, arkadaş ortamından sıyrılıp baş başa vakit geçirmeleri gerekir. Ve ilişkinin ilk zamanlarında olduğu gibi sohbet konusu sadece ikisi olmalıdır. Eğer buna dikkat edilirse aşkları uyumlu olabilir.

Koç ve Yay Evlilik Uyumu

Peki, koç yay evlilik uyumu nasıl ?

Koç burcu erkeği ile yay burcu kadınının evliliği Yay’ın ilgisizlikten, sorumsuzluktan, aşırı mükemmelliyetçi tavırlardan, koçun sürekli olarak susmasından, sürekli haklı çıkmasından, hayallerinden ve yaşadıklarından şikayet eder. Koç erkeği de yay kadınının, sürekli söylenmesinden, kanaatkar olmayışından, ilgisinin yetersiz bulunmasından, kendini baskın yapmaya çalışmasından, ortam içinde saygısızlık etmesinden, sorunlarını ailesine anlatmasından şikayet eder. Özellikle de aile içi sorunları ailesine anlatması Koç’un sinirini bozar.

Her iki tarafın evliliği güç bela ilerler. Eğer her iki taraf da sorunsuz bir evlilik istiyor ise, şikayetçi oldukları huylarını birbirlerine söyleyip bunu törpülemesi gerekir. Eğer evlilik, koç kadını ile yay erkeği arasında gerçekleşmiş ise daha uyumlu bir çift olurlar. Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra tam bir anne ve baba olurlar. Bu profile oldukça yakışan iki karakter, evlilikte dost olarak ilerlerler. Her daim anlaşan, birbirinin yüzünden ne istediklerini anlayan yapıcı bir çift olurlar. Saygı onlar için sevgiden daha öte olduğundan, yaşadıkları sorunlar uzun vadeli olmayıp hemen çözüme ulaşır.

Koç ve Yay Cinsel Uyumu

Peki, koç yay cinsel uyumu nasıl ?

Koç erkeği ile yay kadını belki anlaşamıyor olabilirler. Fakat cinsellikte çok iyi bir frekansları vardır. Koç erkeği tutkulu ve şehvetli yaklaşır iken, aynı şekilde yay kadını da ona karşılık verir. Her iki tarafın da aktif olduğu, ön sevişmelerin ardından gelen uzun süreli cinsellik meydana gelir. Yalnız koç erkeği kadınına göre daha şehvetli olarak cinsel beraberliği sağlar. Şayet beraberlik için koç kadını ile yay erkeği bir araya geliyor ise nadiren tutku dolu birliktelikler meydana gelir. Çoğunlukla cinsel ihtiyaçtan ötürü birliktelik yaşanır. Bu konuda oldukça anlayışlı bir çift olduklarından, ihtiyaç da olsa bunu sorun etmezler. Arzulanma, aşk ve tutku ile başlayan Cinsellik onlar için özel bir yere sahiptir. Burada ön sevişmeler saatlerce sürebilir. Bu nedenle bir araya gelen taraflar gayet uyumlu olup, cinselliği özgürce yaşarlar.

Koç burcu ve yay burcu uyumu nasıldır ? Peki, koç yay uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git