Koç ve Başak Burç Uyumu

Koç ve Başak Burç Uyumu
8 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 128 kez okundu.

Koç burcu ve başak burcu uyumu nasıldır ? Koç ve başak uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Burçların hayatımız üzerindeki etkileri bilinir. Kişisel özelliklerimizin yanında gerek aşk hayatımızda gerek iş hayatımızda etkileri vardır. Aşk hayatımızı yorumlamak için burç uyumları bize ışık tutabilir. Koç başak uyumu ile ilgili yorumları geçmeden önce ilk olarak koç ve başak burcu özellikleri nelerdir bakalım.

Koç Burcu Özellikleri

Koç burcu lider özelliklerine sahip, inatçı, aceleci ve hareketli bir burçtur. Sürekli yeni fikirler üreten, yaratıcı kişilikleriyle aranan kişilerdir. Ancak çok çabuk sıkıldıkları ve isteklerini kaybettikleri için sürekli motive edilmek isterler. Kararlılığı sayesinde tuttuğunu koparır, yenilgiyi asla kabullenmez. İstediğini elde edene kadar çabalar.

Etrafındaki insanların hakkında ne dediğini umursamaz. Bu yüzden kendini beğenmiş olarak bilinir. İçgüdüleriyle hareket eder. Sürekli neşelidir ve etrafına neşe saçar.

İlişkilerinde her zaman saf ve çocuksudur. Koç burçlarına karşı dürüst davranıldığında kalbinin kapılarını sonuna kadar açar. İlişkilerde aldatıcı değil, vericidirler. Aşkı bulduğuna inandığında kaybetmemek için elinden geleni yapar. Sevdiği insanı mutlu etmek en büyük amacıdır. Mutlu etmek için tüm çılgınlıkları yapabilir. İlişkilerinde her zaman içten ve samimidir. Özgürlüğüne düşkündür. Bu yüzden ilişkilerinde sorun yaşayabilir. Koç burcu sahiplenici ve otoriter olsa da partnerinin onu kısıtlamasını istemez.

Başak Burcu Özellikleri

Başak burcunun en bilinen özellikleri zeki ve titiz olmasıdır. Detaylar onlar için çok önemlidir. Bu yüzden asıl konudan uzaklaşabilirler. Karşılarına çıkan durumları her yönüyle değerlendirir, mantıklarıyla hareket ederler. Analizci kişilikleriyle ön plana çıkarlar. Sezgileri çok güçlüdür. Doğruyu ve yanlışı hemen ayırt ederler. Bu yüzden onlara karşı dürüst olmak çok önemlidir. Yalan söyleyen insanlara tahammülleri yoktur.

Başak burcu destekleyici bir burçtur. Sevdiği insanlara karşı her zaman destekleyicidir. Kötü günlerinde sevdiklerinin yanında olmayı görev edinmiştir. Etrafındaki insanların yalnız hissetmelerine izin vermez. Her zaman samimi ve doğaldır. Yapmacık insanlardan uzak durur. Burçlar arasında en destekleyici burç olarak bilinir. Kendi ayakları üzerinde durmak için çabalarlar. Çalışkan yapıları sayesinde iş hayatında aranan insanlardandır. Başak burçları ailelerine ve evlerine düşkündür. Sakin ve huzurlu bir yaşam isterler. Bu yüzden hayatları boyunca pek de hareketli oldukları söylenemez. Çocuksu tavırlardan çok olgun ve akılcı davranırlar.

İlişkilerinde duygularına göre değil, mantıklarına göre hareket ederler. Mükemmeliyetçi oldukları için partnerlerinin kusursuz olmasını beklerler. Seçicidirler ve partnerlerinden beklentileri yüksektir. Duygularında önyargılı davranabilirler. Ancak partnerleri sevgilerine ikna ederse mutlu olurlar.

Koç Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Başak burcu toprak elementi, koç burcu ise ateş elementidir. Bu açıdan çok uyumlu görünmeseler de ilk görüşte âşık olabilirler. Birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar. Koç burcunun azimli ve tutkulu yapısı başak burçlarını kolaylıkla etkiler. Zaman zaman gerginlikler yaşasalar da fedakâr yapılarıyla bunun üstesinden gelebilirler. Koç burcunun bazı konulardaki bencilliği karşısında başak burcu zorlanabilir. Ancak koç burçları sevdiği insanı nasıl mutlu edeceklerini bilirler.

Başak burcu sakin gibi görünse de iş hayatında aktiftir. Bu hareketliliğe koç burcu kolaylıkla uyum sağlayabilir. Başak burcunun eleştirel tavırları koç burcunu rahatsız edebilir. Bu sorunu karşılıklı özveriyle çözebilirler. Aşka önem veren bu iki burç, ilişkilerine de önem verirler. Sahiplenici ve sabırlı özellikleri sayesinde ilişkileri yıpranmayacaktır. Keşfetmeyi seven bu iki burç, birbirlerini yavaş yavaş keşfetmek isterler. Birbirlerini keşfetmeye devam ettikleri sürece ilişkileri güçlenecektir. Daha uyumlu ve birbirine bağlı bir ilişkiye sahip olacaklardır. Kısa sürede evlenmeye karar vermeleri durumunda şaşırmamak gerekir.

Koç ve Başak Aşk Uyumu

Peki, koç başak aşk uyumu nasıl ?

Koç burcu kadınının ilişkide dominant olma isteği başak burcu erkeğini zorlayabilir. İki burcun da iş hayatına düşkün olmaları ve iş dünyasındaki hırslı yapıları birbirlerine zaman ayırmamalarına neden olabilir. Başak burcu erkeği ilgisizliğe tahammül edemediği için bazı sorunlar baş gösterir. Ancak birbirlerine uyum sağladıklarında uzun bir ilişki yaşarlar. Koç burcu kadını, inatçı ve güçlü kişiliğinin yanında çok narindir. Başak burcu erkeğinin bunun farkında olması gerekir. Başak burcu erkeğinin eleştirel yapısı karşısında koç burcu kadını kırılgan davranabilir. Bu yüzden başak burcu erkeğinin daha hassas davranması gerekir.

Bu iki burç bazı yönlerden zıt görünseler de aralarında yoğun bir elektrik vardır. Koç burcu erkeğinin kendine güvenen ve maceraperest yapısı başak burcu kadınını etkiler. Başak burcunun sakin hayatında, koç burcu nefes niteliğindedir. Koç erkeğinin çocuksu davranışları ile başak kadının olgun tavırları birbirini dengeler. Ancak her iki burcun da sözünün geçmesini istemesi nedeniyle bazen fedakarlıklarda bulunmaları gerekebilir. Gereken fedakarlığı gösterdikleri takdirde uzun bir ilişki yaşarlar. Koç burcu erkeğinin kavgacı yapısı karşısında başak burcu kadını akılcı davranır. Bu sayede tartışmaların dozu daha düşük olacaktır.

Koç ve Başak Güven Uyumu

Bu iki burç için, cinsel güçleri eğer birbirini dengeliyorsa güven sorunu pek de önemli değildir. Koç, çoğunlukla, cinsel isteklerini engelleyemediği nadir durumlar hariç, onurlu ve açık olmaya ihtiyaç duyar. Birçok ilişki içinde Başak açıkça sadıktır ve yalan söylenmekten nefret eder. Bu nedenle dürüst olmaya ihtiyaçları vardır ve karşılığında dürüstlük istemektedirler.

Koç ve Başak Anlaşabilirler Mi ?

Peki, koç ve başak ilişkisi nasıl ?

Bu ikisi birbirlerine çok sinir bozucu olabilirler. Birbirlerinin zihnine meydan okuyacak ve muhtemelen meydana gelebilecek sorunlar için tamamen farklı fakat yapıcı çözümler düşünebilirler. Bu tuhaf bağdan çıkabilecek iyi şey ise ortak çıkarları için hareket edecek ve birbirlerini anlayışla karşılayacaklardır. Başak burcunun genellikle duygu eksikliği belirgindir. Koç ise kaliteli bir duygusal bağlantı elde etmekte oldukça zorlanır. Koç başak aşk uyumu için en iyi şans, başağın uzaktan koçu sessiz bir şekilde gözlemlemesi olacaktır. Eğer birbirlerini daha önceden arkadaş olarak tanıyorlarsa, duygusal deneyimleri daha kuvvetli olacak ve ilişkiye doğru hızlı adımlar atacaklardır. Koç oldukça nazik ve saygılı olduğundan dolayı karşı tarafı dinleyecek ve ilişkinin romantizm seviyesini arttırmaya çalışacaktır. Koç ve başak arasındaki ilişki hiç sıkıcı olmayacak ve birlikte oldukça eğlenceli anlar geçirebilirler.

Her ikiside oldukça dürüsttür. Birbirlerini adeta çekerler fakat ilişkinin ömrü kesin değildir. Koç eleştriyi sindiremez ve dürtüsel davranma eğilimi vardır ve öte yandan başak, herhangi bir karar almadan önce bir konuyu uzunca düşünür. Finansal açıdan koç abartılıdır fakat başak daha fazla bilinçlidir. Aynı zamanda koçun doğası gereği herşeyi kontrol altına almak ister.

Koç ve Başak Evlilik Uyumu

Peki, koç başak evlilik uyumu nasıl ?

Koç burcunun çocuksu ve saf tavırları ile başak burcunun olgun ve mantıklı tavırları birbirlerini dengeler. Zıt gibi görünseler de aralarındaki çekim çok yoğundur. Evliliklerinde zaman zaman tartışmalar yaşanabilir. Koç burcunun inatçı tavrı tartışmaların şiddetini artırabilir. Bu yüzden iki burcun da ilişkisinde fedakâr davranması gerekir. İlişkilerinde tutkulu olan bu iki burç, fedakâr davrandıkları sürece mutlu ve uzun süren bir evliliğe sahip olurlar.

Koç ve Başak Cinsel Uyumu

Peki, koç başak cinsel uyumu nasıl ?

Başak burcu, koç burcuyla kıyaslandığında daha utangaçtır. Bu yüzden cinsel birlikteliklerde ilk adımı atan genellikle koç burcu olur. Koç burcu aşırı tutkulu ve ateşli bir birliktelik ister. Başak burcu ise daha sakin bir ilişki istiyormuş gibi görünse de sınırlarını aştığında partnerini şaşırtabilir. Koç burçları cinsel birlikteliklerinde yönetmeyi sever. Başak burcu birliktelikte daha pasif olduğu için koç burcuna uyum sağlamaya çalışır. Koç burcunun heyecanlı ve maceraperest yapısı karşısında başak burcunun sakin ve sabırlı yapısı cinsel birliktelikte birbirlerini tamamlamalarını sağlar.

Koç için belirgin cinsel kimliği olmayan bir insandan daha aseksüel olan hiçbir şey yoktur. Cinselliklerini ifade etmek ya da cinselliği hissetmek için başak, sabır, sözlü uyarıcılık ve bir çok ön sevişmeye ihtiyaç duyar. Koç burada yüzeysel ve tamamen çirkin görünen tutkulu bir doğayla cinselliğe bakar ve hiçbir inceliğe dikkat etmez. Asıl soru şu ki koç başak cinsellik uyumu nasıl olacak ? Eğer başak burcu önceki ilişkilerinde hayal kırıklığına uğradıysa, cinsel bir avcı haline dönüşür ve ilişki ilginç bir hal alabilir.

Koç burcu ve başak burcu uyumu nasıldır ? Peki, koç başak uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git