Koç Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Koç Burcu ile Başak Burcu Uyumu
27 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 640 kez okundu.

Koç burcu ile başak burcu uyumu, bu yazımızda sizlere toprak grubundan olan başak burcu ve ateş grubundan olan Koç Burcu özellikleri ve uyumları hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. İlk bakış açınız bu iki burcun birbirinin tam zıddı olduğu yönünde olabilir, böyle bir düşünceye kapılmış olabilirsiniz kim bilir belki de birazdan bizleri şaşırtıcı ortak yönleri karşılayacak. İlk olarak başak burcu özellikleri ile başlayalım.

Başak Burcu Özellikleri

Başak burcu toprak grubuna aittir. Başak burcuna sahip olan bireylerin genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz; akılcıdır, zeka yönünden belirgin farklılıklar gösterir, aklını ustaca kullanmayı bilir ve karşılaştığı problemlere çözüm odaklı bakar, kırıcı değildir ,insanları mutlu etmeyi seven bir yapısı vardır ,parkta oynayan çocukları izleyerek onların mutluluğundan bile mutlu olabilecek bir ruh haline girebilir, güven konusunda çok seçici ve dikkatlidir, kimseye kolay kolay güvenemez, bu nedenle pek geniş bir arkadaş çevresi yoktur, arkadaşlarını özenle seçer ve uzun süreli dostluklar kurmak için ideal bir insandır, yerine göre fazlasıyla fedakarlık yapabilen, çocuklara ayrıca bir ilgi duyan birisidir. Evcimendir, aile kavramı başak burcuna sahip birisi için çok çok değerli ve yücedir, sevdiği kişi için ailesi için her türlü özveriyi gösterebilecek ve ailesine kendisini seve seve adayacak bir yapıdadır. Ancak çabuk kırılgan ve alıngan bir yapısı da vardır. Özellikle evlilik sürecini düşündüğümüzde eşinin ona söylemiş olduğu ona göre basit olan bir ifadeyi başak burcu bireyi kafasına takarak ona saatlerce göz yaşı dökebilir. Bu nedenle özellikle başak burcu kadınına kelime ve davranışlarınızı dikkatle seçin ona değerli olduğunu hissettirirseniz emin olun size bu değerin kat kat fazla olarak karşılığını verecektir. Burçlar, güvenilir birisidir ve insanlara değer verir ,her birey onun için önemlidir ancak bir kere birini sevmedi mi o kişi onun için bitmiştir bir kere soğuduğu birini tekrar istese de sevemez çünkü geçmişteki o soğukluğa neden olan olay hep aklının bir köşesinde kalacak ve sizi gördükçe direk o aklına gelecektir. Bu nedenle sevdiğiniz bir başak insanı ise hata yapma şansınız yok diyebiliriz onu kaybetmeyin çünkü tekrar kazanmanız çok çok zor hatta imkansız olabilir.

koç burcu ile başak burcu uyumu
Koç Burcu Özellikleri

Koç burcu ateş grubuna dahildir. Kişilik olarak eğlenceli ,kafasına kolay kolay bir şey takmayan ,hayatı fazla önemsemeyen, bu burç her anını dolu dolu hayattan zevk alarak geçirmeye çalışan birisidir. Seyahat etmeyi ve alışveriş yapmayı çok sever, birisine hediye almak onun için bir zevktir, dobra bir insandır bu nedenle bazen size kırıcı gelebilir, bu durumu açık sözlülüğünden kaynaklanıyor. Doğrucudur, yalanı sevmez, hobi alanları çeşitlidir, değişken bir yapıya sahiptir. Bir gün zevk aldığı şey diğer gün ona sıkıcı ve basit gözükebilir bu nedenle hobi ve aktivitelerini sık sık yeniler ve değişik kurslar heyecan ,adrenalin dolu spor çalışmaları onun ilgisini çok çeker.

Koç Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Koç ile başak evliliklerini düşünürsek genellikle birbirlerini tamamlayıcı özellikte olduklarını söyleyebiliriz.

Başağın akılcı ve dikkatli yapısı koçun eğlenceli yanıyla birleşince ortaya doğru sınırları çizilmiş uyumlu bir tablo çıkar.

Zevk ve iş bir arada ancak bu kadar etkili ve uyumlu götürülebilir.
İki burç da çocuk görüşü aynıdır. Çocuk severler ve mutluluk kaynaklarından bir tanesi de çocuklarıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git