Koç Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Koç Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?
18 Mart 2017 tarihinde eklendi, 223 kez okundu.

Koç burcu çocuğuna nasıl davranılmalı ? Koç burcu çocuğu ilk başlarda hevesli gibi gözüken fakat kısa bir süre sonra çoğu şeyden çabuk sıkılan çok zeki çocuklardır. Koç çocukları aynı zamanda saman alevi dediğimiz anlık parlamalar yaşayıp durur. Birden bire ufak bir şeye hemen sinirlenip ortalığı karman çorman yapabilirler. Fakat kısa süre içerisinde öfkesi bir o kadarda çabuk geçer ve toparlayabilirse ortalığı toparlamaya çalışılır.

Koç burcu çocuğu için yavaş hareketlerle yaklaşan tavırlarda davranmalısınız. Onları kısıtlamak yerine ya onları anlamaya çalışmalısınız yada onun yanlış yaptığını düşünüyorsanız onları uygun bir dille sakince uyararak yardımcı olmayı denemelisiniz. Karşınızdaki kişi her ne kadar çocuk olsa bile onu hafife asla almamalı ve onların sizden daima dürüst davranışlar beklediğini aklınızdan bir an bile çıkarmamalısınız. Onlara dürüst olduğunuz süreç boyunca sizi daima anlamaya çalışacak ve hatası varsa en kısa süre içerisinde ne yapıp edip bir şekilde düzeltmeye çalışacaktır. Fakat olursa onlara yalan dolanla bir şeyler anlatmak isterseniz veya yanlış oyunlarla laf dinletmek isterseniz ona yapmanız gereken en yanlış şeyi yaparsınız. Çocuğun hem sizden uzaklaşmasını hemde her dediğinizin aksini yapmaya çalışacaktır.

Aynı zamanda koç burcu çocukları hemen sinirlendikleri için bazı küçük şeyleri yanlış anladıkları zamanlarda olmaktadır. Bu durum karşısında da karşısındakiyle ufak tartışmalara girmektedir. Bu sebepten onlar bu tarz hatalar yaptığında onları cezalandıracak hareketlerde bulunmamalısınız. Onları karşınıza alıp ciddi tavırlarla kalplerini kırmadan hatasını anlatmalı ve bir daha yapmamaları için ikna edici sözlerde bulunmalısınız.

Bu çocuklar bazen belli etmeseler bile hep ilgi isterler aslında. Onlara ufak bir ilgi göstermediğiniz zamanlarda agresif tavırlarla karşı karşıya gelirsiniz. Bu sebepten dolayı da onlara olan ilginizi ufacık da olsa göstermekten kaçınmayın.

Koç çocuğu, en bilinen inatçılığı özelliği ile bazen çevresindekileri bıktırabilir. Bu burç insanı, ir şey için inat ettiği zaman onu kendi haline bırakmak ve üstelememek gerekir. İstediği şeyin olmayacağının kendisinin de farkına vardığı zaman bu inadından kendiliğinden vazgeçecektir. Fakat siz de onunla birlikte inat eder ve onun olması için çabalarsanız yapacağı şeyi de yapmaz. Koç burcu çocuğu, çok merhametli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çevresindeki herkesin mutlu olmasını ister. Sevdiklerinin mutlu olması kendisinin mutlu olmasından onun için daha öndedir.

Koç burcu çocuğu, derslerinde oldukça başarılıdır ve ders çalışmak için onu birilerinin zorlamasını beklemez. Sorumluluklarının bilincindedir ve bu özelliği sayesinde ileride tek başına ayakta dimdik kalabilecek bir güce sahip olur. Birilerini mutlu etmeyi ve başkalarının yüzünde bir gülümse oluşturmayı çok sever. Bu nedenle sık sık çevresindekilere küçük jestler yapmayı da ihmal etmez. Bunun için elinden ne geliyorsa yapmak için uğraşır. Resim yaparak da bir müzik aleti çalarak sizi hiç beklemediğiniz zamanlarda şaşırtabilir. Aynı samanda hediye almaktan da çok hoşlanır. Çok yufka bir yüreği vardır. Zor durumda birini gördüğünde hemen yardımına koşmak ister. Yemeğini bile zor durumda olduğunu düşündüğü birine verebilir ya da onunla paylaşabilir. Bu insani duyguları için ona kızmamalı ve her zaman ona destek olduğunuzu, nr olursa olsun yanında olduğunuzu ona göstermelisiniz. Koç çocuğu, eğer doğru yönlendirilirse derslerinde çok başarılı olabilir ve bu sayede çok iyi yerlere gelebilir. Bunun için ona sadece destek olmak gerekir. Ona verdiğiniz destekler, ileride başarı olarak karşılığını bulduğunda ise size mutluluk verir.

Koç burcu çocuğuna nasıl davranılmalı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git