Koç Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Koç Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?
15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 238 kez okundu.

Koç burcu çocuğu özellikleri nelerdir ? Bu burcun çocukları genellikle erken konuşmaya başlayan çocuklar arasında yer alırlar. Aynı zamanda hızlı yürürler. Genellikle her şeyde söz hakkının yalnızca kendisinde olmasını istedikleri için daha doğdukları günden itibaren evde hakimiyeti ele almaya çalışırlar. Aynı zamanda yemek yemedikleri zaman adete huysuz bir çocuk olurlar ve önlerine yemeği konana kadar ağlamaya devam ederler. Son derece inatçı olan bu çocuklar doğduğu günden itibaren inatlarıyla kendilerini belli ederler. Sürekli hareketli bir yapı içerisindedirler. Enerjik hareketleri ebeveynlerini fazlasıyla yormaktadır. Sürekli isteklerinin yerine gelmesini isterler. İsteği yerine geldikten sonra dünyada onlardan iyisi olmaz ve etrafına adeta gülücük saçarlar. En kötü yanı ise siz bir şey yaptırmak istiyorsanız ve o onu yapmak istemiyorsa, ona hiç bir şekilde yaptıramamaktadır.

Koç burcu çocuğu, son derece sabırsızdır. Hemen her şeyin olmasını istemeleri de zaten buradan gelmektedir. Sabretmek nedir bilmezler ve bilmek istemezler. Aynı zamanda sabırsız olduklarından dolayı aceleci bir yapıya sahiptirler. Hızlıca her şey olsun isterler, bu huylarından dolayıda ileri ki zamanlarda pişmanlıklar yaşayabilmektedirler. İnatçı olmaları ve bir tek kendi doğrularını doğru bilmelerinden dolayı bazı kişilerle fikir ayrılığına düştükleri zaman hemen kavga edebilirler. Yerinde durmayı hiç sevmezler. Sürekli bir hareket içerisindedirler. Her ne kadar kavga ederlerse etsinler oldukça dayanıklı ve güçlü yapıda olduklarından dolayı pek hasar görmeden olayı kapatırlar. Bir süre sonra zaten vücutları bu acıya alışıyor. Aceleci oldukları için, bir işe ne kadar hevesle başlarlarsa başlasınlar bir süre sonra ondan da sıkılırlar. Yani onların bir işe başlarken çok hevesli olduklarına sakın aldanmayın. Sıkılmaları da hevesleri kadar çabuk meydana gelecektir. Daha ilk okul çağından itibaren zirveleri hayal ederler. Her zaman en üst ve en büyük kendileri olmak isterler. Hırslı yapılarından dolayıda çoğu zaman bunu yapmayı başarırlar. Başaramadıkları zamanda mutsuz bir insan haline bürünürler.

Koç burcu çocukları, çok kuvvetli bir hayal gücüne sahiptirler. Hatta o kadar değişik ve güçlü bir hayal güçleri vardır ki, bir süre sonra kurdukları hayalleri kendilerininde inandıklarını görürler. Olay sanki hayal değilde gerçekmiş gibi gözlerine görünüverir. Onlara emir verilmesinden hiçbir şekilde hoşlanmazlar. Bu sebepten dolayıda onları hiç bir şekilde cezalandırmaya çalışmamalısınız. Uygun bir dille güzelce onlarla konuşabilirsiniz. Fakat onun dışında vereceğiniz ceza onu daha da çileden çıkaracak ve yine aynı hataları yapmasına neden olacaktır.

Koç burcu çocukları genellikle bencil bir yapıya sahiptir. Bu yüzden her şeyden önce kendi isteklerine değer verirler. Fakat yaşları ilerledikçe ailesinin sözlerine ve isteklerine dahada değer vermeye başlarlar. Yaşları ne kadar ilerlese bile ailelerinden sürekli ilgi görmek isterler. Gerek ailesi gerekse sevdiği kişiler olsun, her zaman hayatlarında ilgi odakları olmak isterler. Gerek çocuk yaşta gerek yetişkin yaşta olsalar da bundan vazgeçmezler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git