KKTC Kıbrıs Telefon İmei Kaydetme Kaydı Kayıt Nasıl Yapılır ?

KKTC Kıbrıs Telefon İmei Kaydetme Kaydı Kayıt Nasıl Yapılır ?
13 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.308 kez okundu.

Özellikle Kıbrıs’a yeni gelenlerin merak ettiği KKTC Kıbrıs telefon kaydetme nasıl yapılır ? ile ilgili bu konumuzda bilgi vereceğiz.

Kıbrısa geldikten bir süre sonra telefonunuza telefonunuzu kayıt ettirmeniz yönünde bir mesaj gelecektir. Eğer cihazınızın IMEI numarasının kaydı yapılmamışsa yaklaşık olarak 90 gün boyunca telefonunuzu kullanabiliyorsunuz. Fakat bu süre içerisinde mutlaka telefonunuzu kayıt ettirmelisiniz aksi halde telefonunuz kapanacaktır.

Kıbrıs telefon kaydı yaptırmak için Lefkoşa’da yer alan BTHK kurumuna gitmeniz gerekiyor. Cihazınızın modeline göre kayıt tutarı belirleniyor ve aynı kurum içerisinde ödeme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra  ödeme yaptığınıza dair makbuz alacaksınız. Bu makbuzu herhangi bir Telsim veya Turkcell bayisine götürmeniz yeterlidir. Ardından başarılı bir şekilde telefon kaydınız yapılmış olacaktır. Ayrıca öğrenci iseniz bu yıl içerisinde aktif olan öğrenci indiriminden yararlanabilirsiniz fakat öğrenci belgenizin aslını yanınızda götürmeyi unutmayın. Öğrenci indirimi ile birlikte telefon modeliniz şayet yüksek ise en fazla 100 TL gibi bir rakam ile kayıt işlemlerini halledebilirsiniz.

KKTC telefon kayıt ücretleri ile ilgili başvuru için 13.5 TL alınıyor fakat sadece kredi kartı geçerli. Fakat telefon kaydı sırasında nakit ödeme yapabilirsiniz.

kktc telefon kaydı ve kıbrıs telefon imei kayıt ile ilgili sorularınızı konu altından yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Etiketler:

KKTC Kıbrıs Telefon İmei Kaydetme Kaydı Kayıt Nasıl Yapılır ? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Onur dedi ki:

  Her telefonun fiyatı ayni benim telefonum iPhone 7 benden 700 küsürat para istediler bu nasıl bir sıkıntı ya kendim ülkemde telefonum kapanıyor

  1. Fero dedi ki:

   Adada birileri parayı kaldırıyor

 2. Vedat dedi ki:

  Kayit disi olan imei orda pasaport siz acilirmi

Sayfa başına git