Kızlık Zarı Ne Kadar Geride ?

Kızlık Zarı Ne Kadar Geride ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 568 kez okundu.

Birliktelik, cinsellik, seks, vajina terimlerinin anlam ve içeriklerine yönelik yapılan araştırmaların yanı sıra, kızlık zarı konusunda da merak edilen birden fazla şey olup, bunların ilki ve başında gelen bu sorulardan birisi de kızlık zarı ne kadar geride olduğudur? Çok eski tarihlerde bakireliğin simgesi, genç kızlarda namus göstergesi olarak kadın erkek arasında önemli ve tehlike bir köprü olan kızlık zarının, eskinin aksine artık günümüzün modern, gelişen ve değişen zamanında bilinçlenmiş ve her gün yeni bilgiler edinmeye açık olan toplumumuzda, vajinayı mikroplara karşı korumakta ne denli mühim bir işlevi olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

 

Kızlık Zarı Ne Kadar Derinde ?

Kızlık zarı, halka şeklinde bir çeper olup, yapı olarak her genç kızda farklılık gösterebilmektedir. Öyle ki bu çeper, kimi bayanlarda daha kalın olup ilişkiye girildiğinde kan miktarında ve renginde fazladan yoğunluk oluştururken kimi bayanlarda ise daha ince ve delikli bir yapıya sahip olup minimum acı, kan miktarında azlık ve kan renginde daha pembemsi bir görünüm oluşturabilmektedir.
Kızlık zarı, vajinanın 1,5 santim gerisinde yer almaktadır ve merak ettiğiniz üzere ayna ile bakıldığında ya da işin uzmanı olmayan birisi tarafından kontrol edildiğinde kolayca görülebilen bir çeper değildir. Ancak kimi bayanlarda bu zar, daha gerilerde yer alabilmekte normal doğum ile de yırtılabilmektedir.

Kızlık zarı ne kadar geride ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git