Kızlık Zarı Hangi Durumlarda Yırtılır ?

Kızlık Zarı Hangi Durumlarda Yırtılır ?
11 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 442 kez okundu.

Kızlık zarı hangi durumlarda yırtılır ? Kızlık zarı sosyal toplumumuzda bir değer yargı olarak görülse de aslında sadece vajinanın enfeksiyon kapmaması için bölgede bulunan 2-3 cm kalınlığında zarımsı dokudur. Bu zarımsı dokunun yırtılması o kadar da kolay bir olay değildir. Dışarıdan darbe, çarpma sarsılma gibi durumlarda kızlık zarı zarar görmez ve yırtılma yaşanmaz, ancak çok şiddetli darbe, büyük bir kaza ve travma sonucu vajina içi kızlık zarında yırtılmalar yaşanabilir, eğer böyle bir durum yaşandı ise ve vajina içinden kan geldi ise uzman bir jinekoloğa gidilmelidir. El yordamı ile vajinayı kontrol etme, ayna yardımı ile vajina içine bakarak yırtılıp yırtılmadığını anlamak o kadar kolay bir durum değildir ve profesyonellik gerektirir.

kizlik-zari-hangi-durumda-yırtilir

Kızlık zarının yırtılma durumu ise ilişki sırasında vajina içine penisin girmesi ile gerçekleşir. Vajina içinde yaklaşık 3-4 cm geride bulunan zara penisin değmesi ve biraz zorlaması ile zar hasar görerek yırtılır. Böyle bir durumda kişiye bağlı olarak çok şiddetli ve ağrısız yırtılmalar yaşanabilir. Vajina içinden birkaç damla kan gelir, bu şekilde zarın yırtıldığı anlaşılır.

Kızlık zarı mastürbasyon sırasında da yırtılabilir. Eğer mastürbasyon sırasında vajina dışına müdahale var ise bu durumda kızlık zarının yırtılması imkansızdır. Ancak çok şiddetli bir durumda yırtılma meydana gelebilir ancak bu durum çok düşük bir ihtimaldir. Ancak vajina içine bir cismin sokulması durumunda yırtılma yaşanır ve bu durum kaçınılmazdır. Vajinanın 3-4 cm içerisine sokulan sert cisim ile zorlanması ile kızlık zarı yırtılır. Yırtılma sonucu bir kaç damla kan gelir. Ancak bu kanamanın devam etmesi durumunda mutlaka uzman bir jinekoloğa gidilmelidir. Kanamanın durmaması kılcal damarın yırtılması nedeniyle meydana gelebilir.

Kızlık zarı hangi durumlarda yırtılır ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git