Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı ?

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı ?
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 488 kez okundu.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ? Kızlık zarı vajinanın 3-4 cm içerisinde bulunan her ne kadar zar olmasa da zarımsı bir dokuda bulunduğu için zar olarak adlandırılan ve vajinanın enfeksiyon kapmaması için işlev gören bir yapıdır. Kızlık zarı bir organ değildir. Toplum değerleri için ülkemizde bir değer taşısa da bu dokunun çokta büyük bir görevi yoktur. Kızlık zarı çarpmalar, darbeler ve sarsılmalar ile yırtılacak ince bir zar değildir. Ancak vajina içine müdahale yahut çok büyük kazalar ve çarpmalar ile bozulabilir. Vajina içine sokulan sivri cisim, penis ve yabancı maddelerin zorlaması sonucu kızlık zarı zarar görerek yırtılır ve kanar. Bu gibi durumların dışında zarın yırtılması çok düşük olasılıktır. .

 

Hamile kalmak kızlık zarının bozulup bozulmaması ile ilgili bir durum değildir. Vajina içine spremin girmesi halinde zar yırtılmasa dahi hamilelik durumu oluşur. Hamile kalmak için de illa vajina içine penisin girmesine gerek yoktur. Spermin bu vajina içine akması halinde hamilelik oluşabilir ve bunun için zarın yırtılmasına gerek yoktur.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git