Kızlık Zarı Bozulduktan Sonra Vücuttaki Değişiklikler

Kızlık Zarı Bozulduktan Sonra Vücuttaki Değişiklikler
11 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 5.806 kez okundu.

Kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler ? Kızlık zarı, bakire bayanlarda olan zardır. Cinsel ilişki sonrası bozulur. Kızlık zarı bozulduğunda ağrı hissedebilir ya da hiç bir şey hissetmeyebilirsiniz. Bazı kadınlarda kızlık zarı bozulduğunda kan gelmektedir. Bazılarında ise kan gelmez. Kızlık zarının bozulmasından sonra akan kan bazen çok fazla da olabilmektedir. Bu kızlık zarının ne kadar yırtıldığına bağlıdır. Bu yüzden eşinize de büyük bir görev düşmektedir. Bunun için daha yumuşak davranması gerekmektedir. Böylece ağrınız hafifler. Kızlık zarının bozulmasından sonra bazı kadınlar 1 – 2 ay daha ağrı çekebilmektedir. Bu ağrı normal karşılanmaktadır. Cinsel ilişki sonrası kızlık zarı bozulduğunda ise vücutta bazı değişiklikler ortaya çıkar.

Hormonsal değişikliklerin yanında fiziksel değişiklikler de olabilmektedir. Bazı değişiklikler gözle görülecek kadar belirgin olabilmektedir. Bunlar, adet düzensizliğiyle başlamaktadır. Kızlık zarınız bozulduğunuzda adet döngüsünde de bazı değişiklikler olabilmektedir. Örnek olarak, adet döneminde kızken çektiğiniz acı kızlık zarı bozulduktan sonra hafifleyebilir ya da tam aksi yönde artabilir. Adet zamanları konusunda da bazı değişiklikler olabilmektedir. Adet zamanlarınız beklediğiniz gün olmayabilir ya da beklediğinizden uzun veya kısa sürebilir. Bu değişikliğin yanı sıra yürüyüşünüz de değişiklikler gözlemleyebilirsiniz. Kalçada büyüme, kilo artışı gibi değişiklikler de gözlemlenen değişiklikler arasında yer almaktadır. Kızlık zarı bozulduğunda vücutta bazı değişikliklerin dışında ağrı, yanma da olabilmektedir.

kizlik-zari-bozulduktan-sonra-vucuttaki-degisiklikler-nelerdir

Bunların haricinde kimyasal olarak da değişim yaşarsınız. Kan dolaşımı eskiye oranla iki kat daha fazla artar.
Görüldüğü üzere kızlık zarının bozulmasından sonra vücutta bazı önemli değişiklikler olmaktadır. Bu değişikliklerin çok büyük olmaması ile birlikte dikkat edilirse daha da aza indirilebilir. Tabii ki her insanın vücut yapısı aynı olmadığından her insanın tepkisi, bu değişikliklerin süresi ve vücudundaki değişiklikler farklılık gösterebilmektedir.

Kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git