Kızlık Zarı Bozulduğu Nasıl Anlaşılır ?

Kızlık Zarı Bozulduğu Nasıl Anlaşılır ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 790 kez okundu.

Partneri ile ön sevişme esnasında aşırı sürtünme ya da tekilde yapılan mastürbasyon eyleminin gerçekleşmesi ile kimi bayan kızlık zarının bozulduğuna yönelik şüphe içine girebilmekte ve hemen bir uzman görüşüne ihtiyaç duyabilmektedir. Gerçek anlamda bir ilişkiye girilmeksizin, kişinin parmakla kızlık zarını yırtması mümkün olup, bu yırtılmanın yalnızca sürtünme yolu ile oluşması imkânsızdır. Öyle ki, kızlık zarı vajina içerinde birkaç santim geride yer almaktadır ve henüz vajina dışında yer alan bir kızlık zarına rastlanmamıştır. Birtakım cinsel yönelimlerden dolayı kızlık zarı zedelenmesi ile kızlık zarının yırtıldığı kanısına varılabilmektedir. Ancak her zedelenme yırtılma ile sonuçlanmamaktadır. Peki, kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Belli Olur ?

Couple lying in bed laughing

Bu noktada kızlık zarının yırtılmasına yönelik en önemli bilgiyi kızlık zarı kanaması vermektedir. Kızlık zarının bozulduğuna dair en net belirti kanama olmakla birlikte, özel bölgede yanma hissi, kasılma ve kasıklarda görülen ağrı da zarın yırtıldığını işaret eden dolaylı belirtilerdir. Kimi durumlarda kızlık zarından zedelenmenin etkisi ile birkaç damla kan gelebilmekte ve zarın bozulduğu düşünülebilmektedir. Ancak gelen birkaç damla kan da bozulmaya yönelik kesin sonuç oluşturmayabilir. Kızlık zarının bozulduğu hakkındaki net bilgiye ulaşabilmek için bir jinekolog muayenesine başvurulmalıdır.

Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git