Kıyıköy Gezilecek Yerler | En Güzel 8 Yer

Kıyıköy Gezilecek Yerler | En Güzel 8 Yer

Kıyıköy,  Marmara Bölgesinin Kırklareli ilinin Vize ilçesindeki bir kasabadır. Karadeniz ‘in kıyısındadır. Yemyeşil ormanlarla çevrili bu kasabadan  Karadeniz’e Pabuçudere ve Kazandere dereleri dökülmektedir. Kasabadaki yerliler geçimini balıkçılıkla ve ormancılıkla sağlamaktadır. Kıyıköy’e balıkçı kasabası da denilmektedir. Sahip olduğu denizin rengi ve berraklığı, kasabayı güzel kılan özellikler arasına giriyor. Kasabada eskiden Rumların yaşadığı Rumca Midye anlamına gelmesinden anlaşılabilmektedir.

Bazı tarihi kaynaklara göre Kıyıköy o dönemde sınır hattında bir bölüm teşkil etmekteydi. ” Midye – Enez Hattı ” olarak sınırın bir parçası olmuştur. Denizcilikte çok iyi olmalarından kaynaklı Rum ve Bulgarlar tarafından Selanik Göçmenlerinin Kıyı köye yerleştirildiği bilinmektedir. Bu dönem kadar adı ”Midye” olan kasaba 1960 yılından sonra ”Kıyıköy” olarak değiştirilmiştir. Bu değişime sebep olarak da ”Midye” isminin yabancı isim olması öne sürülmüştür.

Kıyıköy ‘ün Kayralılar tarafından kurulduğu bilinmektedir. Tarihte birçok medeniyeti bünyesinde barındırmıştır. İskitler, Ceneviz, Persler, Traklar bunlardan bazılarıdır. Bu tarihi geçmişi kasabayı önemli kılan nedenler arasına girmektedir. Özellikle tarihte adı ”Romayı Yakan Adam” olarak geçen Neron ‘un Kıyıköy’e sayfiyeye gittiği bilinmektedir. Bu da kasabayı farklı kılan özelliklerdendir.

Kıyıköyün de fotoğraf sevenlerin hayranlıkla fotoğraflayacağı tipik köy evleri bulunmaktadır. Görselliği açısından oldukça beğenilen kasabaya aynı zamanda balıkçı köyü de denilmektedir. Bunun sebebi bünyesinde birçok balık çeşidi barındırmasıdır. Bu balık çeşitleri ;

 • Kalkan Balığı,
 • Tekir Balığı,
 • Barbunya Balığı,
 • Karagöz Balığı,
 • Kefal Balığı

gibi çeşitlerdir. Kıyıköy de Trakya’nın Karaçam Ormanları bulunmaktadır. İçerisinde birçok farklı bitki türleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Meşe ( macar meşesi,sapsız meşe,saçlı meşe)
 • Doğu Gürgeni
 • Dişi budak
 • Ihlamur
 • Kızılağaç
 • Akçaağaç
 • Kara Gürgeni

gibi bitkiler bulunmaktadır. Bunların yanında koruma altında olan;

 • Kurt,
 • Çakal,
 • Yaban,
 • Sansar,
 • Tilki,
 • Domuz

gibi hayvanlar bulunmaktadır.

Kıyıköy Gezilecek Yerler

Kıyıköy kasabası gezip görülmeye değer, görselliği ve tarihi bir arada barındıran güzel bir yerdir. Gerek bulunduğu konum, gerekse geçmişi ile insanlar üzerinde merak uyandıracak boyuttadır. Kıyıköy kasabasında gezip görülecek yerleri sıralayacak olursak;

 • Aya Nikola Manastırı
 • Kasatura Tabiat Koruma Bölgesi
 • Kıyıköy Mağarası
 • Kazan Dere- Papuç Dere
 • Kıyıköy Kastro Sahili
 • Panayır İskelesi Koyu
 • Kıyıköy Kalesi
 • İğneada Longozu

gezip görülmeye değecek yerlerdendir.

Aya Nikola Manastırı

Bir kaya manastırı olan Nikola Manastırı Kıyıköy’ün en bilinen yapılarından biridir. Papuçdere kıyısında bulunan Nikola Manastırının tarihi İmparator 6. Jüstinye dönemine dayanmaktadır. Manastır kayalara oyularak yapılmıştır ve şapeleden ve ayazmadan altı kısmı oluşmakta, üst taraflarda ise keşiş odaları bulunmaktadır. Keşişler burada herkesten uzak sakin bir yaşam sürmek için yerleşmiş ve kendileri üretip kendileri yemiştir.

Tarihte Kıyıköy Nikola Manastırı Rus işgaline uğramıştır. Hemen sonra manastırda büyük bir hırsızlık meydana gelmiş ve çok sayıda değerli eşya çalınmış, eşyalar çok uğraşa rağmen bulunamamıştır. O dönemden sonra manastır yavaş yavaş yaşama terk edilmiş ve gün geçtikçe ıssız bir yer olmuştur. Günümüzde ise Aya Nikola Manastırı görselliği açısından hala çok derin ve güzel bir görüntüye sahip olsada korunamamış, tarihi yapısı ilgisiz bırakılmıştır. Gönüllü bir bekçinin zaman zaman gelip tarihi yapıyı temizlediği bilinmektedir. Onun dışında bir ilgi görmeyen bir yapı haline gelmiştir. Gezmek için manastıra gidildiği zaman karşılayacak kimse bulunamaması yüksek olasılı bir durumdur.

 • Adres: 39400 Kıyıköy/Vize/Kırklareli
Nasıl Gidilir?
 • Aya Nikola Manastırı – Kıyıköy = 8 kilometre
 • Aya Nikola Manastırı – Kırklareli = 75 kilometre

Kıyıköy Mağarası

Kıyıköy tarihi açıdan güzel yapılara sahiptir. Fakat tatilcilerin turizm açısından çok fazla bildiği yerler arasında değildir. Kıyıköy Mağarası yüzyıllar önce kireç taşının içindeki fosillerden oluşmuştur. Tamamen doğal ve orijinal bir yapı olması yapıyı daha da anlamlı kılıyor. Ulaşımı oldukça zor bir yerde oluşmuş mağara, zorluğu sayesinde daha fazla merak uyandırıyor. Mağaranın içerisinde kelebekler ve yarasalar bulunmaktadır. İlk etapta ürkütücü  gelse de zararlı olmayan uysal türlerdendir. Hayvanları fotoğraflamak, izlemek adına, özellikle yaz ayları tercih edilmelidir. Aksi taktirde kış aylarında kış uykusunda oldukları için o mevsimde görünmezler.

Yarasa ve kelebeklerin kendilerine bir sığınak, ev yaptığı bu mağarayı benimsemişlerdir. Mağaranın geçmiş dönemleri incelendiğinde içinde önceden bir şelale olduğu kanısına varılmıştır. Hala daha günümüzde ince bir sızıntı halinde akan su bu tespite öncülük etmektedir. Genel olarak yazın kavurucu sıcaklarında dahi mağaranın içi serin olmaktadır. Kışın ise mağara içi oldukça nemli bir havaya girer. Bu sebeple kayalıklar nemlenir ve kayganlaşır. Bu durum da içeri girenlerin dikkat etmesi gereken bir durum oluşturuyor.

 • Adres : 39400 Kıyıköy/Vize/Kırklareli

Kasatura Tabiat Koruma Bölgesi

Kıyıköy sınırları içerisinde yer alan sahanın büyüklüğü, 329 Ha kadardır. Alanın en büyük özelliği Trakya’nın sahip olduğu tek özel Karaçam Ormanı, tek Karaçam meşceresi olmasıdır. Aynı zaman da denize inen meşcere görüntüsüne sahip nadir yerlerden biridir. İki küçük nehir arasında bulunan Kasatura kumulları geniş bir vadide yer alıyor. Özel bitki örtüsü ve bitkileri bulunmaktadır.

Bölgenin en önemli bitkisi olma özelliğini Kasatura Kumulları başka bitkiler ile kolay kolay paylaşmıyor. Körfezin yıllık yağışı 500-1550 mm aralığındadır. Nadir bir orman ekosistemi olarak görülmesinden kaynaklı  Milli Parklar Kanunun 2. maddesine göre ”Kasatura Körfezi Tabiatı Koruma Alanı” olarak resmi bir şekilde ilan edilmiştir. Botanik olarak da büyük önem taşımaktadır. Körfezin doğa görüntüsü, gelen ziyaretçilerin beğenisini kazandıracak boyuttadır.

Kazan Dere- Papuç Dere

Papuç Dere ve Kazan Dere Kıyıköy kasabasının iki yanında yer alan akarsulardır. Kazan Dere ve Papuç Dere birinci derece sit alanı olarak koruma altına alınmıştır. İki ayrı plajının bulunması bölgede ziyaretçi sayısının artmasında etkili rol oynamaktadır. Bu iki derede kefal, alabalık ve sazan balığı görülmektedir. Yapılan araştırmalara göre 2000 yılında Papuç Dere plajının yapımı bitmiştir. Papuç Dere berrak, çok soğuk ve güzel bir su olarak bilinmektedir. Derede balık avlanabileceği gibi ufak çaplı kayık ve motor turları da yapılabilmektedir. Gezenlerin doğasına, görsel tabiatına hayran kalabilecekleri bir yeşilliğe ve manzaraya sahiptir.

Papuç Dereden denize giden ara bir kısımda tertemiz bir kumsalın olması tatilcilerin burayı kamp için sıklıkla tercih etmelerine neden oluyor. İstanbul’un kuzeybatısı tarafında yer alan Papuç Dere su işletmesi nedeni ile yaklaşık bir milyon insana ulaşabilen üretime sahiptir. Bunun nedeni ise İstanbul ‘un en büyük barajlarından biri olmasıdır. Suyun temizliği, İstanbul’da içme suyu olarak kullanabilecekleri projede yer almasını sağlamaktadır. Kazan Dere barajı ise 1997 yılında hizmete sunulmaya başlanmıştır. İstanbul’da akıttığı milyon kare küplük suları ile milyonlarca kişinin su ihtiyacını karşılamaktadır. Bu iki derenin birleşmesinden dolayı Dünya tarihinde ilk ”ikiz baraj ”olma özelliğine sahip olmuşlardır.

Nasıl Gidilir?
 • Kazan Dere- Papuç Dere- Kıyıköy = 74 kilometre
 • Kazan Dere- Papuç Dere – İstanbul = 14 kilometre

Kıyıköy Kastro Sahili

Hem deniz hem nehir hem de ormanı bir arada barındıran doğa harikası olarak bilinir. Konum olarak yollarının bozukluğundan kaynaklı ulaşımı zor olabilen Kastro Sahili güzelliği ile anılmaktadır. Sahil çevresinde herhangi bir konaklama yeri bulunmadığından kalmak isteyenler kamp kurarak konaklayabilirler. Hem Trakya bölgesinin hem de İstanbul çevresinin sık sık geziler düzenlediği, eğlenmek ve iyi bir hafta sonu geçirmek için çokça tercih edilen yerler arasındadır. Piknik yapabilmek, balık tutmak, denizde küçük sandal, tekne turları, deniz bisikleti turları yapmak için idealdir.

Kıyıköy Kastro Sahili’nin tercih edilme nedenleri arasında en çok İstanbul’a yakın olması yer alıyor. İstanbul’da yaşayanların kolaylıkla gidebileceği gibi, sahile gidenler de İstanbul’a rahatlıkla uğrayabilir, gezebilirler. Bu yönden de elverişli olması insanları ekstra bir çekicilik sunuyor. Kastro Sahili’nin denizinin eskiye oranla temizliğinde bir miktar azalmalar olduğu, çevresinin eskisi kadar temiz tutulmadığı, kalabalık oluşundan hijyenin yetersiz olabildiği söylenmektedir. Bu sebeple de giden tatilciler bu doğa harikası sahilin en yakın zamanda eski kusursuzluğuna dönmesi beklenmektedir.

Nasıl Gidilir?
 • Kıyıköy Kastro Sahili – Kıyıköy = 52 kilometre
 • Kıyıköy Kastro Sahili- Kırklareli = 92 kilometre
 • Kıyıköy Kastro Sahili- İstanbul = 164 kilometre

Panayır İskelesi Koyu

Kırklareli’nin Kışlacık Köyü’nde bulunan Kıyıköy Panayır İskele Koyu güzel korunan, uzunluğu iki yüz metre olan bir kumsala sahip bir koydur. Etrafı ormanla çevrilidir. Kıyıköy Panayır İskele Koyu karavan turizminde en çok tercih edilen yerlerin en başında yer alır. Konum olarak sessiz, sakin ve huzurlu bir konuma sahip olması herkesten uzaklaşmak için ideal bir yerdir. Panayır İskelesi Koyu Kıyıköy’e yürüme mesafesi yakınlığında bulunmaktadır. Dalgalı bir suyu olması yüzme bilmeyenlerin dikkat etmesi gereken bir noktadır.

İskelede daha çok kendin pişir kendin ye faaliyeti uygunluk göstermekte ve tercih edilmektedir. Manzaraya karşı güzel vakit geçirmeye müsait bir ortam bulunmaktadır. Bu nedenle daha çok doğa tutkunlarının sevebileceği bir konuma sahiptir. Kamp dışında çok az konaklama tesisi bulunmaktadır. Genel anlamda iskele kamping olarak kullanılmasından dolayı olan tesislerde çok fazla tercih edilmemektedir. Tercih edilmediklerinden dolayı tesisler pek fazla konforlu olmayabilir. Bu nedenle tatilciler tarafından en rahat konaklama yolunun kamp yapmak olduğu söylenmektedir.

Nasıl Gidilir?
 • Panayır İskele Koyu- Kıyıköy = 25 kilometre
 • Panayır İskele Koyu- Kırklareli = 87 kilometre

Kıyıköy Kalesi

Kıyıköy Kalesi imparator Justinianus tarafından yapılmıştır. Onarımını ise çok sonradan Bizanslılar üstlenmiştir. Kalenin yapımında moloz ve kesme taş kullanılmıştır. Gözleme ve koruma özelliği ile gündem kazanmıştır. Kalenin konumu Papuç Dere, Kazan Dere arasındaki yamaca yapılmıştır. İçindeki surların yüksekliği  zamanında koruma amaçlı yapıldığını göstermektedir. Fakat günümüze kadar en iyi korunan kısmı saraya kapısıdır. Kesme blok taşlarla desteklenmiş, taş ve tuğlalarla ile örülmüş sağlamlığı hayranlık uyandıracak bir sağlamlıkla inşa edilmiş uçak çağlı restore ile günümüze kadar gelmiştir.

Kıyıköy Kalesi’nin güney yönünde yapılmış gizli bir kapı vardır. Bu gizli kapı tarihi savunmayı ön plana çıkarmaktadır. Yüz seksen basamaklı bir merdiveni olan bu kapıdan kalede yaşayanlardan da sayılı kişiler haberdardı, gizliliği bu denli önemliydi. Kıyıköy gezisinde bu tarihi mekana uğrayan tatilciler mutlaka fotoğrafları ve kalenin tarihi geçmişine ilgi duymaktadırlar. Ortada olan emek, tarihi bilgiler gelenlerin ilgisini çekebilecek boyuttadır.

Nasıl Gidilir?
 • Kıyıköy Kalesi- Kırklareli = 91 kilometre

İğneada Longozu

Subasar Ormanı olarak da adı geçen ve bilinen Longoz, derelerin denize doğru akarken biriken kumların dere ağzını tıkaması sonucu kıyıdan setler oluşturan ekosistemdir. İçerisinde bu akıntının getirdiği birçok bitki ve canlı yaşamaktadır. Longozlar da ilkbahar-kış mevsimlerinde sular taşarken, sonbahar-yaz mevsimlerinde suyun büyük bir kısmı çekilir. Longoz ormanlarında genel olarak;

 • Kızılağaç
 • Dişbudak

gibi ağaç çeşitleri,

 • Su Menekşesi
 • Göl Sopanı

gibi bitki çeşitleri,

 • Balıkçıl
 • Kara Leylek

gibi de kuş türleri bulunmaktadır.

Longoz Ormanları Kırklareli İğneada’da olduğu gibi, Sakarya’da Acarlar Ormanı, Sinop ‘da Sarıkam Ormanı olarak da bulunur. Fakat kayın ve meşe ağırlıklı ağaçların yoğun bulunmasından kaynaklı en büyük Longoz İğneada da bulunmaktadır. İğneada Longoz 2007 yılında Milli Park olarak ilan edilmiştir. Bu sebeple tarihi bir geçmişi bulunmamaktadır. Dünyada çok nadir görünen göl ile denizin bir arada olması ile bilinmektedir. İğneada Longoz’da;

 • 4 çeşit göl,
 • 30  çeşit balık
 • 25 çeşit sürüngen
 • 544 çeşit bitki
 • 219 çeşit de kuş mevcuttur.

Orman, gelenleri birçok çeşit ağaçla süslenmiş tertemiz bir atmosfer ile sarmaktadır. Çadır kurup kamp yapmak için eşsiz bir ortam sağlamaktadır. İğneada’da sahilde yürüyüş, deniz bisikleti turu yapabilirsiniz. Diğer yerlerden farkı ise konaklama olanakları olabilir. Müstakil evde yaşayan ailelerin kapılarının üzerinde günlük kiraya verilir yazısını görebilmeniz mümkündür. Evlerin bir odası kiraya verilerek konaklama imkanı sunulmaktadır. Bunların yanı sıra pansiyon kiralama olanakları da mevcuttur. Fakat tatilcilerin en çok tercih ettiği yöntem ormanda çadır kurarak konaklamaktır.

 • Adres:  Hamdibey, D565 No:32, 39500 Demirköy/Kırklareli
Nasıl Gidilir?
 • İğneada Longozu – Kırklareli = 100 kilometre
 • İğneada Longozu – Edirne = 165 kilometre
 • İğneada Longozu- İstanbul = 250 kilometre
 • İğneada Longozu- Kıyıköy = 53 kilometre

Yeme – İçme

Şüphesiz tatillerde gideceğiniz yerin güzelliği doğası kadar orada kaldığınız yerin, beslendiğiniz mekanların da önemi büyüktür. Gittiğiniz şehirden memnun olup olmadığınızı belirleyici noktalardan en önemlisi de bu mekanlardır. Şehrin dış güzelliği kadar size sunacağı hizmetlerde önemlidir. Bu sebeple Kıyıköy ‘e yolunuz düştüğü zaman konaklayabileceğiniz, yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanlardan bazıları;

Kıyı Restaurant

Kıyıköy’ün en şirin mekanlarından biri olan Kıyı Restaurant aile işletmeciliği olan bir mekandır. Mekanda hem sabah kahvaltısı hem de öğle akşam yemeği yiyebilirsiniz, hem iç hem dış mekan hizmeti vardır, ayrıca deniz manzarasına sahiptir. Genel olarak yemeklerinin çok beğenildiği, menüde ağırlıklı balık, et ve sebze yemekleri vardır. Güler yüzlü çalışanları ile sıcak birer aile ortamı sağlayan, kış ayları için içerisine soba koyularak dekora edilmiş bir yerdir. Fiyat olarak bütçeye göre değişen kimine göre iyi, kimine göre pahalı gelebilecek bir aralığa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle en çok tercih edilen güveçte balık yemeğini tatmanız için uygun mekanlardan biridir.

 • Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Begonya Sokak. No: 13, 39400 Kıyıköy/Vize/Kırklareli
 • İletişim: 0546 427 84 34

Köşk Restaurant

Kıyıköy’ün en güzel manzarasına sahip resturant olarak bilinen mekanlardan biridir.  Restoranın Kıyıköy Limanına bakan manzarası, yemeklerinin lezzetli oluşu ile oldukça bilinen ve gidenlerin genelinin memnun kaldığı mekanlardan biridir. Varlığı çok eksi tarihe dayanır, özellikle Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Kıyıköy ‘e geldiği zaman onun için rezerve edilmiş bir masanın bulunması, gelen konukları oldukça duygulandırıp, heyecanlandırıyor. O masada oturmak, fotoğraf çekmek o yıllardan bu yana üzerine kaç kez restore edilmiş de olsa aynı masada oturabilmenin mutluluğu yaşanabilmektedir. Onun dışında özellikle balık ve meze çeşitlerinin çok beğenildiği ve tercih edildiği bilinir.

 • Adres:  Cumhuriyet Mahallesi, Kıyıköy Köşk  Restaurant -Kırklareli, 39000 Kırklareli Merkez
 • İletişim:  0536 475 81 69

Deniz Feneri Restaurant

Genel olarak mekana gidenlerin en çok manzarasına hayran olduğu mekanlardan biridir. Öğle ve akşam yemekleri için tercih edilebilecek mekanlar arasında gelen ve manzaraya karşı yemek yemek isteyen kişiler için uygun bir yerdir. Fakat fiyat olarak diğer yerlere nazaran biraz daha fazla olabilir. Bunu bilerek gitmenizde fayda var. Özellikle cam kenarında  manzarayı izleyerek yemek yemek isteyenler masalarını önceden rezerve etmeleri gerekmektedir. Genel olarak deniz ürünlerinin hakim olduğu mekan tercih edebileceğiniz yerler arasındadır.

 • Adres: Cumhuriyet Cad. No:68 D:1, 39400 Kıyıköy/Kırklareli
 • İletişim: 0288 388 60 73

Köfteci Yaşar

Kıyıköy ‘ün meşhur köftecisi olarak bilinen Yaşar Ustanın mekanı Köfteci Yaşar, tatilcilerin  adını sık duyduğu ve meraklarına yenik düşüp sık tercih ettiği mekanlar arasında yer almaktadır. Salaş mekanlar sevenler için oldukça tercih edilen yerlerden biri olan Köfteci Yaşar Usta geçimini yıllardır köfte yaparak sağlamaktadır. Modern ve lüks bir mekan olmamakla beraber bir kasabaya uygun salaş bir mekanda yaptığı lezzetli köftelerle ve manda yoğurdu ile oldukça sevilen ve tercih edilen bir mekandır. Balık ve deniz ürünleri yemekten sıkılanlar için mutlaka uğranması gereken yerler arasında gelmektedir.

 • Adres: Cumhuriyet mahallesi belediye karşısı,ahşap bina (1.001,25 km) 39400 Kıyıköy, Kırklareli,
 • İletişim: 0536 454 25 31

Balıkçı Yasin Restaurant

Kıyıköy’ün en bilinen mekanlarından biri olan Balıkçı Yasin oldukça sık tercih edilmektedir. Adında da anlaşılacağı gibi bütün balık çeşitlerini bünyesinden barındıran, balıkları büyük bir sevgiyle ve özenle hazırlayan aile işletmeciliği olan bir mekandır. Genel anlamda hizmeti, deniz manzarası yani konumu ve lezzetleri beğenilmektedir. Fiyatları ortadan yükseğe doğru bir aralıkta olup, yemeklerinin lezzeti ile insanları memnun gönderen mekanlar arasında yer almaktadır.

 • Adres: 39400 Kıyıköy/Vize/Kırklareli
 • İletişim:  0 850 600 97 71

Marina Cafe – Restaurant

Kıyıköy’ün en otantik mekanlarından olan Marina cafe, dış dekor olarak da diğer mekanların bir tık üzerinde bir mekandır. Özenle dekora edilmiş, balıkçı fileleri ile süslenmiş sıcak ve elit bir ortam olarak karşımıza çıkıyor. Marina manzarası olması, balıklarının özel soslarla yapılması, geniş ve ferah bir ortam ile müşterilerin ilgisini çekebilen bir yerdir. Fiyat olarak biraz yüksek olsa da performansları fiyatı karşılayabilecek düzeyde denilebilir. Gidenlerin hemen hemen çoğunluğunun memnun kaldığı, hizmetini ve yemeklerini beğendiği, ortamı ve dekoru ile beğenisi fazla olan mekanlardan birdir.

 • Adres: Cumhuriyet Mah, 39480 Vize/Kırklareli
 • İletişim: 0542 586 04 72

Kıyıköy Atakale Butik Otel

Kıyıköy Atakale Butik Otel tatilcilerin oldukça tercih ettiği konaklama yerlerinden biridir. Farklı tesis olanakları ile, ddalarda mini bar bulunan, hem konfor hem de keyif alacağınız bir konaklama için çaba sarf edilen küçük ve tatlı bir oteldir. Ücretsiz kahvaltısı olup, öğle ve akşam yemeklerini kendinizin karşılayabileceği bir butik oteldir. Ücretsiz otopark ve internet olanakları bulunmaktadır. Hem de Atakale Butik Otel’e yürüme mesafesinde olan Kıyıköy’ün Kıyı Restaurantı tercih ederek öğle ve akşam yemeği ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Odalarının günlük temizlendiği, konforlu odaları ile şirin bir tatil için ideal bir yer olarak bilinmektedir. Bahçeye koyulmuş masa sandalye ile doğaya karşı oturup dinlemek için, tarihi bir dekora karşı güzel vakit geçirebileceğiniz ender yerler arasındadır.

 • Adres: Kale Mahallesi, Cumhuriyet Cd No:1, 39280 Kıyıköy/Vize/Kırklareli
 • İletişim: 0288 388 68 21

Aya Niikola Pansiyon

Bu pansiyon bir tatil köyü olarak oldukça ideal bir yer olmakla beraber, giden ziyaretçileri olumlu ve olumsuz yorumlar eşliğinde de ikiye bölen bir yer olarak bilinmektedir. Bulunduğu konum, doğayla iç içe, hayvan sevenlerin harika zaman geçirebilecekleri yerlerden biridir. Fakat bir kısım insanın hizmetinden memnun kalmadığı ve gidince pişman olarak döndüğü söylenmektedir. Bunun sebebi ise pansiyonun eski sahiplerinin biraz ilgisiz oluşundan kaynaklanmaktadır.

Bu şikayetler üzerine mekan el değiştirerek hizmete sunulmaya ve gidenleri memnun  etmeye başlamıştır. Son zamanlardaki ilgi ve alaka, odaların temizliği, kahvaltının ve öğle yemeğinin çeşitliliği ile ikinci kez gitmeyi düşündüren yerler arasında yer almaktadır. Poliçe Koyu, Kıyıköy Mağarası, Kazandere,  gibi gezilecek yerlere olan yakınlığı ile tercih edilebilecek yerler arasında yer almaktadır.

 • Adres: 39400 Papuç dere yakını, Kıyıköy/Vize/Kırklareli

Kıyıköy Resort Hotel

İğneada’ya 28 km uzaklıkta olan ve evcil hayvanları kabul eden konaklama tesisidir. Bazı odalarında dinlenme odası  alanı olan, hem havuz hem dağ manzarasına sahip odaları vardır. Otel içinde hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. İçeride bisiklet kiralama imkanı bulunmaktadır. Bisikletle gezmek uygundur. Ücretsiz kahvaltı, Wifi ve otopark imkanı sunmaktadır. Manzarası sayesinde gün doğumu ve gün batımını rahatlıkla izleyebileceğiniz bir konuma sahiptir. Lezzetli yemekleri ve sınırsız hizmetleri oldukça beğeni toplayan tesistir. Fiyat olarak da makul fiyatları olan, bütçenizi zorlamadan güzel bir tatil için ideal bir konaklama yeridir.

 • Adres: Güven Mahallesi, Orkide Sokak No:12, 39480 Kıyıköy/Vize/Kırklareli
 • İletişim: 0532 502 56 02

Nerede, Nasıl Gidilir ?

Araç ile: Eğer özel aracınız varsa İstanbul’dan çıkış yaptıktan sonra Tekirdağ ‘ın Çerkezköy ardından Saray ilçesine varmanız gerekecektir.  Saray ilçesinden 30 km devam ettikten sonra Kıyıköy’ü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Toplu taşıma ile: İstanbul- Esenler otogarından Kıyıköy’e giden otobüsler sayesinde bu bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.