Kist Kontrolü Sırasında Bakire Olup Olmadığım Anlaşılır Mı ?

Kist Kontrolü Sırasında Bakire Olup Olmadığım Anlaşılır Mı ?
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 359 kez okundu.

Kadınların en çok sorun yaşadığı durumlardan biri de rahimde ve yumurtalıkta meydana gelen kistlerdir. Çoğunun zararsız olduğu bilinse de kimi tehlikeli kist grubun da yer almaktadır ve erken teşhisi oldukça önemlidir. Asla ihmal edilmemesi gereken bu kistlerin kontrolü bayanları rahatsız eden bir durumdur. Vajinayı doktora açmak bayanları tedirgin etse de bir başka konu vardır ki oldukça büyük tedirginlik yaratmaktadır.

Peki, kist kontrolü sırasında bakire olup olmadığım anlaşılır mı ? Kist kontrolü sırasında kızlık zarına bakılıp bakılmadığıdır. Toplumsal baskılar sebebi ile bakirelik kavramının sadece kızlar üzerine yüklenmesi sonucu çoğu bayan bu kontroller sırasında tedirgin olmaktadır.

kist-kontrolu-sirasinda-bakire-olup-olmadigim-anlasilir

Eğer kist şüpheleri ve belirtileri var ise mutlaka vakit kaybetmeden uzman bir doktora gitmelisiniz. İlk olarak kist kontrolünde ultrason çekilmektedir ve böyle bir durum kızlık zarı kontrolü yapılmamaktadır. Doktor vajina içinden bakacağını belirtebilir ve böyle bir müdahale gerekebilir, bu durumda muhtemel olarak bakire olup olunmadığı anlaşılsa da doktorlar için ön planda olan konu bu değildir ve asıl konu son derece hayati önem taşıyan kistlerdir.

Kist kontrolü sırasında bakire olup olmadığım anlaşılır mı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git