Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?
7 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.570 kez okundu.

Kadınlar olarak makyaj yapmayı çok seviyoruz. Güzel ve bakımlı görünmek bizim için çok önemli. Farımız, rimelimiz, allığımız ve diğerleri; bütün makyaj ürünleri parçamız gibi…

Ya rujlar…

Dudaklara bir başkalık katan rujlar ve tabi ki tutkulu kadınların vazgeçilmezi kırmızı ruj… Kıpkırmızı, çekici dudaklar… Aşkın rengini dudaklarda taşımak ise cesaret ister. Cesur, dikkat çekmek isteyen, iddialı kadınların tercihidir kırmızı.

Kıyafet renginde de kırmızı çok tercih edilen ve sevilen bir renktir. Asla modası geçmez. Yani kırmızı kadınlar için özel bir renktir. Bu özel rengi sürmek de özel bir çaba ister. Mükemmel kırmızı ruj nasıl sürülür, hemen bakalım şimdi ;

Kırmızının birçok tonu vardır. Kendi cilt tonunuza uygun bir kırmızı tonunu ruj olarak tercih edebilirsiniz. Kaliteli bir kırmızı ruj almalısınız ki iyi bir sonuç elde edebilesiniz. Kalıcı olmalarına da dikkat etmelisiniz. Kalıcı, yarı mat ve kremsi bir kırmızı ruj gerçekten harikadır. Farkını hemen ortaya koyar.

Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınız pürüzsüz olmalıdır. Bir de dişleriniz bembeyazsa kırmızı ruju dudaklarınızda mükemmel taşıyabilirsiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızla dudaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Böylece ölü deri temizlenmiş ve dudaklarınız pürüzsüz olmuş olur.

Ardından dudak kremleriyle dudaklarınızı nemlendirmelisiniz.

Kırmızı rujun kullanımı gece ve gündüz farklılaşır. Eğer gündüz vakitlerinde kırmızı ruj sürecekseniz rujunuzu çok belirginleştirmeden hafif dokunuşlarla uygulamalısınız. Gece sürecekseniz ise korkusuzca daha belirgin sürebilirsiniz. Ayrıca kırmızı rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza fondöten sürüp ardından rujunuzu sürerseniz; rujunuz daha kalıcı olur.

Çok kalın ve çok ince dudaklı bayanlara kırmızı ruj tavsiye edilmez. Çünkü kalın dudakları daha kalın, ince dudakları daha ince gösterir.

Kırmızı ruj sürmenin inceliklerinden bir tanesi daha ; Kırmızı ruj için dudak kalemiyle çerçeve yapılması önerilmez. Dudak kalemi kırmızı rujun tüm asaletini alır götürür. Bunun yerine ince bir dudak fırçası alarak rujunuz ile çerçeve yapabilirsiniz ve şimdi dudaklarınızın içini doldurabilirsiniz. İlk katı sürdükten sonra ise fazlalıkları temizleyin ve ikinci katınızı sürün.

Kırmızı rujunuzu sürerken önemli olan dudakların bütün olarak görünmesidir. Alacalı bir görüntü asla hoş durmaz.

Dudak kenarlarınızı temizleyerek kırmızı ruj sürme işlemini tamamlamış olursunuz.

Sonuncusu ise dudaklarınızın ortasına parlatıcı sürmektir. Hem dudaklarınız daha dolgun görünecek hem de kırmızı rujunuza ayrı bir hava katacaktır.

Bütün bu püf noktalarımıza uyarak sürmüş olduğunuz mükemmel kırmızı rujunuzla gittiğiniz mekanın yıldızı siz olacaksınız.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git