Kireçlenmelere Ne İyi Gelir?

Kireçlenmelere Ne İyi Gelir?
4 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 565 kez okundu.

Kireçlenmelere ne iyi gelir? Kireçlenme, daha çok eklemlerinizde kayganlık meydana getiren ve sürtünmeyi önleyen kıkırdakların ince bir yapıya dönüşerek aşınmaya sebep olası neticesinde meydana gelen iltihaplanmalara verilen genel bir addır.  Kireçlenme olayı daha çok ayak, kalça, el, diz, bel ve boyun eklemlerimizde meydana gelmektedir. Bilhassa ayaklarını çok kullanmak zorunda kalan meslek gruplarında da görülmektedir. Ayrıca da 45 yaş üstü bireylerde sık sık yaşanan bir durumdur. Menopoz dönemindeki bayanlarımızda özellikle görülme olasılığı fazladır. Kireçlenmeye daha çok eklemlere aşırı yük bindirmek, aşırı kilo, ağır yük işçileri, eklemlerden ameliyat olunması, hareketsizlik ve romatizmal hastalıklar neden olabildiğini söyleyebiliriz. Şayet sabah uykudan uyandığınızda eklemlerinizde tutulma meydana gelebiliyorsa, merdiven çıkarken zorlanıyorsanız, diz bükerken çatırtı sesi geliyorsa, boyun bölgesinde sıkıntı yaşıyorsanız, eğilip kalkmada diz bölgesinde ağrılar meydana geliyorsa, hareketler sonrasında ağrılar hissediyorsanız yada eklem çevresinde şişlik meydana geliyorsa kesinlikle kireçlenme yaşıyor olabilirsiniz. Bundan dolayı ihmal etmeden uzman bir doktora başvuru yapmanızı öneririz.

Kireçlenmeniz için ilk olarak yaşam tarzınızda bir takım değişiklikler yapmanız gerekir. Örneğin kilo verebilirsiniz, ani hareketlerden kaçınabilir yada düzenli yürüyüşler yapabilirsiniz. Özellikle tıbbi literatürde kireçlenme için uygulanan en iyi tedavi yöntemlerinden bir tanesi akupunktur olduğunu söyleyebiliriz. İbrahim Saraçoğlu kireçlenme sorunu yaşayan bireylere çınar yaprağı kürünü önermektedir. Bir miktar çınar yaprağını suda kaynatarak, elde edilen suyu aç karnına içebilirsiniz. Bunun dışında yaklaşık yarım kilo ardıç tohumunu, 1 kilo bal ile iyice karıştırılarak günde 3 kere aç karnına yiyebilirsiniz. Bu karışımın kireçlenmelerinize çok iyi geldiğini sizlerde göreceksiniz.

kireclenmeye-ne-iyi-gelir-2-

Kireçlenmeler Nasıl Geçer?

  • Bir miktar yabani elma çiçeğini suda çay gibi demleyin, daha sonra iyice sıkarak elde edilen suyu ıhlamur suyu ile karıştırın. Elde edilen bu kürü günde 3 defa tüketerek kireçlenme tedavi sürenize iyi geldiğini söyleyebiliriz.
  • Kireçlenme olan bölgelerinize masaj yapabilirsiniz. Masaj her türlü hastalığa iyi geldiği gibi kireçlemeye de iyi gelmektedir.
  • Bir tane yeşil soğanı ince doğradıktan sonra bir bardak suyun içinde kaynatın ve daha sonra elde edilen karışımı günde üç defa tüketerek, bilhassa kol ve diz eklem kireçlenmelerinize iyi geldiğini sizlerde göreceksiniz.
  • Kireçlenme ağrılarına iyi gelen okaliptüs yağı tannik asit açısından bir hayli zengin olduğundan dolayı ağrıyan bölgelerinize masaj yapabilirsiniz.
  • Yeşil çayı her gün düzenli olarak içmeniz halinde kireçlenmenize çok iyi gelecektir. Ayrıca da bu çay sayesinde hem eklem ağrılarınız hafifleyecek hem de kıkırdak dokularınız güçlenecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git