Kıbrıs Telefon Kaydı Nasıl Yapılır ?

Kıbrıs Telefon Kaydı Nasıl Yapılır ?
13 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.755 kez okundu.

Kıbrıs’ta telefon kaydı yaptırmak için merak ettiğiniz soruların cevabını öğrenmek için konumuza göz atabilirsiniz.

Cihazım kayıtlı değilse ne olacak ?

Kıbrısa geldikten bir süre sonra telefonunuza telefonunuzu kayıt ettirmeniz yönünde bir mesaj gelecektir. Eğer cihazınızın IMEI numarasının kaydı yapılmamışsa yaklaşık olarak 90 gün boyunca telefonunuzu kullanabiliyorsunuz. Fakat bu süre içerisinde mutlaka telefonunuzu kayıt ettirmelisiniz aksi halde telefonunuz kapanacaktır.

Telefonumu nasıl kayıt ettirebilirim ?

Kıbrıs telefon kaydı yaptırmak için Lefkoşa’da yer alan BTHK kurumuna gitmeniz gerekiyor. Cihazınızın modeline göre kayıt tutarı belirleniyor ve aynı kurum içerisinde ödeme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra  ödeme yaptığınıza dair makbuz alacaksınız. Bu makbuzu herhangi bir Telsim veya Turkcell bayisine götürmeniz yeterlidir. Ardından başarılı bir şekilde telefon kaydınız yapılmış olacaktır. Ayrıca öğrenci iseniz bu yıl içerisinde aktif olan öğrenci indiriminden yararlanabilirsiniz fakat öğrenci belgenizin aslını yanınızda götürmeyi unutmayın.

Kayıt işlemi hangi cihazları kapsamaktadır ?

Aktif olarak kullandığınız veya kullanmadığınız, mağazalardan alabileceğiniz her türlü tablet ve cep telefonu dahil olmak üzere tüm sim kart takılarak kullanılabilen cihazların Mobil Cihaz Kayıt Sistemi adı verilen sisteme kaydının gerçekleşmesi gerekmektedir.

Telefon kayıt ücreti ne kadar ?

Öğrenci indirimi ile birlikte telefon modeliniz şayet yüksek ise en fazla 100 TL gibi bir rakam ile kayıt işlemlerini halledebilirsiniz. Telefon kayıt ücretleri ile ilgili başvuru için 13.5 TL alınıyor fakat sadece kredi kartı geçerli. Fakat telefon kaydı sırasında nakit ödeme yapabilirsiniz.

Geçici süre ile Kıbrıs’a geliyorum, yine de cihazımı kayıt ettirmem gerekir mi ?

Hayır, cihanızı kayıt ettirmeden dilediğiniz sürece kullanabilirsiniz. Fakat Kıbrıs’ta yer alan mobil operatörün hattını kullanmaya başlayacaksanız, cihazınızın kaydını yapmanız gerekiyor. Aksi halde 90 gün içerisinde cihazınız kullanıma kapatılacaktır.

BTHK çalışma saatleri

Mobil cihazların kaydı ile ilgili gümrük işlemlerinizi Perşembe günleri 08:00-13:00 ve 14:00-15:00 saatleri arasında, hafta içi diğer günlerde ise 08:00-14:00 saatleri arasında aşağıdaki gümrük noktalarından gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer sorular için

BTHK ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruların cevapları için 0392 444 28 45 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Kıbrıs BTHK adres ve yol tarifi

Feray Yağcıoğlu Apt., Osmanpaşa Cd, Lefkoşa

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git