Key Museum (Otomobil Müzesi) – Torbalı / İzmir

Key Museum (Otomobil Müzesi) – Torbalı / İzmir
14 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 429 kez okundu.

İzmir şehrinin Torbalı ilçesinde bulunan Türkiye’nin en büyük klasik otomobil müzesi olarak bilinen Key Museum klasik araba tutkunlarının buluşma noktası olarak büyük ilgi görmektedir. Geçmişe yolculuk yapmak isteyen tüm misafirlere müzedeki arabalar tarafından tarihin kapıları aralanmaktadır. Müzede sergilenen koleksiyon otomobil tutkunlarıyla buluşmasının yanı sıra Ege Bölgesi’nin turizm potansiyeline de katkı sağlamaktadır.

6 Mayıs 2015 tarihinde açılmış olan müzenin çıkış noktası  Özgörkey ailesinin sahip olduğu mükemmel araba koleksiyonu. Bu koleksiyonu bir araya getirirken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aile klasik arabaları toplayıp bir araya getirerek otomobil severlerin beğenisine sunmuştur. İlk başta İzmir olmak üzere zamanla tüm Türkiye’den tam not almışlardır. E. Özgörkey gruba ait tesiskerde yaklaşık 7 bin metrekarelik kapalı alanda sergilenen müzede Bmw, mini, Mercedes Benz, Cadillac, Ford ve Porsche marka araçların bulunduğu koleksiyonda toplam 130 otomobil 40 motosiklet ve 2550 model amblemi, 3000 tane maket otomobil bulunmaktadır. Bunların haricinde otomobil temalı eşarplar koleksiyonu, maskotlar, traktörler, 1950’li yıllara damga vurmuş Shell bensin istasyonu ve 1900’lü yıllardan 1960’lara kadar gelen her türlü aksesuar özenle saklanmakta ve sergilenmektedir.

Müzeye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken belki de koleksiyonun en dikkat çekici parçası olan 1966 yılında çekilen Batman filmindeki Batcycl ve Batmobile ‘de bu müzede sergilenmektedir.

Key Museum Giriş Ücretleri

Öğrenci / 65 Yaş Üstü: 10 TL

Tam: 20 TL

Engelliler ve her engelliye refakat eden bir kişi, basın mensupları ve 6 yaşın altındaki çocuklar ücrete tabii değildir. Müze kart sahipleri kart avantajından tam bilet fiyatı üzerinde %15 indirimli olarak faydalanmaktadırlar. Müzeye 10 kişi ve üzeri toplu katılım sağlandığında fiyatta indirim imkanı sağlanmaktadır.

Key Museum Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Salı günleri ziyarete kapalı olup hafta sonları da hizmet vermektedir. Açık olduğu günlerde 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.

Key Museum Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Çapak Mahallesi, Özgörkey Caddesi, NO: 5, 35860 Torbalı / İzmir

Telefon: 0 (232) 850 35 35

Nasıl Gidilir?:  Key Museum İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yaklaşık 30 km uzaklıktadır. Yani İzmir’den 30-35 dakikalık mesafededir. Torbalı sanayi bölgesinde fabrika görüntüsünü andıran harika koleksiyona en kolay ve rahat ulaşım şekli şahsi araç veya taksidir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git