Kene Isırması İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Kene Isırması İçin Hangi Doktora Gidilir ?
14 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 124 kez okundu.

Kene ısırması için hangi doktora gidilir ? Kene ısırmasına hangi poliklinik bakar ? Kene ısırması için hangi bölüme gidilir ?

Kene Isırması İçin Hangi Doktora Gitmeliyim  ?

Kene ısırması nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda kene ısırmasına hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Kene Isırması Nedir ?

Kene son beş yıl içerisinde artış gösteren ve insanları ısıran minik eklem bacaklılar sınıfında yer alan böcektir. Kene ısırması ile insanların ölümleri oldukça artış göstermekte iken örümcek ile pek farkı yoktur. Kişilerin daha çok piknik alanları gibi yeşil olan yerlerde başlarına gelen kene ısırması doktor kontrolü altında gerçekleşmesi gerekilen ve kişilerin hal hareketleri kontrol edilmesi gereken bir yapıdır. Bulaşıcı bir hastalık olmasa bile kene, ısırılan kişilerin bedenleri içerisine giren mikrop ve bakterilerin yayılabilecek olmasından dolayı dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Kene Isırması Nedenleri

Aslında kene ısırmasında bir neden yoktur. Örümcek görünümlü olan böcekler daha çok yeşil olan alanlarda ve nemli olan alanlarda yaşamayı tercih eder. Bu da daha çok yaz aylarında piknikte ya da yürüyüşte iken kenelerin insan vücutlarındaki kanı emmek istemesinden dolayı meydana gelen bir durumdur. Kene asıl besinini insan kanından sağlayacak olmasının yanı sıra bir kere dişlerini insan bedenine soktuktan sonra çıkaramaz ve orada yapışık kalması ile olur.

Kene Isırması Belirtileri

Kene ısıran kişinin hem bedeninde hem de hareketlerinde farklılıklar meydana gelecektir. Krem rengi ile ten rengi arasında olan örümcek görünümlü kene ısırması gerçekleşen kişilerin bedenlerinde yanma ve sürekli kaşıntı hissi oluşacaktır. Isırılan kısımda belirli bir oradan şişme meydana gelir iken kontrol altına alınmaz ise ciddi şişliklere kadar ulaşacaktır. Sadece bu da değil kişinin bir anda gözleri kararması sürekli bayılması ya da kusması da bu belirtilerin arasında yer alır. Ateşi ciddi anlamda çıkan ve nerede ise havale geçirecek kadar ileri safhalara götüren kenelerin verdiği mikroplar ile kişi yataktan çıkmak istemeyecek. Her an halsizlik hissi olan kişilerde bu durumdan kurtulmak için bir an önce doktora gitmesi gerekir.

Kene Isırması Tedavisi

Kene ısırması ciddi olan bir rahatsızlıktır. Her ne olur ise olsun sadece doktor gözetiminde gitmesi gerekir. Doktor gözetiminde kişinin kene neresinden ısırdı ise operasyon ile alınır iken sonrasında ısırılan kısım içi krem tedavisi uygulanır. Erken telhis edilmez ise kişinin ölmesine neden olabilir.

Kene ısırması için hangi doktora gitmeyelim ? Kene ısırması hangi bölüme girer diye soruyorsanız enfeksiyon bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git