Kastro Plajı – Saray / Tekirdağ

Kastro Plajı – Saray / Tekirdağ
21 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 758 kez okundu.

Düşünün ki bir tarafında yeşilin her tonunu bulabileceğiniz, temiz havası ile biraz huzur bulacağınız muhteşem bir orman, bir tarafında ise altın rengi görünümünde doğa harikası bir göl var ve siz buranın tam ortasındasınız.

Hayali ne kadar güzel değil mi? Keşke olsa da gitsek hayalini bu satırları okurken kurduk bile.  Böyle bir hayali gerçekten yaşamak istemez misiniz? O halde; Size sevineceğiniz bir haberimiz var. Bu hayali yaşamanız zor değil. Çünkü böyle bir yer gerçekten mevcut güzel ülkemizde. Bu yer bugünlerde Çamlı koy plajı olarak bilinmekte ve Tekirdağ sınırları içerisinde yer almaktadır. Eskiler bu plajı Kastro olarak bilmekte. Karadeniz kıyısında yer alan Istranca Dağlarının eteklerinde yer alan Kastro plajı, İl merkezine yaklaşık 10 km uzaklığa sahiptir. Ormanlık alan kumsalla birlikte başlar.  Bölgede yer alan 329 hektarlık karaçam ormanı 18 Nisan 1988 senesinde Milli park ormanı olarak ayrılmıştır.

Orman işletme müdürlüğü tarafından mesire alanı olarak yeniden düzenlenen Kastro’da turistik tesisler ve konaklama yerleri gün geçtikçe artmaktadır. Yeşil ve maviyi bünyesinde bir araya getiren bu keyifli alanda ister bisikletinizle eğlenin isterseniz balık tutarak hobinizin gereğini yapın.  Tercih ederseniz mangal keyfi yapın.

Araç İle Giriş Ücreti

Şahıs: 3 TL

Motosiklet: 6TL

Otomobil-Jeep: 10 TL

Küçük Minibüs: 25 TL

Büyük Minibüs: 45 TL

Otobüs: 65 TL

Büyük Otobüs: 80 TL

Kastro Çamlıköy Kamp Alanı Konaklama Ücreti

Tekirdağ bölgesinde kamp yapmak istiyorsanız Kastro veya Çamlıköy tam size göre. Kendi çadırınızı alarak bu bölgeye gelebilir ve kamp yapabilirsiniz. Veyahut burada yer alan işletmeden özel olarak çadır kirayabilirsiniz. Ayrıca çadır dışında araç içerisinde veya karavan konaklama yerleri de yer almaktadır. Kastro kamp alanı fiyatları ise ;

KONAKLAMA

Çadır Yeri ( 4 Kişilik ): 25 TL

Karavan Yeri: 30 TL

ÇADIR PANSİYON

Hafta İçi

2 Kişilik Çadır: 40 TL

3 Kişilik Çadır: 45 TL

Cuma- Cumartesi – Pazar

2 Kişilik Çadır: 45 TL

3 Kişilik Çadır: 55 TL

Ulaşım ve Bilgi İçin;

Telefon: 0533 388 00 63 ( Kastro Santral )

Kastro Çamlıköy’e Nasıl Gidilir?

Kendi Aracınızla Ulaşmak İçin;

İstanbuldan Ulaşım: İstanbul Mahmutbey gişelerinden Edirne istikametine doğru ilerleyip Çerkezköy gişelerinden çıktıktan sonra Saray tabelalarını takip edin ve Saray’dan Kıyıköy – Kastro yoluna girdikten sonra sırasıyla Güngörmez ve Bahçeköyleri geçip Kastro yol ayrımına gelmiş oluyorsunuz. Yol ayırımından itibaren 7 km daha mesafe kat ederek kamp alanına ulaşmış oluyorsunuz.

Tekirdağdan Ulaşım: Tekirdağdan Saray’a gitmek için Murat yolunu kullanıp Saray’dan Kıyıköy – Kastro yoluna girdikten sonra sırasıyla Güngörmez ve Bahçeköyleri geçip Kastro yol ayrımına gelmiş oluyorsunuz. Yol ayırımından itibaren 7 km daha mesafe kat ederek kamp alanına ulaşmış oluyorsunuz.

Kırklarelinden Ulaşım: Kırklarelinden ulaşım sağlamak isteyenler Vize yolundan Kıyıköye oradan da Saray yoluna girmeli ve ardından Bahçeköy’e gelmeden Kastro yol ayırımına ulaşmaları gerekmektedir. Yol ayrımı ile kamp alanı girişi arası mesafe 7 km’dir.

Otobüsle Ulaşmak İçin;

İstanbul otogarından Saray’a Metro, Kale ve Yonca Seyahat firmalarının otobüslerini kullanarak ulaştıktan sonra Saray otogarından Kastroya kalkan minibüsler ile kamp alanına giriş sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git