Kastro Çamlıköy Plajı, Kamp Alanı ve Tanıtımı

Eski ismiyle Kastro yeni adıyla Çamlıköy, Trakya’nın Bahçeköy deresinin Karadeniz’e döküldüğü yerde yer almaktadır. 2.5 km kumsalı ile Saray’ın sahil şeridinde yer almış olan Kastro Doğal Plajı’nın bir tarafında doğal plaj, bir tarafında bu plaj ile birleşen altın renginde bir göl bulunmaktadır. Tekirdağ’ın Karadeniz kıyısında Istranca Dağlarının eteklerinde yer almış olan Kastro Doğal Plajı, il merkezine 10 km uzaklıkta bulunmakla birlikte bu plajda, ormanlık alanlar kumsallar ile birlikte başlamaktadır ve  Kastro yöresindeki 329 hektarlık karaçam ormanı 18 Nisan 1988 yılında Doğayı Koruma Alanı yani Milli Park olarak ayırılmıştır.

Orman İşletmesi tarafından piknik ve dinlenme yeri olarak ayrılıp düzenlenen bu yerde bazı turistlik tesisler ile birlikte konaklama yerleri de yer almıştır. Orman, deniz ve dereyi bünyesinde bir arada barındıran Kastro Doğal Plajda ister bisiklete binin, isterseniz balık tutarak keyifli vakitler geçirerek stresinizi üzerinizden atın ya da göl manzaralı ormanda güzel bir mangal keyfi yapın.

Araç İle Giriş Ücreti

Şahıs: 3 TL

Motosiklet: 6TL

Otomobil-Jeep: 10 TL

Küçük Minibüs: 25 TL

Büyük Minibüs: 45 TL

Otobüs: 65 TL

Büyük Otobüs: 80 TL

Kastro Çamlıköy Kamp Alanı Konaklama Ücreti

Tekirdağ bölgesinde kamp yapmak istiyorsanız Kastro veya Çamlıköy tam size göre. Kendi çadırınızı alarak bu bölgeye gelebilir ve kamp yapabilirsiniz. Veyahut burada yer alan işletmeden özel olarak çadır kirayabilirsiniz. Ayrıca çadır dışında araç içerisinde veya karavan konaklama yerleri de yer almaktadır. Kastro kamp alanı fiyatları ise ;

KONAKLAMA

Çadır Yeri ( 4 Kişilik ): 25 TL

Karavan Yeri: 30 TL

ÇADIR PANSİYON

Hafta İçi

2 Kişilik Çadır: 40 TL

3 Kişilik Çadır: 45 TL

Cuma- Cumartesi – Pazar

2 Kişilik Çadır: 45 TL

3 Kişilik Çadır: 55 TL

Ulaşım ve Bilgi İçin;

Telefon: 0533 388 00 63 ( Kastro Santral )

Kastro Çamlıköy’e Nasıl Gidilir?

Kendi Aracınızla Ulaşmak İçin;

İstanbuldan Ulaşım: İstanbul Mahmutbey gişelerinden Edirne istikametine doğru ilerleyip Çerkezköy gişelerinden çıktıktan sonra Saray tabelalarını takip edin ve Saray’dan Kıyıköy – Kastro yoluna girdikten sonra sırasıyla Güngörmez ve Bahçeköyleri geçip Kastro yol ayrımına gelmiş oluyorsunuz. Yol ayırımından itibaren 7 km daha mesafe kat ederek kamp alanına ulaşmış oluyorsunuz.

Tekirdağdan Ulaşım: Tekirdağdan Saray’a gitmek için Murat yolunu kullanıp Saray’dan Kıyıköy – Kastro yoluna girdikten sonra sırasıyla Güngörmez ve Bahçeköyleri geçip Kastro yol ayrımına gelmiş oluyorsunuz. Yol ayırımından itibaren 7 km daha mesafe kat ederek kamp alanına ulaşmış oluyorsunuz.

Kırklarelinden Ulaşım: Kırklarelinden ulaşım sağlamak isteyenler Vize yolundan Kıyıköye oradan da Saray yoluna girmeli ve ardından Bahçeköy’e gelmeden Kastro yol ayırımına ulaşmaları gerekmektedir. Yol ayrımı ile kamp alanı girişi arası mesafe 7 km’dir.

Otobüsle Ulaşmak İçin;

İstanbul otogarından Saray’a Metro, Kale ve Yonca Seyahat firmalarının otobüslerini kullanarak ulaştıktan sonra Saray otogarından Kastroya kalkan minibüsler ile kamp alanına giriş sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git