Kastamonu Pınarbaşı Ilıca Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir ?

Batı Karadeniz’de bulunan bir doğa harikası olan Ilıca Şelalesi, yıllarca yeşilin maviyle birleşitiği yer olma özelliğini korumayı başarmıştır. Bölgedeki mekan sahipleri doğadaki yeşillikleri bozmadan konaklama yerleri inşa etmiştir. Ilıca Şelalesi’ne geldiğinizde Bungalov evlerinde konaklayabilir, ATV araçlar ile gezerek bölgeyi keşfedebilirsiniz.

Şehrin gürültüsünden kaçıp doğa turuna çıkmak isteyenler için ideal bir yer olan Ilıca Şelalesi, muhteşem bir manzara ile görülmeye değer yerler arasındadır. Görüntüsü ile insanın içini açan, yaklaşık olarak 14 metre yükseklikten dökülen su ve döküldüğü yerde muhteşem bir gölet. Suyun ve kuşların sesi ile sizi bambaşka yerlere götüren bu yerde, hem aileniz ile hem de sevdiklerinle keyifli ve sakin anlar biriktireceğiniz mükemmel bir yer.

Ilıca Şelalesi etrafında piknik yapma şansınız da var ve burada piknik yapmak oldukça keyifli. Bu nedenle buraya gelirken şelalenin tadına doyasıya varmanız ve piknik yapabilmeniz için yanınızda yiyecek ve içecek bulunan bir sepet getirmenizi tavsiye ederiz. Şelalenin göletine girip serinlemek isteyenler yanında şortunu ve mayosunu mutlaka getirsin.

Kastamonu Ilıca Şelalesinde Ne Yenir?

Kastamonu’da birbirinden lezzetli olan ve tadı damağınızda kalacak birçok yöresel lezzet mevcuttur. Bu lezzetlerden biri, soğan ve pastırmadan oluşan, iç harcı hazırlanıp mahalle fırınında pişirilen pastırmalı ekmek. Pastırmalı ekmek dışında etli ekmek, ekşili pilav, Kastamonu usulü talaş böreği, anakız çorbası, cevizli burma ve simit tiridi lezzetler de yer almaktadır.

Kastamonu’da her lokantada karşınıza çıkmayacak olan simit tiridi, Yılanlı Sokak’ta yer alan bir lokantada yiyebilirsiniz. 100 yılı aşkın tecrübeye sahip olan bu lokantanın çok ilginçtir ki bir adı yok. Osmanlıdan kalma bu lezzetleri mutlaka tadın.

Ilıca Şelalesine Yakın Konaklama Yerleri

Park Ilıca

Ilıca Şelalesi civarına gelip konaklamak istediğinizde ilk tercihiniz Ilıca Şelalesi’ne 500 metre uzakta bulunan ve 400 m2’ye sahip olan Park Ilıcadan yana olmalıdır. Bu mekan, Kastamonu ilinin Pınarbaşı ilçesinde Ilıca Beldesi’nde yer almış olup bu mekan ayrıca tur hizmeti de vermektedir.

Park Ilıca’da 5’i dubleks ve 9’u tek katlı olmak üzere toplamda 14 adet ev yer almaktadır ve burada bir adet restoran ile bir adet dinlenme tesisi bulunmaktadır. 56 yatağa sahip olan mekanda yatakların hepsi ortopediktir. 24 saat sıcak su bulunan mekandaki evlerin hepsi ahşap şekilde inşa edilmiştir.

Adres: Park Ilıca Turizm Tesisi – Ilıca Köyü, Pınarbaşı / Kastamonu

Telefon: 0532 264 18 01

Sarımeşe Otel

Ilıca Şelalesi’nde konaklamanız için tavsiye edeceğim ikinci yer, Kastamonu ilinin Pınarbaşı ilçesinde yer alan Sarımeşe Otelidir. Sade şekilde dizayn edilmiş olan, tüm odalarında TV ve kablosuz internet bulunan bu otel, toplamda 13 odaya sahiptir. Bünyesinde otopark ve restoranı da barındırmış olan otelin 1 odası genellikle iki kişiliktir ve odanın kişi başı ücreti yaklaşık olarak 80 TL’ye gelmektedir.

Adres: Akasya Cad. Papatya Sokak No: 2 Pınarbaşı / Kastamonu

Telefon: 0366 771 23 57 – 0532 264 18 01

Ilıca Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Kastamonu / Pınarbaşı’na gelebilmek için kara yolu üzerinden ulaşımı kullanmalısınız.

Ankara Üzerinden Geliş: Ilgaz dağlarını geçtikten Kastamonu’ya ulaşacaksınız ve buradan sırasıyla Seydiler- Ağlı – Azdavay – Pınarbaşı güzergahında ilerleyeceksiniz. Yaklaşık olarak 20 km olan bu yolu 4 saatte kat edecek ve Pınarbaşı’na ulaşacaksınız.

İstanbul Üzerinden Geliş: Bolu Dağı ve Gerede yolunu geçip ardından Karabük yoluna sapmalı, oradan da sırasıyla Safranbolu ve Eflani ilçesini geçip Pınarbaşı’na ulaşabilirsiniz. 5000 km olan yol mesafesini yaklaşık olarak 5 – 6 saatte kat ederek buraya ulaşabilirsiniz.

Seyahat firmalarını kullanarak Ilıca Şelalesi’ne gelmek isteyenler direk yolcu taşımalı Kastamonu ve İstanbul illeri üzerinden ulaşabilirler. Diğer şehirlerden gelip burayı gezecek olan ziyaretçiler Kastamonu ve yakın illerine yolcu taşımacılığı yapan firmalar ile bölgeye varabilirler.

Kastamonu Pınarbaşı’na Kaç Saatte Gidilir?

İstanbul – Pınarbaşı / Kastamonu Arası: 6 saat 21 dakika (485.3 km)

Ankara -Pınarbaşı / Kastamonu Arası: 4 saat 29 dakika (300, 4)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git