Karnım Şiş Hamile Olabilir Miyim ?

Karnım Şiş Hamile Olabilir Miyim ?
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 406 kez okundu.

Hamilelik bayanlar için çok farklı bir durumdur. Özellikle şüphenin başlaması ile birlikte bayanlar da ruhsal değişimler başlar. Hamileliğin öğrenilmesi ile birlikte psikolojik olarak bayanlar oldukça fazla etkilenir. Hamilelik belirtisi olarak birçok durum karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak adet gecikmeleri ile şüphe başlar ve sonrasında görülen bulantılar eşliğinde şüphe katlanarak artar.

karnim-sis-hamile-olabir

Karnım şişti hamile olabilir miyim ? Bayanları hamile olduğu düşüncesine sevk eden diğer bir husus ise karında şişlik durumudur. Çoğu bayan karnında şişli olduğunu belirterek hamile oldukları şüphesi duyduklarını belirtmiştir. Karında şişliğin birçok nedeni olabilir. Adet olunamayan durumlarda bu şişlik yaşanırken bir adet belirtisi olarak da şişlikler görülebilir ve bunun yanında bu şişlikler başka bir hastalığın habercisi de olabilir. Ancak karın şişliği ilk dönemler için bir hamilelik belirtisi değildir. Rahimde döllenme sonucu direk karında bir şişlik oluşmaz. Hamileliğin başlamasından itibaren karında şişme durumu 2. ay da görülmeye başlar ve kimi bayanların karın içi genişliği ilgili olarak daha geç dönemlerde karında şişlik gözlemlenir.

Karnım şişti hamile olabilir miyim ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git